Vahetusõpilase vägistanud taksojuht osutus HIV-positiivseks. Foto: AP / Scanpix
Toimetas Aadu Hiietamm 23. september 2016 04:00
Kui 18aastane Austraaliast pärit vahetusõpilane tänavu varakevadel Šveitsis Luzerni raudteejaamas taksosse istus, et Kriensi oma ajutisse elupaika sõita, ei osanud ta midagi karta. Paraku osutus taksojuht vägistajaks, nüüd on teada, et mehel on rohkemgi ohvreid, vahendab Blick Online.

Taksojuht keeras poolel teel kõrvale tööstuskvartali parkimisplatsile ja sundis tüdruku jõudu kasutades seksuaalvahekorda. Pärast vägistamist õnnestus ohvril lahti rabeleda, põgeneda ja juhtunust politseile teatada.

Mai lõpul õnnestus kurjategija tänu DNA-analüüsile tabada. Selleks osutus 43aastane Pakistanist pärit mees, kes elab Šveitsis juba 20 aastat. Ta on abielus ning kahe poja ja tütre isa.

Facebookis esitles vägistajast taksojuht end tubli pereisana. Seetõttu arvas ka tema abikaasa pärast mehe vahistamist, et see on eksitus. DNA-analüüs rääkis aga teist keelt. Luzerni politsei pressiesindaja Simon Kopp ütles kohe pärast vahistamist, et vägistaja on tabatud.

Praegu istub mees eeluurimisvanglas ja ootab kohut. Tema ohvriks langenud Austraalia koolitüdruk on tagasi kodumaal.

Eeluurimisel on selgunud, et vahistatud taksojuht on sarivägistaja, teatas sel nädalal Luzerni politsei pressiesindaja Simon Kopp. Teada on veel vähemalt viis juhtumit, mis toimusid 2010.–2016. aastani. Kõik ohvrid olid Luzerni regioonis elavad noored naised.

Kopp kinnitas, et vägistajast taksojuht on juba aastaid HIV-positiivne. Mees teadis seda. Kõigile tema ohvritele tehti tervisekontroll. Õnnelikul kombel ei ole neist keegi nakkust saanud.