Eesti uudised

Tarandil ei õnnestunud panna kohtu abil Kallast ja Repsi toetusallkirju koguma  (19)

Toimetas Helen Pentsa, 22. september 2016 15:40
Indrek TarandFoto: Jörgen Norkroos
Tallinna halduskohus jättis läbi vaatamata eelmistel presidendivalimistel edutult kandideerinud Euroopa Parlamendi liikme Indrek Tarandi kaebuse, millega ta tahtis panna presidendikandidaate Siim Kallast ja Mailis Repsi nende valimiskogus ülesseadmiseks endale toetusallkirju koguma.

Halduskohus jättis neljapäeval Indrek Tarandi esialgse õiguskaitse taotluse läbi vaatamata, ütles kohtu pressiesindaja Anneli Vilu ERR-i uudisteportaalile.

Samal teemal

"Seadusandja on näinud vabariigi valimiskomisjoni otsuste ja toimingute vaidlustamiseks ette eraldi menetluskorra ning antud juhul pole tegemist halduskohtu pädevusse kuuluva vaidlusega," märkis Vilu.

Tarand on taotluses märkinud, et ta soovib kaitsta kõikide Eesti vabariigi kodanike õigust presidendivalimiste õiguspärasele protseduurile, kuid kohtule esitatud taotlusest ega ka taotlusele lisatud dokumentidest ei nähtu Tarandi õiguste, mida ta esitatud taotlusega kaitsta soovib, rikkumist.

"Seega ei ole kohtule ilmnenud taotleja enda subjektiivsete õiguste rikkumist ning kehtivast õigusest ei tulene, et esitatud taotlusega võiks pöörduda halduskohtusse teiste isikute või avalikes huvides," tõdes Vilu.

Samal teemal

18.00.2017
Indrek Tarand jäi Euroopa Parlamendi aseesimeeste ringist napilt välja
23.08.2016
Halduskohus jättis Tarandi kaebuse kõrvale
21.08.2016
Indrek Tarand: Kallas ja Reps kogugu ka 21 toetusallkirja!
06.08.2016
Indrek Tarand seab presidendivalimised kahtluse alla: riigikogulased vehkisid salajase hääletamise ajal pilte teha!