Eesti uudised

VIIS AASTAT JÕHKRAST VERETÖÖST: tuntud korvpallurit Kert Kesküla rünnanud ja tapnud noortejõugust pooled on juba vabadusse pääsenud (42)

Juhan Haravee, 30. september 2016, 04:00
VALE AEG JA KOHT: 35aastaselt tapetud korvpalluri haual Tallinna Liiva kalmistul põlesid sel nädalal küünlad… Arno Saar
Oma ohvri Lasnamäe tühermaale meelitanud ja seal röövimise eesmärgil jõhkralt tapnud noored said saagiks vaid peenraha. Veretöö vahetud täideviijad istuvad siiani vangis, nende sõbratarid aga vabastati mullu vanglast tingimisi enne tähtaega. 

Õhtuleht, 30. september 2011. Õhtulehe arhiiv

Viis aastat tagasi vapustas avalikkust uudis endise korvpalluri Kert Kesküla jõhkrast tapmisest. Vähem kui nädalaga õnnestus politseil kahtlustatavatena kinni pidada 18aastane Nikolai Sokolov ja 16aastane Edgar Nikulin. 

TEISMELISED TAPJAD: Veretöö täideviijad Nikolai Sokolov ja Edgar Nikulin saavad veel aastaid vabadust oodata.  Mati Hiis

2011. aasta 26. septembril küpses toona 16aastasel Elina Trinkil, 17aastasel Jevgenia Marudenkol ja Edgar Nikulinil plaan röövida tütarlastele külge löönud Kert Keskülalt raha. Asjasse pühendati ka Sokolov. 

Mõrvaohvri tapale meelitanud neiud Jevgenia Marudenko ja Elina Trink vabanesid vanglast eelmisel aastal. Tairo Lutter

Nikulin ründas noorukitest füüsiliselt tugevamat kannatanut ootamatult selja tagant. Sokolov lõi Kesküla pärast seda noaga vähemalt 15 korda. Veel oli ohvrit löödud ka kiviga kuklasse, kuid kes seda tegi, ei õnnestunud uurimise käigus täpselt välja selgitada. Tõenäoliselt oli see siiski Nikulin.

Kui rünnak oli lõppenud, ei suutnud kannatanu enam maast tõusta, end liigutada ega midagi rääkida. Kuriteoohvrile oli rünnak ootamatu ja tal ei olnud kasutada ühtegi vahendit selle tõrjumiseks. Kesküla suhtes kasutatud vägivalla ulatus ja intensiivsus tõendavad ründajate soovi oma ohver tappa, leidis süüdistaja. Eksperdi hinnangul võis kannatanu elada veel mitte kauem kui kümme minutit pärast kõikide vigastuste saamist.

Pärast tapmist otsis mõrvabande noorim liige Elina Trink läbi kannatanu taskud. Koos püüdsid kaasosalised raha leida ka ohvri autost, kus neile jäi näppu vaid peenraha. Suurem summa, mille pärast noored veretöö üldse ette võtsid, jäi aga auto suletud laekasse, mida nad oma oskamatusest avada ei suutnud.

Mõlemad tütarlapsed, nii Trink kui ka Marudenko, aitasid kuriteo vahetutel täideviijatel varjata kuriteo toimepanemise jälgi: Trink pesi verest puhtaks Sokolovi jope ja Marudenko aitas verest puhtaks pesta sama noormehe veriseid käsi, ostes selleks otstarbeks kioskist vett. Pärast kuritegu olevat tütarlapsed sõitnud "puhkusereisile" Riiga. 

Uurimine tuvastas, et Kesküla suhtes toime pandud raske kuriteo üheks ajendiks oli kannatanu soov mõjutada alaealist Trinki temaga seksuaalvahekorda astuma. Seetõttu ei saa mõrvatud sportlast pidada ka kuriteo juhuslikuks ohvriks. 

10. mail 2012 mõistis Harju maakohus Sokolovi ja Nikulini röövmõrvas süüdi ning karistas Sokolovi 12aastase ja Nikulinit kaheksa-aastase vangistusega. Trinkile ja Marudenkole mõistis kohus vastavalt viis ja kolm aastat vangistust, jättes need osaliselt täitmisele pööramata. Ehk neiud said tingimisi karistuse. Tallinna ringkonnakohus tühistas aasta hiljem tütarlastele mõistetud karistused ning nii Trinkil kui ka Marudenkol tuli neile tingimisi mõistetud karistused tegelikult ära kanda. 

2015. aasta 26. novembril vabastati Trink vanglast Harju maakohtu määrusega tingimisi enne tähtaega. Marudenko tingimisi vabastamine otsustati juba sama aasta 1. juunil. Politsei- ja piirivalveameti pressiesindaja Marie Aava sõnul ei soovi selle traagilise juhtumiga aastate eest tegelenud uurijad kuriteo üksikasju kommenteerida.

42 KOMMENTAARI

n
No 1. oktoober 2016, 11:31
Nii nälg ikka ju ei oleks, et selliste mordadega vahekorda astuda tahaks.
e
Elina Trink 30. september 2016, 22:54
Nikolai Sokolov näeb välja nagu prillidega mu.. oli siis ja on veel ka täna, ainus vahe et vanglas veits rohkem põske võtnud :)
Loe kõiki (42)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee