Saksamaal tulistas politsei pagulaste majutuskeskuses surnuks mehe, kes üritas rünnata oma tütre seksuaalset kuritarvitajat. Foto: AFP / Scanpix
Toimetas Kristin Aasma 28. september 2016 12:32
Saksamaal tulistas politsei eile migrantide majutuskeskuses surnuks mehe, kes üritas rünnata oma tütre seksuaalset kuritarvitajat.

Berliinis asuvas pagulaskeskuses kahtlustatakse 27aastast meest kaheksa-aastase tüdruku seksuaalses kuritarvitamises. Tunnistajate sõnul oli mees hiilinud tüdruku järele parki ning astunud temaga seksuaalvahekorda, kirjutas The Local.

Politseinikud, kes ahastusest raevunud isa tulistasid, ütlesid, et tegid seda rünnaku takistamiseks. Tund aega hiljem suri isa haiglas kuulihaavadesse.

Praegu pole teada, kui mitu politseinikku ründajat tulistasid, ning tulirelvade kasutamise osas on alustatud uurimist, mis on Saksamaa politsei tavapärane protseduur, kui politseinik relva kasutab.

Eelmisel aastal tapeti politsei poolt Saksamaal 10 inimest, 2014. aastal seitse inimest.

Saksa parlamendi ja Vasakpartei liige tõi sel suvel välja, et Saksamaa pagulaskeskustes toime pandud laste seksuaalse kuritarvitamise juhtumeid on registreeritud tänavu esimeses kvartalis 128 korral. Lapsi on pilastanud nii keskuste töötajad, sh turvatöötajad, kui ka pagulased ise.