Euroopa Kohus otsustas, et iga tasuta wifi pakkuja peab kaitsma oma wifi võrgu parooliga. Otsus sunnib ka Eesti ettevõtjaid kaaluma, kas jätkata tasuta interneti pakkumist, kirjutab Äripäev.

"Eestis on sadu tasuta wifi-võrke, mida pakuvad klientidele, külastajatele ja potentsiaalsetele klientidele kohvikud, hotellid ja teised kauplejad. Wifi.ee andmetel on juba Tallinnas selliseid tasuta ja avatud (s.t paroolita) võrke ligi 500," ütles Advokaadibüroo Triniti vandeadvokaat Karmen Turk. 

15. septembril 2016 tegi Euroopa Liidu Kohus järjekordse otsuse, mis mõjutab meid siin Eestis ning sunnib ettevõtjaid kaaluma, kas jätkata tasuta interneti pakkumist, sest edaspidi on tegemist selge äririskiga, lisas ta. 

Jaga artiklit

7 kommentaari

K
Kuuuurija  /   13:37, 23. sept 2016
Küllap on põhjus selles, et tahetakse panna täielik vastutus WiFi pakkujale tema WiFi võrgus tehtud kuritegude (terrorismi toetamine, "vihakuriteod", riigisaladuste lekitamine jms) eest. Vaba WiFi korral saab väita, et ei tea, kes käis ja tegi. Kui on aga kohustus oma WiFi võrgud parooli alla panna, siis tekib konkreetne vastutus, millest parooli avalik või piiratud jagamine, vilets parool vms õigustus ei päästa.
H
hmh  /   11:38, 23. sept 2016
Suur silt parooliga seina peale, kah mure.

Päevatoimetaja

Silja Ratt
Telefon 51993733
silja.ratt@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis