Eesti uudised

FOTOD | Peaminister Taavi Rõivas müüb oma korterit (69)

Jaan Väljaots, 29. september 2016 18:15
Terrassil on automaatikaga LED-valgustus ning soojuskiirgurid külmade talveõhtute jaoks.Foto: Skanton Kinnisvara
Kinnisvaraportaalidesse on ilmunud kuulutus, kus Tallinnas Wismari tänavas müüdava viietoalise korteri garderoobi foto kesksele kohale on justkui juhuslikult seatud peaminister Taavi Rõiva nahkne portfell.

Esimesel korrusel on walk-in garderoob / majapidamisruum, mida uus omanik saab kasutusele võtta ka kabineti või külalistetoana (aknaga ruum suurus ca 8.5 m2). Foto: Skanton Kinnisvara

"Plaanime alustada esivanemate maja, minu sünnikodu, renoveerimisega ning seetõttu müüme oma senise kodu Tallinna kesklinnas," kinnitas peaminister Rõivas Õhtulehele.

Taavi Rõivas ostis korteri Kassisaba asumis Wismari tänavasse 2013. aastal. Tsaariaegses majas läbi kahe korruse ulatuva, hoolikalt renoveeritud korteri sisekujunduse tegi toona otsast lõpuni Luisa Värk. Noor pere kolis korterisse 2014. aasta kevadel enam-vähem samal ajal, kui Taavi Rõivast sai peaminister.

Mõni aastat tagasi valminud majaosas on väga korralik köögimööbel, mis jääb uuetele omanikele koos kvaliteetse integreeritud köögitehnikaga. Foto: Skanton Kinnisvara

Praegu on viietoaline, 94-ruutmeetrine korter müügil 289 000 euroga, mis teeb ruutmeetri hinnaks 3000 eurot. Müüki vahendava Skanton kinnisvara maakleri sõnul võiks seda korteri ajaloolist väärtust silmas pidades nimetada odavakski, kinnisvara seisukorra ja üldise hinnataseme järgi aga õiglaseks.

Taavi Rõiva lapsepõlvekodu, kuhu tulevikus kolitakse asub Nõmmel Mängu tänavas, perekond Oviiride naabermajas. Maja ehitas Taavi vanavanaisa, ühisomandis olnud maja ja sellele seatud hüpoteegi üle käis eelmise aasta alguseni sugulaste vahel kohtuvaidlus, mis lahenes Rõivaste perekonna võiduga. Praegu on maja Taavi isa nimel.

Taavi Rõiva lapsepõlve- ja tulevane kodu, mille renoveerimiseks praegune korter müüaksegi. Foto: Arno Saar

Kohe peaminister Rõivas siiski oma lapsepõlve majja ei koli. "Renoveerimistööde ajaks üürime välismaale kolinud peretuttavatelt majaosa, mis asub samuti Tallinna kesklinnas," ütleb ta.

Samal teemal

18.10.2017
Taavi Rõivas kolis koos Luisaga viimaks Nõmmele
13.06.2017
AITA HÄDAST VÄLJA: Taavi Rõivas ja Luisa Värk otsivad endiselt oma kodule uut omanikku