Revali merekooli teadus- ja metoodikahoone avamine.Foto: Küllike Rooväli
Galeriid
28. september 2016 17:15

GALERII JA VIDEO | Revali merekooli kopteribasseini avapidu

Eile avas ettevõtlusminister Liisa Oviir Revali Merekooli teadus- ja metoodikahoone, mille keskmes on ainulaadne katsebassein koos helikopteri simulaatoriga. Merekooli instruktorid korraldasid sel puhul vaatemängu, mille kestel näidati vee all ümber pöördunud kopterist väljatulekut, päästeparve ümberkeeramist, sinna ronimist ning sealt inimeste päästmist kopteri vintsisüsteemi abiga. Instruktorid ronisid aga üles laeva tormiredelist. 

Etenduse kulminatsiooniks oli muusik Tiit Kikase esinemine laserharfil. 

Pärast seda sai eksursioonil tutvuda kooli laevajuhtimis- ja tulekustutuse simulaatoritega. 

Katsebasseini diameeter on 12 m, sügavus 4 m ning see mahutab 420 tonni vett. Ehitise ideest teostuseni läks veidi enam kui aasta. Basseinis saab tekitada laineid, müristamist, tuult ja vihma – ikka selleks, et helikopteri päästeõppuseid erinevates ilmastikuoludes läbi viia. 

1989. aastast tegutsev kool on korraldanud enam kui veerandsaja aasta jooksul üle 100 000 koolituse rohkem kui 22 000-le inimesele.Koolitatud on inimesi Skandinaaviast, teistest Euroopa riikidest ning ka näiteks Austraaliast, Kanadast ja Filipiinidelt. 

Revali Merekool pakub merendus- ja mereohutusalast koolitust huvilaevnikele, vabatahtlikele merepäästjatele, jõustruktuuridele, laevandusettevõtetele ja meremeestele.