Eesti uudised

Riigikogulased autovabast päevast ei tea ega hooli (1)

Õhtuleht.ee, 23. september 2016 04:00
AUTOVABA PÄEV: «Mul on lihtsalt niisugune harjumus,» selgitab Laine Randjärv, et pole kunagi teisiti tööl käinudki. Foto: Alar Truu
Eile hommikul, rahvusvaheliselt autovaba päevana tähistataval 22. septembril täitus riigikogu esine parkla Toompeal rahvasaadikute autodega nagu igal teiselgi päeval.

"Mul on lihtsalt niisugune harjumus, ma ei ole kunagi käinudki teisiti, ma tulen nii kaugelt," selgitas reformierakondlane Laine Randjärv, kelle riigikogu kulul

üüritav ametikorter peaks asuma "Russalka" kandis.

EKRE fraktsiooni esimees Martin Helme tunnistas, et tal polnud rahvusvahelisest autovabast päevast aimugi.

"Ma rattaga käisin omal ajal tööl, aga enam ei käi," selgitas ta, et tema praegusest elukohast Nõmmel on rattaga liiga pikk tee ja see eeldaks riiete vahetamist ning duši all käimist.

Ühistranspordi otseliini kesklinna sealt ka ei tule. "Ei näe vajadust oma elu keeruliseks teha," viitas ta ka vajadusele palju liikuda ja suurt peret sõidutada.

IRLi ridadesse kuuluv endine politseijuht Raivo Aeg ütleb, et tuli autoga, sest kuidagi pidi tööle jõudma ja jalgsi on kaugelt tulla. Ühistranspordi nimetamisel meenub Aegile esmalt takso.

"Takso on ka ühistranspordiliik ja kõige mugavam nendest, aga kui vaja, siis sõidan bussiga ja olen ka trammi ja rongiga sõitnud," tõestas ta end kui ühistranspordiliikides vabalt orienteeruja.

Keskerakondlane Märt Sults, kes liisib valijate raha eest BMW maasturit, vabandas end päeva teisel poolel kavandatud sõitudega Viljandisse ja Tartusse. "Aga muidu mul on liikumisandur peal ja panen 10 000–12 000 sammu nii et tolmab."

Sotsiaaldemokraat Urve Palo tunnistas ausalt, et ühe päeva pärast ta oma käitumisharjumusi muuta ei kavatse.

"Ma viisin lapse lasteaeda, siis tulin siia, õhtul koju minnes pean lapse võtma, toidupoes käima. Kui ma ühel päeval teen kõike teisiti, siis see ei muuda midagi."

Kõige lühema ja konkreetsema vastuse andis presidendikandidaat Mart Helme: "Ma ei pea niisugustest päevadest ja niisugusest propagandast väga lugu."