Maailm

Austraalia valitsus pani seljakotireisijate maksustamise plaani kalevi alla 

Õhtuleht.ee, 27. september 2016 14:48
SeljakotituristFoto: Reuters / Scanpix
Austraalia valitsus on loobunud plaanist kehtestada nn seljakotitöölistele 32,5 protsendi suuruse maksu. Töötavad turistid on järgmisest aastast kohustatud maksma 19 protsenti igalt teenitud Austraalia dollarilt, kirjutas BBC.

See on kompromissleping, milleni valitsus jõudis riigi farmerite ja turismitööstuse valju vastuseisu tagajärjel. Farmerid väitsid, et maksumäär võib mõjutada nende abitööjõu hulka viljade koristamise ajal, ning turismioperaatorid kinnitasid, et maksumäära tõus vähendab Austraalias seljakotireisijaid ja turiste.

Austraaliasse saabub igal aastal ligikaudu 600 000 seljakotiga reisiselli, kellest paljud leiavad tööd puuvilju korjates. Nii põllumajanduse kui turismi jaoks on seljakotirändurid olulised.

Praegu ei maksa seljakotireisijad sarnaselt töölistele mingeid makse seni, kui nende aastane sissetulek ei ületa 18 200 Austraalia dollarit (12 416,04 eurot). Valitsus oli lootnud seljakotireisijatelt koguda makse 500 miljonit Austraalia dollarit, mis oli kirjas valitsuse esmases 2015. aasta eelarves. Et makse madalamaks saada, suurendati reisijate Austraaliast lahkumise maksu viie Austraalia dollari (3,41 euro) võrra.

Riigi varahoidja Scott Morrison selgitas, et puhkuseviisade taotluste hinda kärbitakse 50 Austraalia dollari võrra 390 dollarile (ligikaudu 265 eurole).

Austraalia maksumuudatused jõustuvad järgmise aasta 1. jaanuarist.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee