Eesti uudised

Kas airBaltic sööb Nordica Eestist välja? (16)

Mattias Tammet, 23. september 2016 04:00
IGA BOMBARDIER POLE SAMA: AirBalticu lähikuudel saabuvad CS300 tüüpi lennukid on märksa suuremad ja lendavad kaugemale kui Nordica CRJ900, kuigi tootja on sama.Foto: Aivo Kallas / KLIFFKLAUS; AIRBALTIC

Aasta eest pühapäeval asutati Nordic Aviation Group, nüüdne Nordica. Lendajaid jagub, aga airBaltic astub agaralt kandadele ja on välja hõiganud väga agressiivse laienemisplaani. Kohe jõuavad Lätti ka tuttuued lennukid. Mis Nordicast nii saab? 

Kevadel võis airBaltic rõõmust käsi hõõruda: nii aprillis kui ka mais lendas Tallinnas laimiroheliste airBalticu lennukitega rohkem inimesi kui Nordica omadega. Vahe oli vaid mõneprotsendine, kuid asi oli põhimõttes: airBaltic oli juba ammu Eesti lennufirmadest suurem, ent Tallinnas võimutses seni kodumaine firma. Enam mitte. 

Suvel sai Nordica oma liidripositsiooni tagasi, aga mitte just mugava edumaaga. Aasta esimesel kaheksal kuul eelistas kõigist Tallinna lennureisijatest 16% Nordicat, airBalticut 14,7% ja Ryanairi 12,1%. Võrdluseks: 2012. aastal samal ajavahemikul oli Estonian Airi osakaal Tallinnas 40%. Tõsi, paar kuud hiljem koondas Estonian Airi uus boss Jan Palmer töötajatest pooled ja kärpis ka lennuparki poole võrra. 

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

07.11.2017
FOTOD | airBalticu lennuk sattus kokkupõrkesse ja kaotas tiiva
30.03.2017
Nordica lõpetas esimese tegevusaasta 15 miljonise kahjumiga, kasumisse soovitakse jõuda ülejärgmisel aastal
15.05.2016
Airbalticu rekordkasum on ainult näiline: kasum tekkis maksmata jäetud lennujaamatasudest
13.05.2016
SUPERHINNAD: Itaaliasse vaid 53 euroga!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee