Eesti uudised

Kas tõesti soovitas president Ilves mitte valida Kersti Kaljulaidu enda mantlipärijaks? (88)

Õhtuleht.ee, 28. september 2016 18:10
Kersti KaljulaidFoto: Ilmar Saabas / Ekspress Meedia
Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni kuuluv Peeter Ernits teatas sotsiaalmeedias, et president Toomas Hendrik Ilves olevat helistanud läbi kõik fraktsiooni esimehed ja soovitanud neil Kersti Kaljulaidu mitte valida. 

"Meie valik on lihtne: kui esmaspäeval Kerstit ära ei valita, tehakse teisipäeval presidendiks Jüri Luik. President Ilves poeb lausa nahast välja et Luigest oma mantlipärija teha. Ilves helistas kõik fraktsiooni esimehed läbi ja tegi neile ajupesu," väitis ta. 

Toomas Hendrik Ilves ja Jüri Luik. Foto: Tiit Blaat / Ekspress Meedia

Riigikogu fraktsiooni esimees Priit Sibul ütles, et temale pole küll keegi helistanud. "Mina pole igatahes seda kõnet saanud," ütles ta. 

Peeter Ernits ütles kommentaaris Õhtulehele, et kuulis seda räägitavat Riigikogu koridorides ning sama olevat väitnud ka Keskerakonna fraktsiooni esinaine Kadri Simson. Tõsi küll, Simsonile ei helistanud Ilves ise, vaid keegi teine Kadriorust ja sõnum olnud sama: Ilves näeb oma mantlipärijana Jüri Luike. 

Kadri Simson, Siim Kallas ja Peeter Ernits. Foto: Tiit Blaat / Ekspress Meedia

Kadri Simson nägi aga asja teisti. "Mina ei tea, kuid Peeter Ernits istus fraktsioonis minu kõrval ja kui minu käest küsiti, kas mulle on Toomas Hendrik Ilves helistanud, siis ma vastasin, et mulle pole ta helistanud," kinnitas Simson.

Samal teemal

29.09.2016
Kersti Kaljulaid kandideerib presidendiks: See otsus on tehtud minu eest. Ei ole tagasiteed.
28.09.2016
Kersti Kaljulaid: ma pole siiani šokist üle saanud