Vladimir MarkinFoto: Reuters / Scanpix
Toimetas Kristin Aasma 21. september 2016 17:55
Vene Föderatsiooni uurimiskomitee ametlik esindaja Vladimir Markin teatas, et esitas avalduse ametist lahkumiseks.

"Võin nüüd ametlikult öelda, et võtsin vastu otsuse lõpetada töö uurimiskomitees ja esitasin raporti töölt lahkumiseks omal soovil,“ ütles Vladimir Markin Interfaxile.

"Töötasin uurimiskomitees selle loomise esimesest päevast, üle üheksa aasta. Ma arvan, et koos meeskonnaga ehitasin ma üles informatsioonipoliitika, rajasin selles sfääris süsteemse töö, ning arvan, et minu missioon on täidetud ja ma otsustasin end proovile panna uue väljakutsega. Selles seisneb minu lahkumise tõeline motiiv,“ ütles Markin.

Uut töökohta Markin ei avaldanud. "Mulle on tehtud mitmeid ettepanekuid, millest ühel ma ka peatusin, kuid avaldan selle siis, kui ma uurimiskomiteest ametlikult lahkun ja mind nimetatakse uuele kohale.“ 

Lõpliku otsuse kindralmajor Vladimir Markini tagasiastumise kohta langetab president Vladimir Putin.

15. septembril kirjutas Vene meedia, et uurimiskomitee juht Aleksandr Bastrõkin lahkub ametist tõenäoliselt pärast riigiduuma valimisi.

Samal teemal

Kommentaarid  (1)

21. september 2016 21:14
Täna terroristide käest vangistusest pääsenud Vladimir Žemtšugov: "Tahan tänada kõiki, kes minu vabastamise nimel võitlesid. Ma olen Donbassist pärit, rahvuselt venelane, sündinud ja üles kasvanud Donbassis, endine kaevur. Aga elu läks nii, et hakkasin mõtlema teisiti kui tavalised Donbassi inimesed, keda hakati petma rääkides, et siin on fašistid-natsistid. Aja jooksul hakkasin musta valgest eristama ja asusin vastu vene okupatsioonile. Me ei kartnud võtta kätte relva astumaks vastu vene okupantidele ja kohalikele reeturitele, kes asusid vene okupatsiooniarmee poolele. Ma usun meie võitu vene okupatsiooniarmee üle ja olen kindel, et minu kodulinnas Krasnõi Lutšis hakkavad inimesed elama normaalselt.
Ei ole vaja mind vaadata, et olen raskelt vigastada saanud, nii palju kannatanud. Sõda on sõda. Inimesi tapetakse, vigastatakse. Aga alati järgneb sõjale võit."

SISUTURUNDUS