Eesti uudised

Eestisse võib saabuda Ühendkuningriigi raskesoomusüksus (30)

Õhtuleht.ee, 21. september 2016 20:02
Kindralleitnant Riho Terras.Foto: Sander Ilvest
Ühendkuningriigis kahepäevast visiiti alustanud kaitseväe juhataja kindralleitnant Riho Terras kohtus täna oma ametivenna õhuväemarssal Sir Stuart Peachi ja maaväe ülema asetäitja kindralleitnant Sir James Everardiga, et arutada NATO üksuste kohalolekuga seotud küsimusi.

Postimehe teatel kaalub Ühendkuningriigi juhtkond Eestisse saadetava lahinguvõimelise üksuse puhul tõenäoliselt raskesoomusüksuse lähetamist.

Kaitsejõudude pressiteate kohasel jõudsid kaitseväe juhatajad ühisele arusaamisele, et Eestisse saabuvate üksuste põhiülesandeks on kaitse ja heidutus ning seetõttu peab saabuv üksus olema lahinguvõimeline juba esimesest päevast alates.

"Eestil ja Ühendkuningriigil on ligi sajandipikkune side, meie sõdurid on koos teeninud Afganistanis ning praegune üksuste toomine võimaldab seda sidet veelgi tugevdada," ütles Ühendkuningriigi kaitseväe juhataja õhuväemarssal Peach, kelle sõnul saab üksusi puudutavatest detailidest rääkida peagi. Ühendkuningriik jätkab panustamist Euroopa julgeolekusse.

Visiidi raames sai kaitseväe juhataja ülevaate julgeolekuolukorrast ning käimasolevatest operatsioonidest, homme teeb kindralleitnant Terras ettekande kuninglikus kaitseuuringute kolledžis ning külastab Molesworthis asuvat NATO luurekeskust.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee