Maailm

INIMLIK EKSITUS? Saudi Araabia reisilennuki piloot vajutas kaaperdamise nupule 

Toimetas Kristin Aasma, 20. september 2016 15:16
Saudi Arabian Airlinesi reisilennuk Manila lennuväljal pärast seda, kui piloot oli väidetavalt eksikombel vajutanud kaaperdamise nupule.Foto: Reuters / Scanpix
Saudi Arabian Airlinesi ehk Saudia reisilennuki meeskonnaliige vajutas täna Filipiinide kohal väidetavalt eksikombel kaaperdamise häire nupule, mille peale Manila lennuväljal mobiliseeriti julgeolekujõud ning isoleeriti maandunud lennuk.

Manila lennujaama juht Eddie Monreal ütles, et lend SV872, mis oli teel Manilasse Jiddahist, tegi hädakutsungi 32 kilomeetri kaugusel Manila lennujaamast. Lennujaama võimud palusid hädakutsungile kinnitust ning lennuki meeskond oli hädakutsungit kinnitanud, rääkis Monreal. Lennukis oli 410 reisijat ja 21 meeskonnaliiget, vahendas newser.com.

Samal teemal

Pole selge, kuidas hädakutsungit kinnitati, kuid mõlemal korral kasutati rahvusvaheliselt tuntud hädakutsungi koode. Hiljem ütles lennuki kapten, et kaaperdamist tähistavat nuppu vajutati kogemata.

Lennujaamas aga kogunes kähku kriisinõukogu. Kui Saudia Boeing 777 oli Manilasse maandunud, võeti selle suhtes tarvitusele kaaperdatud lennukile vastavad ettevaatusabinõud. Reisijatel lubati hiljem lennukist lahkuda ning nad rääkisid meediale, et lennuki pardal oli kõik olnud normaalne seni, kuni sugulased teatasid mobiiltelefonide kaudu lennureisijatele, et lennuk võib olla kaaperdatud.

Mõned reisijad oli riietunud valgesse, mis on tavaks moslemite iga-aastase hadži palverännaku ajal. Saudial on hadži ajal kiired päevad.

Filipiinide tsiviillennundusamet on lubanud juhtumi põhjust uurida. "Eksinud pilooti ootavad vastavad karistused ja sanktsioonid, kui tegemist oli tõepoolest inimliku eksitusega,“ teatas amet.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee