Eesti uudised

ÕHTULEHE VIDEO | Mida arvavad patsiendid tänasest arstide streigist?

Keit Paju | Video: Geidi Raud, 20. september 2016 13:52

37 KOMMENTAARI

p
penskar/ 22. september 2016 11:03
mis on dividendid ja mille eest arstid neid saavad.olen kuulnud,et need olevat päris kopsakad rahasummad.
l
Lihtsalt/ 21. september 2016 18:26
Lugu selles, et ravikindlustuse raha makstakse AINULT tööl käivate inimeste pealt, aga ravi saab kordi enam inimesi. Tööealiste inimeste arv väheneb, aga ravi saajate hulk suureneb, kuna eluiga pikeneb. Raha tuleks leida ka haiglatest ja perearstikeskustest, "Pealtnägija" leidis juba sadu tuhandeid. Palju on dubleerimist nagu röntgenid jm uuringud), On ka teada, et perearstid töötavad sisuliselt ettevõtjatena ja osad neist võtavad välja kopsakaid dividende. Kuidas see kasum tekib?
Kolmandaks peaks osa ravikindlustuse rahast siduma konreetse maksjaga st et see raha ongi kindla isiku ravimiseks, osa oleks solidaarselt ühisesse katlasse. Siis oleks vast vähem vassimist sotsiaalmaksu tasumisega. Ja inimesed ISE peaksid ka oma tervise eest vastutama, mitte ainult arstid: liikuda rohkem, süüa tervislikult. See on kõikidele võimalik, aga ei viitsita.
p
penskar/ 21. september 2016 17:25
Oleks väga huvitav, kui ajakirjandus avaldaks ka teiste ametite pidajate kuupalgad, sest siis ehk selgub, kust tuleb see meie KESKMINE kuupalk. Minu suguseltsil on palgad kogu aeg tunduvalt alla keskmist. Ka kõrgharidusega inimestel. Siis ehk läheksid streikijatel suud kinni!
s
Siisike/ 21. september 2016 14:59
Jube,mis toimub.Silmaarstile sain aja poole aasta pärast,selle aja peale jään pimedaks ja mis siis saab.
h
hallooo!/ 21. september 2016 13:06
Millest me üldse räägime, olgem ausad, on arste, kes toimetavad oma patsientidega hullemini, kui loomadega. Olen hetkel üsna kuri. Mees käis hommikul hullu hambavalu ja paistes põsega hambaarsti vastvõtul, oodanud ukse taga 2 tundi selgus, et tegemist on mädanikuga. Arst oli üritanud teha süsti, aga oii, siit hakkas juba midagi voolama, ei saagi süsti teha!!! No egas midagi, lõikame igeme niisama lahti!!! ilma tuimestuseta. Küsimusele, et mis siis edasi saab? Minge pange registratuuris ennast järjekorda! Panigi! Juba novembri!!! teisel poolel saab arsti vastuvõtule! Ja kui tahab siis 50% soodsamalt haige hamba eemaldamist, siis tudengid harjutavad meelsasti tema lõugade kallal! Mees palus perearstil kangemat valuvaigistit välja kirjutada, isegi seda oli hambarstilt palju tahetud! Moraal, mitte mingid suuremad rahad ei pane arsti inimlikult käituma, kui ta on loomaks sündinud!
k
küsija/ 22. september 2016 00:45
Kas Maxillas toimus see??
a
Arvamus/ 21. september 2016 09:15
Kas ainult raha ravib meid kõiki terveks? Laome raha juurde ja juurde ja kõik saab korda, Tuleks alustada süsteemi korrastamist nn rohujuure tasandilt. Praegu arst suhtleb põhiliselt arvutiga mitte patsiendiga, eelistatakse aparaadidiagnoose. Kui uuring on tehtud ja tulemus käes siis teiste spetsialistidega konsulteerida ei peeta vajalikuks. Sageli kabinetist väljudes on sees ainult suur tühjus ja muud ei midagi.
A
/ / 21. september 2016 09:02
Arst, kui su elu on nii raske, siis kasutagi vaid seda, mida saad - lahket sõna, viisakust ja püüa mõista patsienti, kes ei oska lihtsate hädade korral kasutada kõigile kättesaadavaid rahvaravi võtteid. Sa ju oled neist kuulnud? Kuid kardad, et sind tabab Raudsiku saatus.
Kui inimene ise hakkab otsima ravi, ei tule ta sinu juurde kedge kurguvaluga, et saada antibiootikumi kuur. Ja sul jääb aega lahkelt ja viisakalt tegelda raskemate juhtumitega. Ole vaid viisakas, näiliselt hooliv - see ongi see apelsin, mida tihti vaja.
v
viivis/ 21. september 2016 08:18
Asjakohane ja kõiki patsiente rahuldav maks oleks arsti maks. See võiks olla nii 100 eurikut pea pealt aastas. Selline summa annaks paariks aastaks minimaalset leevendust ja arstid saaksid võimaluse oma lastele kasvõi paar banaanigi osta.
e
Ene / 21. september 2016 09:35

v
vanur/ 21. september 2016 07:01
Kiidame palavalt heaks ja kannatame ära, sest ükskord arstid võidavad nii kui niii!
a
anu/ 21. september 2016 06:37
Mingi mõttetu streik, kui kõik, siis kõik streigivad, ei sõida kiirabi, ei lõiguta inimesi, mitte midagi, haigla uksed kinni,
m
maikes/ 20. september 2016 23:36
nagu näha,on enamus rahvast endiselt maru lollid ja piiratud ajumahuga .Sellistele piisab Kerro -sugusest posijast küll ja küll . Kust võetakse see müstiline arstipalk 2000eurot,kui arsti tunnihinne on 10 eurot?! No muidugi peetakse loomulikuks,et arst on tööl 24/7 ja nii aasta läbi,kuni ise eMO-sse satub . Tahaks ka küsida,miks kassapidajaks ,autojuhiks ,bussijuhiks õpitakse,kui teada,et palk väike? Äkki mõnel on kutsumus ja soov just seda või teist tööd teha ja lootis,et ühiskonnas muutub elu paremaks Oli meil võõrkord,saime vabaks Omal maal ikk aloodad,et hakkab parem,aga hakkas hoopis halvem...Paljud õppisid artiks kuid peavad nüüd tegema sotsiaaltööd, kasima joodikuid,narkareid,otsima neile sooja voodikohta,taluma nende sõimu.. Vaevalt,et ametid õppima asudes teatakse selle ala kõiki nüansse
M
Ťo maikess/ 21. september 2016 08:28
Muidugi, sina oled tark ja teised kõik lollid. Viimase kahe aasta jooksul on tegemist olnud nende "väiksepalgaliste kõrgeltharitud arstidega". Mida kiunuvad? Palk väike? Selle raha eest ei tee osad küll midagi. Ja mida streiki? Milles patsiendid süüdi on? Et haigekassa raha on vargaerakonnal Süüriasse saadetud " abistamiseks"? Mingu vargamäele ja peksu see varaste kamp sealt minema, siis on midagi ka kasu.
r
Rahvamees/ 20. september 2016 21:56
Toetame! Mis muud arvamust saab olla? Maha surra või posijate juurde minna?
j
just nimelt, toetame/ 20. september 2016 22:50
tõstame arstide palka 205 ja siis järgmine aasta on arstijärjekorras juba
180 000x1,2=216000 ravimatut eestimaalast
Sellelt allamäge kihutavalt rattalt saab täna veel vaid, Eestist lahkudes, maha hüpata.
s
streikijatele/ 20. september 2016 22:55
Streikijad! Kas peale streiki loodate, et taevast hakkab alla sadama miljoneid eurosid...?
Või soovite, et teil tuleb mitmesuguseid makse tõsta, et raha saada...?
m
mina usaldan,/ 20. september 2016 20:45
imetlen ja jumaldan meie arste. Neid tuleks kätel kanda, mitte kaikaid kodarasse loopida.
j
Jah/ 20. september 2016 20:15
Paistab, et enamik siin plärjatest ei kuulanud korrektselt ei uudiseid ega jälginud muid meediakanaleid. Antud streigi motivatsioon ei olnud arstide palgad. Küsimus oli selles, et raha mis eraldatakse ravimiseks, rõhutan RAVIMISEKS on otsas ja arstid peavad selle tõttu lihtsalt kabinettides konutama, sest teie ravimiseks inimesed raha pole. Ei saa ju ravida, kui haigekassa ei maksa kinni neid kulutusi.
PS! selleks, et saada raha sinna tuleb selg sirgu lüüa ja raviteenuste hinnad alla lüüa, sest nendest võidavad enamusjaolt igasugused ravimi- ja ravimimiseks vajalike vahendeid tootvate vidinate firmad.
t
Tähendab plärajad kahtlevad,/ 20. september 2016 23:55
kas ikka nii õilsad motiivid? Ja põhjust kahtlemiseks küllaga.
a
Ahv/ 20. september 2016 19:27
Nüüdsest lüüa kõik poliitikud arsti ukse tagant kaikaga minema ja seda seniks, kuni kord majas! Las vaevlevad oma enese sigaduste vaevustes, las saavad teada, mis tähendab patsiendi jaoks,- raha ei ole!
õ
õige/ 20. september 2016 23:34
jah, ega poliitikud ei suudagi probleemi näha, kui ise enda naha peal tunda pole saanud. Enne nad liigutama ei hakka, kui endil vesi ahjus.
h
Huugo/ 20. september 2016 19:27
On selge, et raskemate haigusjuhtude jaoks ei saa jeestis raha kunagi piisavalt tulema-:) Kergemad juhused peks lahenema isieneseslikult. Raskemad juhud lõpevad surmaga mille tulemusena saavad tööd advokaadid, vanakodude personal, surnumatjad jne. See on ju alaarenenud riikides prevaleeriv trend. See, et tohtreid naabrite juures ei taheta on eriküsimus. Tõsiseid tohtreid on ka muidugi kustmaalt jookseb see piir, et inimene (tohter) ütleb, et egas mina taha suuremat palka see kõik patsientide huvides-:)

m
mari/ 20. september 2016 19:24
arstide palgad pole küll väiksed,võrreldes teiste elukutsetega,nendel praktiliselt 2 vabariigi keskmist ,see tähendab üle 2000 euri.Tule taevas appi !ikka vähe
a
Arvaja/ 20. september 2016 18:24
Kui on teada, et arsti palk ei rahulda, siis ei maksa seda ametit endale valida! Inimene ei saa küll valida nina, millega ta ilma sünnib, kuid keegi pole siia ilma sündinud ametiga. Seda saab vastavalt vajadustele valida!
p
paanikas patsient / 20. september 2016 20:12
Ja see ,et arstid ei ole oma palgaga rahul ,pean mina ootama
KAKS kuud ,et oma ihule ilmunud meoome arstile näidata ja küsida ,mis edasi ?? aga kui KAHE kuu pärast polegi enam inimest ,kelle meoome arst saaks kontrollida ja oma otsust teha ...ons see nüüd siis normaalne sellise asjaga viivitada ja oodata oma järjekorda ???
e
enne/ 20. september 2016 18:01
peaks ikka uurima, kuidas seda raha kasutatakse. on suur tõenäosus, et puugid imevad poole ära
t
teadagi/ 20. september 2016 17:35
teadagi, kuhu maksumaksja raha läheb - igasugustele projektidele, pagulaste ülalpidamiseks, riigikogulaste kuluhüvitisteks, Ameerika sõdurite majutamiseks ja toitmiseks. Aga oma rahvale ei jätku, olgugi, et see raha, mis riigile laekub maksude näol, on meie kõigi ühine raha ja see peaks olema kulutatud meie rahva raviks ja heaoluks. Riigikogulased saaksid oma kõrge palga eest end ka raha eest ravida, aga tavainimesel selleks raha ei jätku (olgugi, et maksab ausalt kõik nõutud maksud.
h
huvitav/ 20. september 2016 17:28
kes märkis Ivo kommentaari negatiivseks? sellel inimesel oleks vist kõige rohkem arstiabi vaja(Psühhiaatrit, ma arvan).
k
20. september 2016 17:14
Kust see raha tulema peaks..andke andeks rumal küsimus.
r
Raha/ 20. september 2016 17:53
peaks tulema arstidele (ka loomaarstidele ) ja meditsiinitöötajatele kehtestatavast lisamaksust.
m
meie/ 20. september 2016 16:55
arstidel on võimalus aidata inimesi , kuid valitsust ravida pole võimalik- mis minema peab , see läheb .
i
Ivo/ 20. september 2016 16:40
Tublid arstid. Nendel pole kerge kui nad ei saa abi anda. Ja seda kõik meie valitsuse hoolimatule ja viletsale tööle.
m
Maksima kassapidaja/ 20. september 2016 17:58
Ma ei saa ka arstile saia müüa. Nii raske on.
m
20. september 2016 18:51
Mõni ei saa ikka mitte millestki aru, kahju.
m
20. september 2016 20:17
mitte mõni vaid päris paljud
m
mida veel/ 20. september 2016 19:09
Antud hetkel nõuavad nad rohkem kollektiivlepingu sõlmimist oma kauka täitmist, patsient on teise järguline. Suurem osa rahast liigub palkadeks aga järjrkorrad sellegi poolest ei lühene, sest pole huvi selleks kuna seda suurem saab olema erapraksisest saadav palk.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee