Eesti uudised

FOTOD RIIGIKOHTUST | MÄSS: 26 omavalitsust sõdivad sundühendamise vastu

Arvo Uustalu, 5. oktoober 2016 04:00

18 KOMMENTAARI

e
Enn/ 5. oktoober 2016 20:19
Üks tõbi käib mööda Eestit. See on osade ametnike suurushullustus. Valdade pindalale ja ehk ka rahvaarvule oleks kindlasti vaja ka ülempiir kehtestada.
k
Kas../ 5. oktoober 2016 19:37
..ikka normaalne,kui linna piir algab 40-50km.kauguselt?Praegu juba suletud panga automaadid,koole suletud ja lasteaedu pole ollagi ja arstiabi??? Kas nüüd, kui linnaga koos hakkab bussiliiklus iga tunni järel linnapoole vurama??Pole vaja hämada,pigem võidab nn.kesksu st.LINN,aga mitte ääremaad.Alati on kannatanud igasuguste suurte liitmiste järel ääremaad.Palju kodusid on praegu varemetes ja aina tühjenevad,noored on linnadesse,linnalähedale kolinud,kus koolimajad,lasteaiad.Taas saab olema ääremaade genotsiid ja seda korraldavad Toompea valitsuse juhid ning linnade juhid.Linnad saavad suuri rahasid ja seda ei jätku ääremaale see on juba olnud ja saabki olema..Miks astutakse samasse ämbrisse,mis on juba olnud?
Tean kohti,kus oli raudtee-rongiliiklus Valga-Petseri ja see likvideeriti ning 20 aastaga on tühjaks jäänud 10-talukohast 2-eluaset.heal juhul 1x päevas bussiliiklus ja bussile 4-6km.Millega seda seletatakse.
i
invaliid maalt/ 5. oktoober 2016 18:43
Mõne aasta eest juba elasin valdade ühendamise üle. Lubati küll taevamannat, aga tutkit! Sotsiaalne abistamine jäi märksa kehvemaks. Rahvast tuli juurde kuid mitte töötegijaid ning autosid. Juurde tuli ainult ametnikke vallamajja. Vallavanema abi sotsiaaltöö alal, peaspetsialist ja trobikond erinevaid spetsialiste laua taha. Kuna ka uus vald legendaarse 5 tuhandeni ei küüni, siis ootab ees veel uus ühendamine, veel suuremaks. Veelgi enam ääremaastumist. Mis edasi saab? Arvan, et selline, et sant vaadaku ise, kuidas oma asjadega hakkama saab.
k
kindel/ 5. oktoober 2016 15:29
et kaovad ka moningad ametikohad,aga tegelikult asi on monesmottes hull,kui praegu on maainimesel voimalik paaseda valda kui vaja ei pea ootama ,kuid arvata voib ,et suured vallad kus palju rahvast on ka olemas vajadus valda minna,aga vaevalt et niilihtsalt enam jutule paaseb,see ju teada koikide suurte asutustega ,et vaja eelnevalt jarjekord kinni panna.Igal juhul tuleb jamasid ohkem ,kui praegu arvatakse.Raha wei tule kusagilt juurde ja pole naha ka ettevotlustmis rikkuse tooks suurde valda.Siis jaab ainult loota et selle suure valla volikogu on oiglane ja oskab rahaga ringi kaia.Viletsamad ja vaesemad jaavad kindlasti tahaplaanile,ei juhtu mingit imet.Eestimaal on ju igasugu asju labi elatud,olid kulanoukogud ,rajoonid mingi aeg ka oblastid,mis aga vaga ruttu kadusid.Nuud samamoodi ,arvatakse et kui hasti suur vald,siis varsti rikas.Ei ole.Kui raha napib ,voib ka terve eestmaa uheks vallaks muuta,ei rikkust tule kusagilt.
v
Võiks/ 5. oktoober 2016 12:41
viia valitsemine maakonna tasemele. Riigiga suhtleks maakonna valitsus. Kas ja kui palju on maakonna sees valdu või kas neid üldse on,otsustagu maakonnad. Sellega oleks enamus piirkondi paika pandud. Eraldi peaksid olema haldusüksused Harjumaal, Tallinnas ja võibolla et ka Tartumaal ja Ida-Virumaal.
s
Sooje kohti/ 5. oktoober 2016 11:01
saab ka ilma ühinemata kaotada. Aga kui vallad liiga suureks teha, kuidas siis vaene vanainimene valda pääseb? Autot pole, bussid käigust ära. Valitsusel plaan teha üks vallamaja, Toompea loss. Ülejäänud on depressiivsed väikelinnad. Vaid Tallinnat ei saa kuidagi vana Savika käest kätte.
L
./ 5. oktoober 2016 10:44
Loomulikult tekib olukord, kus valdade ühinemise põhiline tragöödia on selles, et kaovad soojad ametikohad.
Olen jälginud sugulasi külastades valdade olukorda nii Kesk eestis, kui ka Kagu Eestis.
Istuvad oma soojade kohakeste peal juba aastakümneid, Vald vaene nagu santlaager, õieti ei toimu mingit erilist majandustegevust. Elanike põhiosa "töövõimetuks "kuulutatud invaliidid, kes vehivad mustalt tööd teha kas talunike juures või lausa ettevõtetes. Saavad oma ümbrikupalka ja makse riigile ei maksa. Enne kohalike valimisi aga lõugavad mingist regionaalarengust ja sellest, et riik ei aita. Ei invetorid ei tule ega loo töökohti. Olukorras, kus näitesk ühes Peipsiäärses alevikus, 700 elanikku--enamikus "töötud"-ei leita legaalsesse kalatöötlemistehasesse paari töölist, kes käiksid iga päev kellast kellani ja maksaksid korralikult makse. Ei minda tööle, sest palk pidi inimväärsust alandav olema.
Samas kandis--lugesin ametlikust vallalehest--on neli palgalist sotsiaaltöötajat. Aga kui tuleb vanakestele poest süüa tuua ja küttepuid tuppa tassida, siis seda tööd teeb üks valla palgal olev kojamees. Väikese lisatööna.
Ajab jah enast välja, kui seda kõike kõrvalt vaadata ja siis veel lisaks seda riigi kirumist kuulata.
m
mustad otsad/ 5. oktoober 2016 10:48
on pahad, mis sest, et riik ei maksa enamus töötutele sentigi toetust, parem käia maal üksikuid vanureid peksmas ja röövimas, nagu toimub, vaja ju raha riigile kaudsete maksude maksmiseks.
s
see jutt on nii õige/ 5. oktoober 2016 12:26
tööhõiveportaalides kuulutatakse 1töökohta. sellele laekub 100avaldust. kui hakkad palganumbrit küsima siis kas tõrjuv vastus või ei vastata üldse. keskmine palk 500.
a
Alar1/ 5. oktoober 2016 10:09
Tegelikult on asi väga lihtne! Kui kolm valda ühinevad, siis jääb vähemalt kaks vallavanemat oma soojast kohast ilma. Arvestades, et nad on nii mõnegi sugulase või tuttava oma ametikohta ära kasutades samuti sooja koha peale sokutanud, siis pole ime, et mõned mässama hakkavad.

