Eesti uudised

Heimar Lenk: Edgar Savisaare leeri tahetakse hävitada (32)

Marvel Riik, 26. september 2016, 04:00
KUTSUTI TAGASI: Keskerakonna eile tagandatud peasekretär ­Oudekki Loone ei pea oma tagasikutsumist üllatavaks, ta nimetab erakonnas toimuvat poliitiliseks sõjaks, vahendab ERR.Foto: Teet Malsroos
Eile õhtul kogunes Keskerakonna juhatus, et arutleda garantiikirjadega seonduvat, koosoleku käigus otsustas juhatus kutsuda tagasi peasekretäri ametis oleva Oudekki Loone.

Keskerakonna eilsel juhatuse koosolekul vanalinna peakorteris võeti vastu otsus (10:3) kutsuda erakonna peasekretäri ametist tagasi Oudekki Loone, kellele heideti ette 2014. aastal allkirjastatud Pettai garantiikirjade varjamist juhatuse eest.

Samal teemal

Erakonna esimees Edgar Savisaar koosolekule ei ilmunud. Seoses garantiikirjadega tekkinud arusaamatustega ja sealjuures erakonna juhatuse infosulgu jäämisega oli erakonna juhatus kaotanud usalduse peasekretär Loone suhtes ning võttis otsuse määrata peasekretäri kohusetäitjaks juhatuse liige Jaak Aab.

"Juhatuse koosolek oli üks lahing ühte väravasse, ainult taoti Oudekki Loonet ja n-ö Edgar Savisaare tiiba.

See ei olnud mingi arutelu, vaid lihtsalt nõiajahilik ärategemine," jagas koosoleku muljeid keskerakondlane Heimar Lenk. Ta ei usu, et kahe leeri vahel saab veel olla leppimist. "Liiga sügavad lõhed on."

Lisaks otsustas juhatus teha 1. oktoobril kogunevale erakonna volikogule ettepaneku võtta vastu otsus erakorralise kongressi kokku kutsumiseks 5. novembril Paides.

"Võib-olla võtavad Savisaare kongressil maha, oleneb kelle nad kutsuvad. Kuna nüüd on peasekretär Jaak Aab, kes põhiliselt korraldab kongressi kokkukutsumise.

Tema saab korraldada nii nagu vaja: kutsuda neid, kes on Simsoni-tiiva toetajad ja kutsuda vähem neid, kes on Savisaare-tiiva toetajad. Kongressile on igast maakonnast teatud arv delegaate, tavaliselt 30–40," selgitab Lenk.

"Simson, Karilaid ja Ratas tahavad teha karjääri, aga Edgar on neil ees ja see pool tuleb hävitada. Siis nad saavad teha oma poliitikat," tõdeb Lenk. Ühtlasi tähendaks erakonna esimehe vahetus seda, et Savisaare loodud Keskerakond lakkaks olemast.

Lengi sõnul aga ei plaanita seepeale püssi põõsasse visata. "Vasak jõud, kes viib Edgari mõtteid edasi, jääb kindlasti alles, sest Keskerakonnas on väga palju küpseid inimesi, kes ei taha uut tiiba tunnistada," on Lenk kindel.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee