Eesti uudised

Edda Paukson: riik võib täielikku kriisi kukkuda (57)

Andra Nõlvak, 26. september 2016 04:00
EDDA PAUKSON: "Eesti vabariigi kaart näitab seda, et kogu aeg käib jutt mingist mustast hobusest ja see võib viimasel hetkel tõesti tulla. Ja kui ta tõesti tuleb väga üllatuslikult kõigile, ka poliitikutele, siis on see Eesti president!"Foto: Stanislav Moškov
"Ma teadsin seda, ma teadsin seda oma kõhunahaga," tunnistab astroloog Edda Paukson, et oli kindel, et president jääb ka valijameestekogus valimata. "Seda ma ütlesin kõigile, et see ei saa valitud."  

Planeetide seisu järgi horoskoopi ennustav Edda Paukson pole aastaid vabariigi horoskoopi vaadanud, kui praegu äratas temaski huvi, kuidas läheb ja mis edasi saab. "Ma ei vaata üldiselt meie riigi horoskoopi, aga seekord üle hulga aja vaatasin." Ta keskendus just taasiseseisvumisajale. 

Mida planeetide seisud Eestile lubavad? 

Poliitikud võiks ülbuse taskust välja koorida 

Pauksoni sõnul oleksid valijamehed pidanud arvestama riigi huvidega, mitte minema emotsioonide ja jonni peale. "No igal juhul ei ole seisud head. Ma vaatasin seda kahte nädalat," ütleb Paukson. "Ütleme niimoodi, et paljud poliitikud on tõusnud just siis, kui neil on kehv seis, see tähendab, et inimene hakkab võitlema. Praegu mina loodan, ma tõesti loodan, et meie poliitikud koorivad tagataskust välja oma ülbuse," püsib naisel lootus ja ta soovib, et lasteaed lõppeks. "Kui nad saavad oma kasuahnusest ja egoismist üle ja hakkavad võitlema, ütleme, et nad tõesti niimoodi teevad. Planeedid ei sunni, vaid soovitavad, siis võib riigikogus asjast asja saada." 

Must hobune viimasel hetkel 

Kellest võiks saada uus president, seda planeedid ei näita ega räägi. Küll aga on Paukson kindel, et Marina Kaljurand uuesti kandideerima ei peaks. "Kuid kui Kaljurand läheb teisele ringile, siis ei ole see tema poolt õige. Sellest asjast ei saa siis ikkagi asja," sõnab ta. "Siin peavad minema kõik uued inimesed," on Paukson kindel. Tema sõnul peab riigikogu leidma inimese, kes on nõus selle asjaga kaasa minema. "Ja kui nad nüüd riigikogus ära ei vali ja läheb uuesti valimiskokku, mis on ka võimalik, siis me oleme oma valitsuses pettunud ja poliitikud peavad, ma ei tea, kas või uued riigikogu valimised tegema." 

Peaministri kaela ta süüd siiski ei veereta. "Me ei saa kõiki asju peaministri kaela veeretada ja nii ka ei saa teha, et ainult Reformierakond on süüdi. Nad lihtsalt ei oska keegi seal (riigikogus – toim) omavahel suhelda. Suhtlemisvõime, arutelud – pole olemas!" kinnitab Paukson. "Ja ausalt öeldes võib täielikku kriisi kukkuda, planeetide seisud on sellised, et see oht on täiesti olemas. Aga kes meist tahaks?" Pauksoni sõnum on ühemõtteline – asi on juba ammu väga hapu. Lahendus on üks – midagi tuleb kardinaalselt muuta ja selle nimel peavad kõik tööd tegema. "Kui palju nad suudavad oma ego ületada ja vaadata, mis oleks Eesti vabariigile kasulik? Natuke kahtlen ja ikkagi oleme me jälle valijatekogus," on naine murelik. "Nii võime lõpmatuseni joosta, aga aeg oleks saada täiskasvanuks. Ja see hetk on käes!" rõhutab ta. 

Siiski võib tulla veel üks üllatus, mida kaardid näitavad. "Meil on riigis inimesi küll, aga aeg tiksub peale," ütleb Paukson. "Eesti vabariigi kaart näitab seda, et kogu aeg käib jutt mingist mustast hobusest ja see võib viimasel hetkel tõesti tulla," tõdeb ta. "Ja kui ta tõesti tuleb väga üllatuslikult kõigile, ka poliitikutele, siis on see Eesti president!" on tunda Pauksoni häälest lootust. "See õige ja hea president! Ja kaart näitab, et ta võib tulla väga üllatuslikult," õhkab naine. "Sealt, kust me ei oska oodata," on ta isegi üsna põnevil.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee