Foto: Vida Press
Toimetas Kristin Aasma 28. september 2016 16:13
USAs San Diego äärelinnas El Cajonis tulistas politsei surnuks relvastamata mustanahalise mehe selle peale, et viimane oli taskust hakanud mingit eset välja tõmbama. Tegemist on juba kolmanda mustanahalise surnukstulistamisega politsei poolt.

Üks politseinikest püüdis meest takistada, kuid ebaõnnestunult, mille peale teine politseinik tulistas musta mehe pihta mitu korda, vahendas theguardian El Cajoni politseiülema sõnu. Politseiülem ei täpsustanud, mis esemega oli tegemist, mis ohvril taskus oli, kuid kindlasti ei olnud see relv.

Enne kui politsei mehe surmast teatas, kogunes sündmuskohale kümneid meeleavaldajaid, kes väitsid, et maha lasti mees, kel olid käed üles tõstetud. Politsei on selle väite vaidlustanud ning avaldanud pealtnägija mobiiltelefoni video.

USA politsei on sel kuul varem surnuks tulistanud kaks mustanahalist meest – ühe Oklahoma osariigis Tulsas ja teise Põhja-Carolina osariigis Charlotte’is –, mille peale puhkesid vägivaldsed meeleavaldused. El Cajoni meeleavaldus oli rahumeelne.