Foto: REUTERS/Denis Balibouse
Toimetas Maria Rozbaum 30. september 2016 09:13
1. oktoober on rahvusvaheline kohvipäev, mida tähistavad rahvusvahelise kohviorganisatsiooni ICO 77 liikmesriiki ning tosinad kohviühingud üle kogu maailma. 

Kohvipäev toob fookusesse kohvikasvatuse, õiglase kohvikaubanduse, päritolumaakohvid ja kohvi kvaliteedi. Sel päeval võivad tunda end ühtse vennaskonnana kohvisõbrad üle kogu maailma ning avaldada toetust miljonitele farmeritele, kes aromaatset vilja tõelise pühendumusega kasvatavad. 

Üha rohkem kohvisõpru teevad vahet heal ja halval kohvil. Eesti juhtiva espressoettevõtte KAFO kohvikoolitaja Kaspar Grossfeldti sõnul on kohviteadlikkus pidevalt kasvav trend ning  koos sellega kasvab ka nõudlus kvaliteetsema kohvi järele.

„Inimesed huvituvad aina enam, kust nende kohv pärineb ja kuidas see nendeni on jõudnud,“ lisas Grossfeldt. Rahvusvaheline kohvipäev paneb kena punkti alates 26.septembrist kestnud Hea kohvi nädalale, mil üle neljakümne kohviku Tallinnast, Tartust, Pärnust ja Kuressaarest annetavad 10 senti igalt kohvijoogilt Doktor Klounile.

Veel laupäeval saab kohvi juues heateo teha neis kohvikutes ja restoranides:  Platz, Pagaripoisid , Veski kõrts, St. Patrick`s, Sardiinid, Bliss, Revalkondiiter, Basiilik ja Reval Cafe kohvikukett Tallinnas, Pagaripoisid, Truffe ja Hektor Hosteli kohvikud Tartus, Cafe XS ja Pagaripoisid Pärnus, Classic kohvik ja Arensburg Boutique Hotel & Spa restoran Kuressaares ning Rakvere Teatrikohvik.

Ühtlasi saab teha vabatahtlikke annetusi oma südame järgi kino Artises Tallinnas ja Estonia Medical Spa & Hotel restoranis Pärnus. Projekti eestvedajana annetab KAFO Hea kohvi nädalal oma Tammsaare teel asuvast müügisalongist müüdud kohvijookide kogu tulu Doktor Klounile.Eelmisel aastal kogunes Hea kohvi nädala raames Doktor Klounile üle 1000€.

„Usk väikeste asjade läbi maailma paremaks muutmisel ei tohi meid maha jätta. Eriti, kui tegeleme hea kohviga, kus nii palju head enesetunnet ja meeleolu on iga päev meie ümber - seda tuleb tõesti jagada. Eriti neile, kes seda kõige rohkem vajavad,“ selgitas projekti mõtet KAFO tegevjuht Indrek Nõlvak.