Eesti uudised

Keskerakonna esimene valik on siiski Reps, EKRE vajab lisaaega.

KAS HÄÄLED KOOS? Erakonnad on Kaljulaiuga kohtunud ja enamus otsuse langetanud (126)

Toimetas Helen Pentsa, 28. september 2016, 13:53
Kersti KaljulaidFoto: Stanislav Moshkov
Ka IRL, SDE ja Vabaerakond teatasid täna pärast kohtumist Kersti Kaljulaiuga, et toetavad tema kandidatuuri. Varasemalt oli samast otsusest teatanud ka Reformierakond. Keskerakond veel kaalub tema toetamist - nende esimene valik on siiski Mailis Reps. EKRE teatab, et vajab otsuse langetamiseks lisaaega.

Vabaerakond: hääletus on vaba, kuid Vaberakonna saadikute toetusega võib ta arvestada

Samal teemal

"Kersti Kaljulaid jättis Vabaerakonna saadikutele väga hea mulje ning vastas keerulistele küsimustele, mille hulgas olid välispoliitika, põhiseadusliku järelevalve, julgeoleku, lõimumise ja sotsiaalse õigluse teemad, konkreetselt ning veenvalt. Rõõmu teeb see, et Kaljulaid on kodanikuühiskonna usku ning Eesti demokraatia tervis on talle oluline. Hääletus on vaba, kuid Vabaerakonna saadikute toetusega võib ta arvestada," teatab Vabaerakond oma Facebooki kontol. 

Sotsid: meil on meil hea meel, et Eesti Vabariik võib veel enne sajandat sünnipäeva saada oma esimese naispresidendi.

 "Kersti Kaljulaid on avatud meele ja laia silmaringiga naine. Ta on inimene, kellel on oma arvamus ja julgus seda välja öelda, tugev analüüsivõime ning oskus oma seisukohti argumentidega toetada. Me näeme Kersti Kaljulaidi oluliste tugevustena kogemust nii avalikust sektorist kui ettevõtlusest, samuti on ta panustanud mõttekoja Praxis juhtimisse nõukogu esimehena," teatab erakond oma pressiteates.

"Kersti Kaljulaid on osalenud paljude Eestile vajalike otsuste langetamisel, olgu siinkohal näiteks toodud vaid sajandivahetuse perioodi jäävad olulised sotsiaalvaldkonna reformid. Selgelt tema kasuks räägivad ka rahvusvaheline kogemus Euroopa Kontrollikoja liikmena ja panus akadeemilise elu arengusse Tartu Ülikooli nõukogu esimehe kohuseid täites. Tema panust on märgatud ja hinnatud nii Eestis kui Euroopas, mida tõendavad ka talle omistatud Aasta eurooplase tiitel ja Koosmeele auhind. Sotsiaaldemokraatidena on meil hea meel, et Eesti Vabariik võib veel enne sajandat sünnipäeva saada oma esimese naispresidendi. Sotsiaaldemokraadid toetavad Kersti Kaljulaidi!" sõnavad sotsid avalikus teates.

IRL: maailmavaateliselt on meil suur ühisosa

"Kohtumine presidendikandidaadiga kinnitas, et maailmavaateliselt on meil suur ühisosa. Kersti näol saab Eesti endale riigipea, kellel on vajalik kogemustepagas välispoliitikas, visioonikus Eesti ja Euroopa kontekstis ning hoolivus meie riigi tuleviku suhtes," sõnas Priit Sibul kohtumise järel.

Priit Sibula sõnul otsustas IRLi fraktsioon esmaspäeval toimuval presidendivalimisel toetada ühiselt Kersti Kaljulaidu.

Keskerakond: on selge, et meie esimene valik on endiselt Mailis Reps, kuid ka meie oleme valmis tegema kompromisse.

"Kersti Kaljulaid on väärikas kandidaat, kes on igati kompetentne ning täidab mitmeid kriteeriumeid, mida me tulevaselt presidendilt ootame. Meile meeldib tema tugev majandusalane taust ning sõltumatus erakondadest. Me vajame erakondade ülest kandidaati ning Kersti Kaljulaid võiks selleks sobida. Kui riigikogulased esitavad Kaljulaidi kandidaadiks, siis Keskerakonna taha tema ära valimine kindlasti ei jää," rääkis Keskerakonna fraktsiooni esimees Kadri Simson.

"On selge, et meie esimene valik on endiselt Mailis Reps, kuid ka meie oleme valmis tegema kompromisse. Mailis on sõnanud, et kui me leiame erakondade ülese kandidaadi, siis ta on valmis ka ise sellise inimese esitamist allkirjaga toetama," jätkas Simson.

 "Mailis Reps tegi väga tugeva kampaania ning oleks olnud igati sobilik kandidaat presidendi positsioonile. Paraku ei näe ma täna võimalust ühelgi juba valimistest osa võtnud kandidaadil end taas üles seada ning osutuda erakondade üleseks valikuks. Seega tuleb leida uusi nimesid ning Kersti Kaljulaid on meie hinnangul selleks igati sobiv valik," lisas ta.

EKRE: mitmes valdkonnas on meil Kaljulaiuga erimeelsusi

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna riigikogu fraktsioon teatas täna
pärast kohtumist Kersti Kaljulaiuga, et vajab lisaaega otsustamaks, kas
tema kandidatuuri toetatakse presidendivalimiste järgmises voorus 3.
oktoobril.

Fraktsiooni esimehe Martin Helme sõnul näitas Kaljulaid end ühelt poolt
ennast julge, hästi informeeritud ja sõnaosava kandidaadina.

"Ent mitmes valdkonnas on meil maailmavaatelisi erimeelsusi. Eelkõige
kooseluseaduse, Eesti-Vene piirilepingu ja immigratsiooni küsimustes," 
ütles Helme.

"Me vajame lisaaega, et konsulteerida oma erakonna liikmete ja
toetajatega, kas nad annavad meile moraalse õiguse Kaljulaidi toetada.
Eesti presidendi otsimisel peavad erakonnad tegema kompromisse, aga
kompromiss ei tohi sündida selgroo kaotamise ja põhimõtete hülgamise
hinnaga."

126 KOMMENTAARI

v
valija 28. september 2016, 22:22
Valijaid võidetakse suure kisa ja kära saatel, kaotatakse vaikselt.
r
Rahval ei ole presidenti 28. september 2016, 20:46
Üks tuntud poliitik ütles teleekraanilt maha, et mis te rahvas üldse tunnete selle presidendi pärast muret.Teie jaoks ei valitata presidenti, meil ei ...
(loe edasi)
Loe kõiki (126)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee