Eesti uudised

Riigikohus saatis "tühja kasseti tasu" kohtuasja uueks arutamiseks (2)

Toimetas Maria Rozbaum, 30. september 2016, 06:17
Riigikohus saatis kohtuasja, millega autoreid esindavad organisatsioonid nõuavad riigilt salvestusseadmete ja -kandjate loetelu täiendamata jätmisega tekitatud kahju hüvitamist, ringkonnakohtusse uueks arutamiseks.

Riigikohus tühistas Tallinna ringkonnakohtu mullu 30. aprilli vaheotsuse, kuna leidis, et autoriõiguse seaduse asemel tulnuks kohaldada infoühiskonna direktiivi," ütles riigikohtu pressiesindaja Merje Talvik ERRi uudisportaalile.

"Tegemist on hüvitisega autorile, teose esitajale ja fonogrammitootjale ning tasu määr on alates 2006. aastast kolm protsenti salvestusseadmete ja kaheksa protsenti salvestusvahendite tarnimise hinnast ilma käibemaksuta," märkis Talvik.

Eesti Autorite Ühingu, Eesti Fonogrammitootjate Ühingu ja Eesti Esitajate Liidu hinnangul on autoritel, keda nad esindavad, aastatel 2010–2013 jäänud saamata õiglane tasu, kuna valitsus ei ole kaasajastanud salvestusseadmete ja -kandjate loetelu, millelt "tühja kasseti tasu" arvestatakse.

2 KOMMENTAARI

a
ab 30. september 2016, 10:17
kas nende autorite ja esitajate pööningut ka kunagi kontrollitakse?
s
30. september 2016, 06:30
See on sisuliselt aktsiis ja ilmselt kusagilt "kõrgemalt" peale surutud ja juurde keevitatud ebaadekvaatse põhjendusega, analoogseid seadusi võtavad vastu ka teised riigid, sama absurdse põhjendusega. See ei saa olla juhus.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee