Eesti uudised

50euroste kasutuselevõtuks tuleb uuendada rahakäitlusseadmeid 

Toimetas Kristin Aasma, 21. september 2016 12:19
Foto: Eesti Pank
2017. aasta 4. aprillil hakkavad euroala keskpangad, sealhulgas Eesti Pank, ringlusse laskma uue kujunduse ja turvaelementidega 50euroseid rahatähti. Nende sujuvaks kasutuselevõtuks on oluline, et ettevõtjad uuendaksid aegsasti rahakäitlusseadmeid. 

Rahakäitlusseadmete ja autentimisvahendite tehniline valmisolek tagab selle, et käibele tulevate uute rahatähtedega maksmine läheb sujuvalt, edastas Eesti Pank. "Kõik kaupmehed peavad käibivat raha vastu võtma ja ettevalmistusi on aega teha veel umbes pool aastat,“ ütles Eesti Panga sularaha- ja taristuosakonna juhataja Rait Roosve. "Ebapiisav tehniline ettevalmistus või rahatuvastusseadme puudumine ei ole põhjus rahatähe vastuvõtmisest keelduda. Rahatähtede ehtsust saab ilma seadmeteta tuvastada iga inimene. Selleks tuleb lihtsalt teada, milliseid turvaelemente vaadata, milliseid käsitsi kompida,“ rõhutas Roosve. 

Uue seeria rahatähtede ehtsust saab tuvastada rahatähte vaadates, kompides või kallutades. Selleks on rahatähel neli lihtsalt kontrollitavat turvaelementi: Europe portreed kujutav vesimärk ja hologrammriba,smaragdroheline number ja reljeefsed jooned rahatähe servadel. 

Uuel 50eurosel on samasugune uus turvaelement nagu ka uuel 20eurosel – läbipaistev portreeaken hologrammriba ülemises servas. Nii vana kui ka uue seeria rahatähe turvaelementide kontrollimiseks tuleb rahatähte vastu valgust vaadata, kallutada enda ees edasi-tagasi ja kompida selle pinda.

Põhjalikud rahatähe turvaelemente tutvustavad materjalid on uuseuro.eu veebilehel. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee