Õhtuleht, 27. oktoober 2015.Foto: Õhtulehe arhiiv
Mattias Tammet 20. september 2016 12:27
Suurem osa tuhandetest inimestest, kes tunnistatakse iga aasta kadunuks, leitakse varsti tervetena üles. Ent mitte alati. 

2015. aasta öösel vastu 24. oktoobrit nähakse-kuuldakse viimast korda 17aastast Võrus elavat noormeest Markkus Ansbergi, kes lahkus õhtul üksinda peolt. Teda otsivad tulutult sajad vabatahtlikud. Markkuse vanemad on korduvalt kritiseerinud politseid, kes ei tegele nende arvates asjaga piisavalt. Markkus on endiselt kadunud. 

Õhtuleht, 27. oktoober 2015. Foto: Õhtulehe arhiiv

2013. aasta 22. märtsil leitakse Tamsalus lumiselt terviserajalt 15aastase Marily surnukeha. Samal päeval võtab politsei kinni õe ja venna: 16aastase Valeri ja 33aastase Natalja, paar päeva hiljem nende tuttava Sulevi. Uurimise käigus selgub, et nad olid kolmekesi Marilyt mitu päeva korteris kinni hoidnud ning kasutanud tema suhtes vaimset, füüsilist ja seksuaalset vägivalda. Lõpuks tapsid nad ta terariistadega. Kõik kolm mõisteti pikaks ajaks vangi

Õhtuleht, 26. märts 2013. Foto: Õhtulehe arhiiv

2012. aasta 8. detsembril lahkub kodust 14aastane Ain Erich Osi – ja kaob. Teda nähakse väidetavalt järgmise päeva esimestel tundidel maantee ääres jalutamas. Kortermaja juurest leiti hiljem tema mobiiltelefon. 

Õhtuleht, 10. jaanuar 2013. Foto: Õhtulehe arhiiv

2012. aasta 18. märtsil kaob Narvas üheksa-aastane Varvara Ivanova. 23. märtsil leitakse ta kägistatuna tühermaalt, betoonvaremete vahelt. Varvara tapja jäi ametlikult leidmata, sest uurimine lõpetati sel aastal. Politsei teooria järgi võis Varvara tapja olla toona Narvas elanud narkomaan. Seda ei saa enam kontrollida, sest võimalik tapja tegi kolm päeva pärast politseile DNA-proovide andmist 2014. aastal enesetapu. 

Õhtuleht, 23. märts 2012. Foto: Õhtulehe arhiiv

2006. aasta 14. veebruaril sõitis 17aastane Reili Huik Tartust bussiga Elvasse, kus keegi mees otsis lapsehoidjat. Neiu kadus. Politseile oli teada, et neiule tööd pakkunud mees oli sarivägistaja Guntars Kaziks. Kohus leidis siiski, et mehe süüdimõistmiseks pole piisavalt tõendeid. 2010. aastal mõisteti Kaziks hääletanud naiste ja tüdrukute vägistamises süüdi ja 15 aastaks vangi. Reili Huik on endiselt kadunud. 

SL Õhtuleht, 2. märts 2006 Foto: SL Õhtulehe arhiiv

2000. aasta 6. juuli: Tallinna turulihunik Vassili Savka abikaasa Inga nõuab lahutust. Inga saadab 12aastase poja Dima vanaema juurde. Kõik kolm kaovad. Paar päeva hiljem kurdavad kortermaja elanikud, et liha ummistab maja kanalisatsiooni. Selgub, et see on inimliha, aga esialgu ei osata seda Inga kadumisega seostada. Augusti lõpus leiab politsei Savka maamaja keldrist tükeldatud vanaema ja poisi. Savka võetakse 7. septembril vahi alla. Ta kannab eluaegset vangistust.

SL Õhtuleht, 13. november 2011. Foto: SL Õhtulehe arhiiv