Toomas Lepp kandideerib ETV peadirektoriks

15. august 1997 00:00

Reklaami ning televisioonisaateid tootva eraettevõtte "Meediapress" tegevdirektor, endine Reklaamitelevisiooni juht Toomas Lepp kandideerib Eesti Televisiooni peadirektoriks.

Lepp kinnitas eile, et televisioonijuhi konkursil kandideerib ta igal juhul ning et tal on oma ettekujutus avalik-õigusliku televisiooni arendamiseks.

Avaliku konkursi eel ei ole õige oma seisukohti tulevase töö suhtes avaldada, mispärast pikemat selgitust, kuidas Eesti Televisiooni tööd edaspidi kujundada, ei saa praegu anda, tähendas Lepp.

Siiski pidas Lepp vajalikuks märkida, et kindlasti ei tohiks avalik-õiguslik televisioon konkureerida kommertstelevisioonidega, vaid ajama oma asja ja mitte kommertsialiseeruma.

Lepa sõnul on Eesti Televisioonis olemas sisemised reservid mittekommertsliku televisiooni arendamiseks, ja rahapuudus, millest varasemad televisioonijuhid on rääkinud, ei peaks saama takistuseks tõelise rahvustelevisiooni kujundamisel.

Ringhäälingunõukogu kuulutas eile välja avaliku konkursi Eesti Raadio ja Eesti Televisiooni peadirektori ametikoha täitmiseks. Senistel Eesti Raadio ja Eesti Televisiooni juhtidel Peeter Sookruusil ja Hagi Šeinil täitub peadirektorivolituste senine aeg 1. novembril. Selleks ajaks peaks Ringhäälingunõukogu olema valinud ka uued juhid. (ETA)