Maailm

Rohkem kui pooled sakslased on mures Saksamaa islamiseerumise pärast (29)

Toimetas Kristin Aasma, 22. september 2016 12:58
Berliin Alexanderplatz 24. augustil 2016.Foto: Reuters / Scanpix
Rohkem kui pooled sakslased on mures islamiusu laienemise pärast Saksamaal, selgus küsitlusest.

Uurimistulemused viitavad rahva dramaatilistelt muutunud suhtumisele religiooni suhtes viimase aasta jooksul, mil riiki on sisenenud rohkem kui miljon migranti.

Samal teemal

Kristlike organisatsioonide juhitud uuringust selgus, et Saksamaa islamiseerumist kardab 57 protsenti sakslasi, kirjutas express.co.uk. Rohkem on selle pärast hirmul naised – 61 protsenti -, meestest on islamiseerumise pärast mures 51 protsenti. Sealjuures väljendavad oma hirmu islamiseerumise pärast võrdselt nii kirikuskäijad kui ka mittereligioossed inimesed.

Noored muretsesid islamiseerumise pärast kõige vähem – vaid kolmandik 18-24aastastest kartsid, et Saksamaast saab islamiriik. Kartlikumad on keskealised: ligi kaks kolmandikku üle 45aastastest kardavad islami tõusu.

Kuus sakslast kümnest kardavad, et migrandid toovad Saksamaale rohkem kuritegevust ja terrorismi. Eriti mures olid sellepärast juudi rahvusest küsitletud – üheksa inimest kümnest kartsid kuritegevuse ja terrori kasvu.

Saksamaa liidukantsler Angela Merkel Foto: Reuters / Scanpix

Kantsler Angela Merkeli vastutulelik pagulaspoliitika on pannud sakslasi tundma end karistatuna. Hiljuti tunnistas Merkel, et ta kahetseb, et avas oma riigi uksed pagulastevoolule. Pärast tema partei hävitavat lüüasaamist kohalike omavalitsuste valimisel Berliinis sõnas Merkel selle nädala algul: "Kui ma saaksin, pööraksin aja tagasi mitu, mitu aastat.“

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee