"Tartu politseinikud tapsid mu koera ja tarvitasid minu kallal vägivalda," süüdistas kaugsõiduautojuht Vello Täär ja kadus kinnivõtmishirmus teisele poole Eesti piiri.

22. mail Tartu liikluspolitseinike Martin Vingi ja Marek Kirsipuu poolt kontrolliks kinni peetud veoauto Iveco juht käib politseinikega kohut. Viieaastane truu sõber Boss suri peremehele appi hüpates politseiniku relva läbi.

Viimane, mida veel teha saab, on juhtunule õiget valgust heita, usub Täär, kes pakkus Tartu Raadios pealtnägijaile kümme tuhat krooni ja saatis kapole avalduse. Kinnipidamise hirmus sõitis mees ise möödunud reedel mõneks ajaks välismaale.

Tääri versioon

Kaks politseinikku küsisid sõidudokumente. Kuigi Iveco on läbinud rahvusvahelise kontrolli, väitis üks, et passis leiduva kahe erineva märke tõttu on auto tehnoülevaatus kehtetu.

Samal ajal vaatas teine mees veoauto tendi alla. "Te olete antud küsimuses ebakompetentne, kuna ei ole asjaga kursis," ütles Täär politseinikele.

"See on vastuhakk politseile," tuli teine politseinik Tääri auto juurest tagasi. Täär lükati kapotile ja pandi käed raudu, kusjuures teine politseinik õpetas: "Pane siit, on valusam."

Tääri sõnul oli täie jõuga ümber randmete surutud käeraudadest tekkinud valu elajalik.

"Oli selline tunne, et pea lendab laiali," meenutas Täär, kes valu pärast politseinikele karjus: "Mul on pohhui, olen vaba inimene vabal maal."

Täär lükati politseiautosse ja uks kinnitati lapselukuga. Lahti jäetud tendi alt hüppas välja tema koer Boss, kes hakkas karjuvat peremeest hääle järgi taga otsima.

Koer hüppas käppadega vastu aknaklaasi. Siis jooksis ta auto ette, mille peale auto taga seisev politseinik ütles: "Nüüd lasen sul koera ka maha." Ja tulistas lasu koera pihta.

Koera päästmiseks purustas Täär jalalöökidega auto tagumise ukse. "Usun, et üks lask poleks koerale surmav olnud," avaldas Täär arvamust. Kui politseinik teist korda relva tõstis, hüppas koer tema juurde ja pures säärest.

Politseinik lõpetas kahe lasuga looma piinad ja ütles Tääri relvaga sihtides: "Järgmine oled sina."

"Nad panevad mu pokri," ahastas Vello Täär reede hommikul kiiruga asju kokku loopides, sest politseist oli teda juba otsitud. Vähem kui poole tunni pärast kadus ta üle Läti piiri Saksamaa suunas.

Tartu politsei versioon

Päev pärast juhtunut teatas Tartu Raadio, et liikluspolitseinik oli sunnitud kasutama enesekaitseks teenistusrelva. Politsei peatas linna poolt tulnud tentkastiga veoki Iveco, sest kleebis numbrimärgil andis alust arvata, et auto ülevaatuse aeg on möödas.

Roolis olnud 40-aastane omanik Vello oli ennasttäis, küsides, mis õigusega te auto peatate ja kes te üldse olete.

Kuni politsei raadioga andmete õigsust kontrollis, ronis juht kabiinist välja. Sellist isetegevust keelab liikluseeskiri otsesõnu. Märkusele ja seejärel korraldusele kabiini tagasi minna tulid vastuseks rõvedused.

Politseinikud tegid, mis tegema peab: panid mehe raudu ja politseiautosse. Samal ajal oli Iveco kastist välja hüpanud suur pruunikas lambakoer. Vello hakkas autos märatsema, purustas jalaga ukseklaasi ja röökis.

Ärevaks muutunud koer tegi, mis tema koeraaru käskis: ründas auto taga seisnud mundrimeest ja pures teda kintsust, nii et püksid rebenesid.

Raevunud looma peatamiseks oli vaid üks tee - kolm püstolilasku jätsid koera surnuna asfaldile.

Tartu politsei pressiesineja Peeter Rehema kinnitas viimast versiooni ja ütles, et kohtuistung toimub 6. juunil.

"Politseiseadustiku mittetäitmise eest võib kohus määrata talle halduskaristuse, sealhulgas aresti," ütles Rehema. "Sel mehel on ka varem politseinikega pahandusi olnud."

Jaga artiklit

0 kommentaari

Päevatoimetaja

Silja Ratt
Telefon 51993733
silja.ratt@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis