Maailm

VIDEOD | Londoni vaikses linnaosas puhkes enneolematu massikaklus, milles osales sadakond noorukit (12)

Toimetas Kristin Aasma, 20. september 2016 16:39
Massikaklus Londonis BexleysFoto: Kuvatõmmis / MUST SEE / YouTube
Londonis Bexleys Northumberland Heath’is puhkes eile massikaklus, milles osales sadakond noorukit. Kaklejatel olid relvadeks kepid.

Londoni politseijaoskondadesse toimetati noorukid vanuses 15 kuni 21 eluaastat, kaks inimest vajavad haiglaravi, kirjutas independent.co.uk. Politsei vahistas seitse inimest.

Politsei on alustanud uurimist kakluste osas, mis esialgsetel andmetel leidsid aset Bexleys samaaegselt vähemalt viies erinevas kohas. Politsei andmetel järgnesid kaklused eile pärastlõunal Bexley Broadwayl toimunud rahutustele, kus suur noorukitegrupp laiali aeti. Mõned politseiametnikud kutsuti kohale politseiüksustest, mis tegelevad tõsiste avalike korratuste ja märulitega.

Samal teemal

Kohalik naisterahvas rääkis, et oli šokeeritud nähes kaklemas koolivormis lapsi. Naise sõnul saabus politsei kiiresti sündmuskohale ning kaklejad hakkasid politseile solvanguid karjuma. "Me ei tea, kas see lõppes või miks see isegi algas – see on hullumeelne.“

Politsei on lubanud viibida selles piirkonnas ka täna õhtul, et turvata kohalikke elanikke ja koole. Võimude sõnul ei ole sellised rahutused Bexleyle sugugi iseloomulikud. Seda linnaosa peetakse Londoni turvalisimaks.

Võimud ootavad inimestelt informatsiooni, et selgitada välja, mis õieti juhtus.

"Avalikkuselt tuli politseile üle neljakümne väljakutse ning hulk juhtumeid leidis aset vähemalt viies erinevas kohas,“ rääkis politseiametnik.

Sotsiaalmeediasse postitatud piltidelt võib näha, et kaklejad võitlesid keppidega, kirjutas BBC. Kohalik poepidaja Shane Newman rääkis, et nägi tänaval jooksmas mitut mustanahalist noorukit, kes paistsid olevat vanuses 13 kuni 16 eluaastat. Kakluse läheduses olnud Northumberland Heathi algkooli õpetajad olid turvalisuse kaalutlustel kaks tundi koolihoones varjul.