Libeeria president Ellen Johnson Sirleaf.Foto: LEONHARD FOEGER/Reuters
Triin Tael 3. oktoober 2016 18:19
Kersti Kaljulaidi Eesti presidendiks valimise järel on järgmise nädala algusest alates maailmas võimul tosin naispresidenti. Kolm neist on vallalised, kolm lahutatud, üks lesk ja kui Kaljulaid juurde lisada, siis viis abielus.

Libeeria

Libeeria president Ellen Johnson Sirleaf. Foto: LEONHARD FOEGER

Ellen Johnson Sirleaf (77) on tegutsenud Libeeria presidendina alates 16. jaanuarist 2006. Abielu oma nelja poja isa James Sirleafiga lahutas ta juba 1960. aastatel mehe vägivaldsuse tõttu.

Leedu

Leedu president Dalia Grybauskaite. Foto: CARLO ALLEGRI (Reuters))

12. juulil 2009 ametisse astunud  Dalia Grybauskaité (60) on vallaline ja lapsi tal pole.

Lõuna-Korea

Lõuna-Korea president Park Geun-hye. Foto: SOE ZEYA TUN /Reuters

Park Geun-hye (64) on pidanud presidendi ametit alates 25. veebruarist 2013. President oli ka tema isa Park Chung-hee, kes mõrvati 1979. aastal. 1974. aastast, mil tapeti tema ema, tegutses Park Geyn-hye üle viie aasta Lõuna-Korea esileedina. Ta on vallaline.

Tšiili

Tšiili president Michelle Bachelet. Foto: CARLO ALLEGRI /Reuters

Kaks aastat ja veidi üle 200 päeva Tšiili eesotsas olnud Michelle Bachelet (65) abiellus 1979. aastal Jorge Dávalos Cartesega, kuid nad lahutasid juba viis aastat hiljem.

Malta

Malta president Marie-Louise Coleiro Preca. Foto: DARRIN ZAMMIT LUPI /Reuters

4. aprillil 2014 ametisse astunud Marie Louise Coleiro Preca (57) on abielus ja ühe lapse ema. Abikaasa Edgar Preca on tunnistanud, et riigi esimese härra roll on talle kui introverdile vastumeelt. Varem Air Malta juhtkonnas töötanud Edgar läks 2012. aastal vabatahtlikult pensionile, et Marie’d valimiskampaanias aidata ning isegi ustelt ustele käia. “Marie’l on pikad päevad, nii et on mõistlik, et mina juhin majapidamist,” Edgar öelnud. Ta on rääkinud, et ärkab koos abikaasaga kell pool viis hommikul, et juua tass teed, sõrmitseda palvehelmeid ja lugeda lehti. “Õhtul tuleb Marie hilja koju, soojendan talle toitu, lobiseme veidi ja siis ongi päev läbi.”

Horvaatia

Horvaatia president Kolinda Grabar-Kitarovic abikaasa Jakoviga valimisvõitu tähistamas. Foto: ANTONIO BRONIC /Reuters
Horvaatia president Grabar-Kitarovic. Foto: KACPER PEMPEL /Reuters

Mullu 19. veebruaril presidendiks vannutatud Kolinda Grabar-Kitarović (48) on juba 20 aastat abielus Jakov Kitarovićiga. Neil on kaks teismelist last. Oma meest on Horvaatia president nimetanud professionaalseks isaks. Jakov pani õpetajaameti maha, et kodust tagalat kindlustada. Teravkeeled on märkinud, et turske mees jätab mulje, nagu oleks ta oma abikaasa ihukaitsja.

Mauritius

Mauritiuse preswident Ameenah Gurib. Foto: KARIM JAAFAR /AFP

Eelmise aasta juunis ametivande andnud Ameenah Gurib (56) on 1988. aastast abielus kirurg Anwar Fakimiga. Neil on poeg ja tütar. Mees praktiseerib endiselt.

Nepaal

Nepaali president Bidhya Devi Bhandari. Foto: AFP

Bidhya Devi Bhandari (55) sai presidendiks mullu oktoobris. Ta on lesk: abikaasa Madan Bhandari, populaarne kommunist, hukkus 1993. aastal autoavariis. Väidetavalt oli tegu mõrvaga.

Marshalli saared

Marshalli saarte president Hilda Heine. Foto: AFP

Tänavu jaanuari lõpus ametivande andnud Hilda Heine (65) on abielus Tommy Kijineriga.

Taiwan

Taiwani president Tsai Ing-wen. Foto: TYRONE SIU /Reuters

Maikuus presidendiks kinnitatud Tsai Ing-wen (60) on vallaline ja lasteta. Tema kodusteks kaaslasteks on kaks kassi, Think Think ja Ah Tsai, keda võis aktiivselt näha ka tema presidendikampaanias.

Austria

Austria tegevpresident Doris Bures. Foto: HEINZ-PETER BADER /Reuters

Doris Bures (54) on Austria tegevpresident koos kahe asepresidendiga. 2008. aastal lahutatud abielust on tal täiskasvanud tütar.