Eesti uudised

Politoloog: valijamehed ei käitunud riigimehelikult ja kukutasid valimised teadlikult läbi (61)

Marvel Riik, 26. september 2016 04:00
Rein ToomlaFoto: Teet Malsroos

"Kui need 60 inimest oleksid jätnud oma sedeli välja võtmata või jalutanud üldse minema, rääkimata sellest, et nad oleksid ühe või teise poolt hääletanud, oleks president ära valitud. Asja ei võetud riigimehelikult," leiab politoloog Rein Toomla. 

Laupäeval said Estonia kontserdisaalis kokku valijamehed, kes pidid valima Eestile järgmise presidendi. Seda aga ei juhtunud ja süüd selles nähakse peamiselt 60 valijamehes, kes enda sedeli ära rikkusid. 

Tartu ülikooli politoloogi Rein Toomla sõnul oleksid valijamehed pidanud olema rohkem riigimehelikud. "Kui need 60 inimest oleksid jätnud oma sedeli välja võtmata või jalutanud üldse minema, rääkimata sellest, et nad oleksid ühe või teise poolt hääletanud, siis oleks president ära valitud. Asja ei võetud riigimehelikult. Kui ei meeldi ja kui sa ei suuda otsustada, kumma poolt hääletada, siis ära üldse osale valimises," ütleb Toomla. 60 sedeli täitmata jätmine oli valimiste kõige inetum külg. "Nende soov oligi täiesti teadlikult need valimised läbi kukutada," teab Toomla. 

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

27.09.2016
Riigikogu vanematekogu võttis presidendi leidmise oma kätte
26.09.2016
Karilaid: "Savisaarel on paranoia, et kõik on kaitsepolitsei agendid ja see paranoia on liiga kaugele läinud."
26.09.2016
Keskerakonna noortekogu otsustas tüli kõrvalt vaadata
26.09.2016
Ebatavalise presidendikandidaadi ebatavaline päev

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee