Eesti uudised

Veinitalu perenaine euronormidest: "Miks on mõni seadus ometi nii opakas?" (17)

LISA KOMMENTAAR

Tarbija 30. september 2016 09:48
Need "kaunistused" on üks mõttetu, keskkonda saastav plastmassisodi. Tore oleks, kui sellist jama üldse tööta ei tohiks. Aga niikaua, kui on sellise kauba ostjaid, on ka sellise kauba tootjaid.
Sander 30. september 2016 05:46
See, et seadus on opakas, on veel pool häda. Palju hullem on selliste seaduste täitmise opakad kontrollijad.
diagnoos 29. september 2016 16:52
Kui Brüssel käseb kõndida,siis Eesti ametnikud jooksevad.
reku 29. september 2016 11:36
Opakad ei ole mitte seadused, vaid seaduste tegijad.
mõtlik 29. september 2016 10:37
Balti ketis seistes lootsime kõik, et oma riik , oma valitsus ja oma rahvas koos , suudame tõesti mägesid liigutada. Valitsus on rahva seas , mõistab inimeste muresid ja suudab neid ka koheselt lahendada. Peab ütlema, et kümmekond aastat oligi sedamoodi. Sai ettevõtlust arendada ja ka maal elada. Peale ELiga liitumist olukord muutus. Ametnikud omandasid käskija ja keelaja oreooli ja ähvardused, trahvid ja nõuded surusid väikeettevõtja maasta madalamaks.Saan sellest perenaisest igati aru, sest olen sellega kokku puutunud ja lõpetasin mõttetu punnimise.
Hea vein reklaamib ennast ise 29. september 2016 10:33
Kõik see butafooria selle pudeli ümber teenib ainult ühte ja ainsamat eesmärki - määrida see "solk" kliendile pähe. Millegi pärast on vaja juhtida kliendi tähelepanu sisulistelt väärtustelt mingile tobedale välisele küljele. Ja eks seda "solki" keevitatakse siin kohapeal kokku ikka päris kõvasti. Ja kes neid isehakanud "veinimeistreid" ikka kontrollida jõuab. Normaalne inimene muidugi seda jama ei tarbi. Eestis ei saagi rääkida veini tootmisest, see oleks selle mõiste lörtsimine. Paremal juhul on tegemist muu kääritatud alkohoolse joogi "kokku keeramisega".
Mart 29. september 2016 11:33
Pudelite ümber võiks veel paigutada pildid õnnelikest inimestest.
ab 29. september 2016 09:37
no meie kolmekordsed ongi ju ise anekdoodid! Kui neid poleks, poleks ka anekdoote ju!
Näidake 29. september 2016 09:25
mulle ühte täie mõistusega Eesti ametniku. Viimasel 15 aastal pole enam kohanud. Siin aitab ainult nende nn. elukutseliste ametnike (nn spetsialistide ) välja vahetamine. Enamik istub neist oma tugitoolides kuni pinsini tegemata elus kärbsepesagi.

Nii ta on 29. september 2016 09:00
Enamik euronormidest ongi opakad, veel opakamad, kui nõuka aegsed ja veel opakamad on need, kes neid punktuaalselt jälgivad.
piinlik 29. september 2016 09:27
Eesti ametnikud on ju teada euronormide austajad. Kui üks asi millimeetergi paigast ära on, siis kohe on halvasti. Minu Lõuna-Euroopasse ja vaadaku, kuidas seal asjad käivad.
........ 29. september 2016 10:00
Mis sinna Lõuna - Euroopasse minna, raiskavad ainult raha. Sõitku bussiga kasvõi Läti Vabariiki, loodan et teavad kus lätimaa asub. Väike MAN või Zil - 130 veab siiani rõõmsalt ühelehma pidaja piima ja tee äärest saad osta talusinki, suitsukala jne, jne. Meil on selline tegevus päris kuritegelik ja toob talunikule kaela suured trahvid ja kriminaakaristuse.
Pööbli rõõmud 29. september 2016 10:36
Väga "tore" on maksuvabalt äri ajada. Ainult, et järgmisel päeval see kamp röögib naga ratta peal - miks arstiabi nii vilets, pension väike, politsei ei jõua kohale jne.
Pole 29. september 2016 21:16
see lätlase mannergutäis piima ühti maksuvaba. Pööbli moodi karjuvad rohkem eesti ametkonnad, et kallis, pole rentaabel jne, jne Lõhidalt, meie ametkonnad mõtlevad ainult iseendale mitte kodaniku peale.
Maalapsed ei vingu 29. september 2016 08:22
Maa- või linnalaps, vahet pole, hügieeniharjumused erinesid siiski peamiselt perekonna tavadest sõltuvalt väga palju. Mina olin ka maalaps, aga peale elementaarse saunapäeva korra nädalas oli elementaarne end pesta köögis v vahekojas kausis igal õhtul ja hommikul. Õhtuti käed, nägu, jalad, alakeha (kükakil põrandale pandud kausi kohal) ja hommikul kindlasti nägu, kõrvad, kael ja ülakeha, ja naisterahvastel päevade ajal ka alakeha. Suuremate tööde ajal tehti sauna lisaks ka nädala sees, mitmepäevase töö ajal (nt heinategemine, mis võttis mitu päeva) isegi iga õhtu. Meie peres ei haisenud keegi. Samas jah, mäletan oma klassikaaslaste osas, et oli ka neid, kellel tõesti higihais või ka mõned muud haisud käis üle pea. Aga oli palju ka neid maalapsi, kes ei haisenud kuidagi.
Kaua 29. september 2016 08:20
te seda alkoholismi propageerite.Riik peabki keelama selliseid asju.
Sina seaduselembeline "kodanik?", kas oled ikka veel Moskva laineharjal? Pane kiiresti plehku, saad ka lonksu metsakohinat, see ehk kosutab. 29. september 2016 09:45
Kui nii edasi, siis ei tohiks peagi ka kurke, kapsaid jne. hapandada, rootslasedki imestasid, et kuidas need "aborigeenid" hapukapsaid taluvad sisse ajada ja kiita tegijat. NB! Eurooplased (olin Prantsusmaal MMil) ja toitlustamine oli rahvusvahelisele seltkonnale tavaline, aga meil oleks suure tuhinaga selline toitlustamisekoht kindlasti seletud. Eestlane on teatud ametkondadele "mustusttaluv rahvas?". Riik peab keelama priiskamise, rahvale valetamise, riigifirmadest varastamise, Rail Balicu "imeprojekti", ... loetlemisega saate ise hakkama.