Maailm

Putin määras Venemaa senise parlamendispiikri välisluure juhiks 

Toimetas Kristin Aasma, 23. september 2016 14:46
Sergei Narõškin veel duumaspiikrina.Foto: Reuters / Scanpix
Venemaa president Vladimir Putin tegi senisele Riigiduuma esimehele Sergei Narõškinile ettepaneku asuda juhtima välisluureteenistust (SVR). Välisluureteenistuse senine peadirektor Mihhail Fradkov määratakse Venemaa raudtee direktorite nõukogu esimeheks.

"Putin väljendas lootust, et valijad, kes andsid oma hääled hiljutistel parlamendivalimistel Narõškinile, suhtuvad sellesse mõistvalt, et tal tuleb oma mandaat loovutada, märkides, et see mandaat tähistab ka tema nõusolekut asuda nii tähtsale töölõigule,“ kommenteeris Venemaa presidendi pressisekretär Dmitri Peskov.

Vene president Vladimir Putin kohtus 22. septembril Kremlis senise välisluureteenistuse juhi Mihhail Fradkovi (vasakul) ja tema järglase Sergei Narõškiniga. Foto: Reuters / Scanpix

Samal teemal

Putin avaldas tehtud töö eest tänu senisele välisluurejuhile Mihhail Fradkovile.

Narõškin töötas 1990. aastatel Peterburi linnavalitsuse majandus- ja rahanduskomitees. 1998. aastast oli ta Leningradi oblasti välismajanduse ja rahvusvaheliste suhete komitee esimees. 2004. aastal viidi ta üle Venemaa Föderatsiooni Presidendi Administratsiooni, mille juhatajaks sai ta 2008. aastal. Alates 2008. aasta detsembrist juhtis Narõškin ka presidendi riiklike autasude komisjoni ja oli alates 2009. aastast Venemaa huve kahjustavate ajaloo võltsimise katsete vastase võitluse komisjoni juhataja. Venemaa riigiduuma esimeheks sai Narõškin detsembris 2011.

Sergei Narõškin veel duumaspiikrina. Foto: AFP / Scanpix

Mihhail Fradkov oli Vene Föderatsiooni välisluuretalituse peadirektor alates oktoobrist 2007. Aastatel 2004-2007 oli Fradkov Venemaa peaminister.

Venemaa juhtivatel ametikohtadel viiakse läbi kaadrivahetust. Mõne päeva eest teatas riigi uurimiskomitee ametlik esindaja Vladimir Markin, et lahkub ametist. Augustis määras Putin oma administratsiooni uueks juhiks Sergei Ivanovi asemele Anton Vaino.

Samal teemal

23.09.2016
Vene riigiduuma spiikriks saab Vjatšeslav Volodin
21.09.2016
Vene uurimiskomitee ametlik esindaja Vladimir Markin lahkub ametist
12.08.2016
Putin määras oma administratsiooni juhiks Karl Vaino pojapoja