j
Jah/ 5. oktoober 2016 10:02
koik vallamajad, kui kummist!Mahub sinna aga in
m
muidugi mahub,/ 5. oktoober 2016 10:49
kui sinna minna, siis koridoris puhub vaid tuul.
g
Gunnar Stahl/ 5. oktoober 2016 09:46
Mida te rumalad maainimesed sõdite, kui oleksite valinud presidendiks Helme, siis ei oleks vaja sõdida, aga nii see on kui teile arengupeetusega inimestele kott linnavurlede poolt pähe tõmmatakse.
m
muidugi peab ühinema,/ 5. oktoober 2016 08:52
saab seda ametnike armeed väiksemaks. käisin ühes vallavalitsuses, naised istuvad ja vahivad niisama aknast välja. kui palusin abi vana inimesele, siis öeldi, et raha ei ole. MIKS TEID PEAB SEAL NIIPALJU ISTUMA, KUI RAHA EI OLE.
r
Reptiloid nr 666/ 5. oktoober 2016 08:32
See mäss tuleb maha suruda!
a
ab/ 5. oktoober 2016 08:25
see pole mäss, vaid riigile koha kätte näitamine!
a
ajakirjanikule/ 5. oktoober 2016 07:24
uurige palun kuidas on muutunud lääne-saare valla halduskulud peale ühinemist,räägitakse 100%lisest tõusust.
m
mmm/ 5. oktoober 2016 06:31
Mitte 26 omavalitsust, vaid sealsed nn. poliitikud, kes ei taha oma sooja kohta kaotada.