Maailm

ENESETAPP JA MÕRV: Saksa poliitiku korterist leiti kaks laipa (1)

Toimetas Kristin Aasma, 21. september 2016, 16:15
2016. aasta septembris enesetapu teinud Saksa Piraadipartei liige parteipäeval aastal 2014.Foto: Vida Press
Berliinis leiti oma kodunt surnuna Saksa poliitik ning korterist veel ühe mehe laip. Politsei arvates on poliitik teinud enesetapu, teine mees aga tapeti.

Lahkamine viitab, et 44aastane Piraadipartei liige Gerwald Claus-Brunner võttis endalt ise elu. Teine, noorem mees, oli tapetud mõni päev varem tömbi esemega. Prokurörid eitavad kuulujutte, nagu oleks tapetu kallal tarvitatud seksuaalset vägivalda, kirjutas BBC.

Piraadiparteist öeldi, et Claus-Brunner põdes parandamatut haigust, kuid üksikasju ei avaldatud. Pole selge, kas mehed surid enne või pärast pühapäeval toimunud kohalikke valimisi, millega Piraadipartei kaotas kõik oma 15 kohta Berliini omavalitsuses.

Pärast seda, kui partei oli teinud eile Claus-Brunneri jumalagajätukirja peale väljakutse, murdsid tuletõrjujad maha poliitiku Steglitzis asuva korteri ukse. Korterist leiti kaks laipa.

Teise, 20. eluaastates mehe isikut pole veel avalikustatud, kuid Berliner Zeitungi andmetel võis ta  viimasel ajal töötada Claus-Brunneri heaks.

Mees elas 12 kilomeetri kaugusel Weddingis ning meedias oletatakse, et tema surnukeha võidi tuua läbi linna Claus-Brunneri koju.

Tänavu juunis oli Claus-Brunner hoiatanud parteikaaslasi, et nad võivad varsti tema mälestuseks küünla süüdata. Kas ta rääkis oma haigusest, enesetapuplaanidest või partei populaarsuse langusest enne valimisi, ei ole selge.

Samal teemal

23. mai 2016, 13:01
Piraadipartei presidendikandidaat Kender: Eesti peab lahendama kodakondsusprobleemi ja maksma kodanikupalka
21. mai 2014, 17:52
Meelis Kaldalust sai Rahvusvahelise Piraadiparteide Liidu audiitor
20. juuni 2013, 14:31
Piraadipartei heitis Kaldalu ikkagi üle parda

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee