Tänase saate külaline Liis Raudmann müüs Eestis kodu maha ning kolis mehe ja kahe väikese lapsega Hispaaniasse. Sealjuures polnud ei Liis ega tema mees mitte kunagi varem Hispaanias käinud ja hispaania keelt ei osatud.

Praeguseks on perekond elanud Hispaanias viis kuud ning lapsed (6-aastane ja 7-aastane) käivad juba hispaaniakeelse kooli esimeses klassis. Kuigi lapsed ei osanud esialgu eriti hispaania keelt, õpivad nad keelt niivõrd kiiresti.

Liisi sõnul ei vasta jutud Hispaania kallidusest tõele – ta kinnitab, et nende perel jääb rohkem raha üle kui Eestis elades.

Samuti räägib Liis sellest, kuidas lüüa läbi Hispaanias: "Kui keegi ütleb, sulle, et ei saa, siis mine küsi järgmise käest. Kui see juhatab sind järgmise juurde ja see ütleb, et ei saa, siis pead nii kaua käima, küsima ja pinda käima, kuni sa leiad õigel ajal õige inimese, kes ütleb sulle õiget asja."

Saadet juhib Liina Metsküla.

Tule ja jälgi meid Soundcoudis või Facebookis:

Jaga artiklit

156 kommentaari

K
kes öösel ei karju  /   13:35, 10. okt 2016
on loo peategelase lemmiklause kriitiliste kommentaatorite iseloomustamisel. ei tea, kas öine karjumine on tema muretu loomuse ainus põhjus. tema 6- ja 7-aastane laps on võõral maal ilma kohalikku keelt ja kombeid tundmata oma kooliteed alustanud, nende ema aga viibib eemal -pole pere juurde naasnud.
T
tubli, tubli, tubli!!!  /   22:21, 9. okt 2016
vöga heam suurepärane. Normaalsed noored, kes mõtlevad oma lastele ja normaalsele elule. Soe, meeldiv, inimlik, normaalne toit ja hinnad, lootus tulevikule ja headning rõõmsad inimesed ümberringi, normaalne sissetulek, mitte armetu ellujäämine ja virelemine, koolisüsteem ei ahista, lastest kasvavad normaalsed inimesed... ühesõnaga kõik see, mis meil eestis puudub. Kiidan õige teo eest!

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis