Eesti uudised

Oudekki Loone Savisaare pressikonverentsil: „Edgar on tugev mees, tema ikka võidab!“ (29)

Kristjan Väli, 22. september 2016 14:10
Edgar Savisaare pressikonverents.Foto: Liis Vaksmann

Täna toimus Edgar Savisaare pressikonverents, kus ta rääkis koos Keskerakonna peasekretäri Oudekki Loonega uutest kahtlustustest Savisaare suunal. Samuti kutsus Savisaar proovima kahte kringlit, millega ta tähistab seda, et kapo täpselt aasta tagasi tema Hundisilma talus läbiotsimise tegi.

Keskerakonna esimehele Edgar Savisaarele esitas prokuratuur septembris kahtlustuse linnarahade eest poliitreklaami tegemise eest.

Edgar Savisaare sõnul täitis reklaam oma otstarbe. „Hiiu staadion avati vägagi suurelt, paljude osalejatega. Ka Tallinna maraton tõi rekordarvu, linnarahvas sai sellest kõigest kasu, see näitab, et teavitamine oli vajalik ja läks asjaette."ütles ta.

"Edgar on tugev mees, tema ikka võidab! Tema peal võib igasugu eksperimente teha," kommenteeris Keskerakonna peasekretär Oudekki Loone.

Savisaar leiab, et temale esitatud kahtlustustel pole seaduslikku alust ja on valmis minema kohtusse, et seal vaielda antud teemal. Ta leiab, et prokuratuur ja kapo pöörab talle liialt suurt tähelepanu ja tänu sellele tunnevad riigi vaenlased ennast hästi.

Oudekki Loone leiab, et kapo tuleks tuleks praegusel kujul ära kaotada ja korruptsiooni puudutavad küsimused tuleks anda majanduspolitseile ja ülejäänu tuleks allutada parlamendile, mitte valitsusele. "Me näeme, kuidas valitsus kasutab praegu meid ära poliitilise opositsiooni hävitamiseks ja see olukord tuleb lõpetada," ütles Loone.

Savisaar pöördus ka pressikonverentsil Õhtulehe endise peatoimetaja, Väino Koorbergi poole: "Täna hommikul ma saatsin teile ühe artikli ja seal on enamus nendest küsimustest, mida siin pärite, vastatud.“ Selle peale soovitas üks saalis viibinud ajakirjanik tal oma postkasti kontrollida, sest Koorberg ei ole enam Õhtulehe peatoimetaja.

Kriminaalasja raames tänaseks kogutud andmed annavad aluse Savisaarele kahtlustuse esitamiseks, mille kohaselt on tegemist linnale eraldatud eelarveliste vahendite kuritarvitamisega kohaliku omavalitsuse volikogu valimisreklaamide valmistamisel 2013. aastal.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee