Krimi

Krimikokkuvõte reedel: ETTEVAATUST LIIKLUSES! Tormituul rapib puid ja elektriliine! 

Maria Rozbaum, 30. september 2016, 12:51
Foto: Aldo Luud
Enne õhtut tuul kindlasti ei vaibu ja päästeamet palub seetõttu nii jala, jalgrattaga kui ka mootorsõidukitega liigeldes olla eriti ettevaatlik. Hommikupooliku jooksul on maanteedelt eemaldatud juba viis suurt murdunud puud ning üks mahakukkunud elektriliin.

Aga nüüd ülevaade möödunud ööpäevade sündmustest:

JUHTUMID PIIRIL:

 • Eile saabus Luhamaa piiripunkti riiki sisenevale suunale 28-aastane naine, kelle kontrollimisel selgus, et tema viisa ei ole veel ajaliselt kehtima hakanud ja seega puudub tal seaduslik alus riiki sisenemiseks. Naisele väljastati riiki sisenemise keeld ja ta suunati tagasi Venemaa Föderatsiooni. 
 • Eile saabus Narva-1 piiripunkti riiki sisenevale suunale neli Vene Föderatsiooni kodanikku, kelle kontrollimisel selgus, et nende reisi tegelik eesmärk ei vasta viisas märgitule. Isikute viisad tunnistati kehtetuks ja nad suunati tagasi Vene Föderatsiooni.
 • Eile saabus Koidula piiripunkti riiki sisenevale suunale veok Scania, millel tuvastati mitu ohtlikku viga ning selle piiriületus tõkestati.

POMMIGRUPP:

 • Eile tehti kahjutuks Sillamäel Geoloogia tn leitud käsigranaat.
 • Eile leiti Tartumaal Nõo vallas Altmäe külas üks 88 mm soomustläbistava mürsu tühja kest ja üks 45 mm kildfugass-mürsk. Mürsk hävitati demineerijate poolt kohapeal.

VÕRUMAA:

 • Eile võeti Misso vallas Misso alevikus omavolilise kasutamise eesmärgil maja juurde pargitud mopeed, millega sõideti Võrru Tallinna maantee tankla juurde ja jäeti sinna.

PÕLVAMAA:

 • Eile sai politsei teate, et Valgjärve vallas Aiaste külas siseneti elumajja ja varastati teler. Politsei pidas varguses kahtlustatavana kinni 27-aastase mehe.

TARTUMAA:

 • Eile kella 14.02 ajal teatati, et Tartus Jaama tänaval on kahekorruselise kortermaja korter suitsu täis. Päästjate saabudes selgus, et süttinud oli ahju lähedusse pandud akordion. Elanikud olid tulekahju ise kustutanud. Päästjad manitsevad, et kütteseadmete lähedusse ei tohi panna kergesti süttivaid esemeid. 
 • Üleel teatati politseile, et Tartus Väike-Tähe tänaval varastati hoovist jalgratas Scott. Kahju on 379 eurot
 • Üleeile sai politsei teate, et Elvas Kesk tänava meelelahutusasutuse juures lõi tundmatu mees 21-aastast meest ja tekitas talle sellega tervisekahjustuse.

VALGAMAA:

 • Eile kella 12.48 ajal käisid päästjad Tõrvas Valga tänaval kahe sõiduautoga juhtunud liiklusavariil, kus katsid välja lekkinud vedelikud absorbentainega ja vabastasid tee avariilistest sõidukitest. 

SAAREMAA:

 • Eile kell 19.01 anti häirekeskusele teada põlevast sõidukist Salme vallad Lõmala külas. Teataja sõnul põles tühi kaubik ning tulekahju ohustas männimetsa. Helistaja oli püüdnud ka tulekustutiga põlengut kontrolli alla saada. Päästjad kustutasid põlengu kell 19.56. Tuli metsa ei levinud. Kaubik hävines.

IDA-VIRUMAA:

 • Eile kell 21.51 käisid päästjad Jõhvi vallas Jõhvis Narva mnt, kus prügikastide vahetus läheduses põles vana diivan, mille päästjad kustutasid.
 • Eile teatati politseile, et Kohtla-Järvel Tuuslari tänaval parkinud sõiduautost varastati automakk, helivõimendi, rahakott koos dokumentidega ning muud vara. Kahju on 300 eurot
 • Eile varastati Kohtla-Järvel Mõisa teel mootorsaag Husqvarna. Kahju on 400 eurot.
 • Eile kell 23.19 häirekeskusele teatati tulekahjust Kohtla-Järvel Järve linnaosas  Päikese tänaval asuvas mahajäetud hoones. Hoone esimesel korrusel põles aknaraam ja diivan. Päästjad kustutasid põlengu. 

LÄÄNE-VIRUMAA:

 • Eile päeval käisid päästjad kustutamas tulekahju Lääne-Virumaal Viru-Nigula vallas Flexa Eesti AS tootmistsehhis. Kell 12.30 teatati Häirekeskusele tulekahjust Viru-Nigula vallas Vasta külas asuvas Flexa Eesti AS tootmistsehhi angaaris.Teataja sõnul põles tootmismasin ja hoone oli suitsu täis. Päästjate saabumisel  töötajad olid ise  hoonest väljunud ja ootasid tulekahju kustutamist kogunemiskohas. Vastutava töötaja sõnul ühtegi inimest kadunud ei olnud. Päästjad selgitasid välja, et põleb höövelpink koos seda ümbritseva müratõkke kabiiniga ja alustasid kustutamist. Tulekahju oli lokaliseeritud kell 14.20 ja lõplikult kustutatud kella 14.47ks. Seadmeruum hävines seestpoolt tulekahju tagajärjel. Keegi esialgsetel andmetel vigastada ei saanud. Tekkepõhjuse selgitab välja uurimine. 
 • Eile kell 04.32 sai Häirekeskus teate, et Laekvere vallas Laekvere alevikus Kuusiku tn. põleb teraviljakuivatis. Päästjate kohale jõudes teraviljakuivatist tuli suitsu ja oli näha üksikuid sädemeid. Päästjad turvasid rapsi välja laskmist ja kustutasid kuivatist tulevaid hõõguvaid tukke. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee