Eesti uudised

Pätiks sirgunud noormees peksis endisi õpetajaid (155)

Liis Vaksmann, 30. september 2016 04:00
KOHTUS: Eile astus kohtu ette noormees, kes harrastas jääda kaubanduskeskustesse pärast nende sulgemist.Foto: Arno Saar
Harju maakohtu ette astus noormees, kes läks koolis mitu korda oma endistele õpetajatele kallale ja pani toime mitu pisivargust.  

Hendrik Tiido (20) on noormees, kellest kirjutas Õhtuleht märtsis, kui ta rääkis oma seiklustest suletud kaubanduskeskustes. Eile aga astus ta kohtu ette süüdistatuna õpetajate ründamises ja vargustes. 

Õhtuleht, 10. märts 2016.Foto: Õhtulehe arhiiv

Samal teemal

Abiprokurör Maksim Kink süüdistab noormeest kolme paragrahvi alusel. "Esimene talle süüks pandav tegu seisneb selles, et möödunud aasta 14. detsembril viibis Tiido Tallinna teeninduskooli ruumides, kus ründas kooliõpetajat ajal, kui viimane istus õppeasutuse restoranis laua taga, ja lõi teda neli korda rusikaga selga," rääkis Kink. "Kui õpetaja püsti tõusis, võttis Tiido laua tagant tooli ja hakkas sellega õpetaja suunas vehkima. Pärast seda liikus Tiido, rusikad püsti, otse õpetaja suunas." 

Selleks, et end kaitsta, võttis õpetaja poisilt ümbert kinni, kuid noormees hakkas rabelema ja lõi õpetajat jalaga vasakusse põlveõndlasse, mille tulemusena ei saanud õpetaja jalga enam liigutada ja viibis mitu kuud haiguslehel. Kuid sellega polnud kius selle õpetaja suhtes, kes Tiido sõnul oli talle halbu hindeid pannud ja teda muu hulgas väidetaval ka pedeks kutsunud, veel lõppenud. 

Mõni kuu hiljem, tänavu 3. märtsil läks Tiido uuesti koolimajja. "Õpetaja andis parasjagu tundi, kui ruumi astus Tiido ning hakkas ropendama ja füüsilist konflikti provotseerima, pöördudes õpetaja poole sõnadega: "Näe, ma olen siin! Mitte midagi minuga ei tehta!"," jätkas prokurör noormehe tegude kirjeldamist. "Tiido kõndis klassis edasi-tagasi, läks õpetaja poole ja proovis teda jalaga lüüa. Esimesel korral sai õpetaja eest ära, kuid järgmised hoobid saavutasid eesmärgi, tabades õpetaja kätt ja jalga." 

Tunnis olnud lapsed põgenesid ehmunult klassiruumist ja õpetajale ruttas appi kooli haldusjuht, kes sai samuti obaduse vastu kätt. "Seejärel lõi Tiido klassiust kolm korda pauguga kinni ja suundus fuajeesse, kus räuskas ja karjus edasi. Siis märkas ta, et õppedirektoril on käes telefon ja karjus: "Anna telefon siia, vana lits!" ja "Kustuta ära, muidu ma annan sulle molli!"." 

Olukord läks füüsiliseks, mille peale õppedirektor põgenes tualetti, Tiido tema kannul, ja hakkas seal ust lõhkuma. Olukorda läks lahendama järgmine õpetaja, keda Tiido lõi näkku. Edasi püüti Tiidot tualettruumi ukse eest ära saada, kuid noormees hakkas taas käte-jalgadega vehkima ja kutsus kõiki võitlema. "Tiido asus ründama järgmist koolitöötajat, püüdes teda takistada helistamast politseisse. Seejärel viskas ta lähedal olnud metallist prügikonteineriga teda nii, et viimane oli tugevalt mõlkis." 

Kolmanda süüasjana tõi prokurör välja vargused. "3. märtsil võttis ta Solarise Jaapani restoranist sularaha 692,49 eurot," viitab prokurör ööle, kui noormees jäi pärast kaubanduskeskuse sulgemist sinna popkorni sööma ja alkoholi jooma ning selle käigus põikas läbi ka restoranist, ise kõike samal ajal filmides ja pildistades ning sotsiaalmeediasse postitades. 

"10. märtsil varastas Tiido hotellis naise käekotist 200 eurot ja vastuvõtutoa seifist administraatorile kuulunud sularaha 70 eurot," jätas Kink Tiido tegude loetelu. "11. märtsil viibis ta kokteilibaaris Butterfly Lounge, kus hakkas sööma enda kaasa toodud toitu, eirates klienditeenindaja ja baarmenite märkusi ja selgitusi. Tal paluti lahkuda, kuid selle peale hakkas ta ähvardama, et annab baarmenitele peksa." Kuna Tiido keeldus lahkumast, siis hakkasid sealsed töötajad teda välja juhatama. "Selle peale lõi Tiido üht neist jalaga vastu jalga ning hammustas teist vasaku käe biitsepsist, nii et see oli tekkinud verevalumist täiesti sinine." 

Seoses nende kuritegudega on Tiido vastu esitatud neli tsiviilhagi. Üks kannatanu summas 70 eurot, teine 13 021,22 eurot, kolmas 200 eurot ning Jaapani restoran oma 692,49eurose nõudega. Pärast süüdistuse ettelugemist uurib kohtunik Külli Iisop noormehelt, mida ta oma tegudest ise arvab. "Kahetsusväärsed teod ja kahetsen," sõnab ta kidakeelselt. "Väga ei mõelnudki. Olin joobes." 

Prokurör esitas eile kohtule ettepaneku määrata Tiidole mitmest kriminaalkaristuse paragrahvist kokku liitkaristus, mis teeks kokku viis aastat ja neli kuud vangistust. Samuti nõuab ta, et tsiviilhagide eest tuleks noormehel tasuda. Kohus teeb otsuse 28. oktoobril.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee