Eesti uudised

GALERII JA VIDEO | Tervishoiutöötajate streik | Regionaalhaigla õendusjuht Ulvi Tasane: "Me ei taha mingit luksust, tahame, et inimesed saaksid abi"

Toimetas Piret Pappel VIDEO: Geidi Raud, Keit Paju, 20. september 2016, 13:39

52 KOMMENTAARI

u
Urve/ 14. jaanuar 2017, 07:51
soomest hooldusöena(Valvira luba),Eestis Hooldusöe dipl,staaz Soomes 10a.,Eestis enne 6a.ei saa väärset tööd ametikoha nimetuse puudumise töttu.Mitu erahooldusasutust tahaksid rakendada mind kogemuste ja pädevuse töttu Hooldusöena(teha insuliin,oskan ja vöin teha sidemeid,jagada ravimeid jne),kuid EI SAA,kuna Arstide Liit vöttis ametikoha maha,ei tea millal,sest olin 10 .a. Eestist ära-kas siis minna tagasi ,kuna haige mehe töttu tulin Eestisse tagasi?mida nyyd teha? EEstis tööd ei ole.
k
katusepakkuja/ 21. september 2016, 10:21
me ei teha mingit luksust, me tahame, et inimesed tunneks end hästi ja turvaliselt.
e
elagu eesti meditsiin/ 21. september 2016, 09:51
Helistasime eelmise nädala reedel kell 14.00 perearstile et retsepti haigele lapsele saada. Õde teatas, et arst on juba koju läinud ning temal ei olevat õigust retsepti kirjutamiseks, mingu me kiirabisse või tuleb oodata esmaspäeva hommikut. Ühesõnaga väga "hooliv" ja "abivalmis suhtumine". Läksimegi kiirabisse, et RETSEPTI saada. Aga jah, muidu toetan igati nende palgatõstmist, sest ega tõesti see 1500-2000 eurot kätte on eesti mõistes näljapajuk ja ega sellise pingelise tööga ei tohigi rohkem kui 5-6 tundi päevas tööd teha.
l
loogika ei ole paigas/ 21. september 2016, 09:07
kui väidetavalt tehakse ületunde ja liiga palju tööd, siis oleks juurde vaja võtta inimesi, mitte palka tõsta. Sel juhul jääks olemasolevatel isikutel tööd vähemaks ja palgasumma ei muutuks. Kas selline olukord streiijaid rahuldab? Jutt ikka sellest, et tahaks paremat ravi ja kiiremat. Seega palgatõusu asemel tuleks lisatasudeks mõeldud raha eest inimesi tööle juurde võtta!
a
alustaks sellest/ 21. september 2016, 08:27
et haiglad on tehtu äriettevõteteks ja millised haiglad olid möödunud aastal kasumis, kui palju dividende võeti jms
r
renks/ 20. september 2016, 20:38
Lp. S.Sester võiks ise korralikult haigeks jääda ja läbida samasugune rada mida läbivad tava kodanikud (teie valijad).
n
nh/ 20. september 2016, 18:30
riiklik ravikindlustussüsteem näeb välja umbes selline- astud kaupluse kliendiks, maksad iga kuu mingi summa, et saada kliendisoodustust kaupadelt. Paraku juhtub igakuiliselt see, et nn soodustooteid on taas lõppenud ja kliendilepingu järgi olete kohustatud igaveseks edasi maksma. Ostaks sooduskupongi riiklikeks matusteks, siis selgub aga, et limiit on aastaks läbi- kui soovite kadunukest riiklikult hiljem matta, siis on pakkuda üks erafirma, kes aasta jooksul avamaa hoiustamise teenust pakub seal surnuaia tagumises nurgas!
n
nii läheb/ 20. september 2016, 17:45
Järgmisena hakkavad riigikogu liikmed murest rahva pärast streike korraldama, lahenduseks saab riigikogu palkade järjrkordne tõstmine. Inimeste õiguste eest võitlemine eesti moodi.

r
Radist/ 20. september 2016, 17:03
Panen tähele ÕL tagasitõmbumist kommentaariumis, eilsega võrreldes. Tubli! Soovitan loobuda ka ette-taha tänamisest. Seda ei kasuta ükski sait. Sest mõttetu ja raiskab ainult ruumi.
r
Radist/ 20. september 2016, 16:42
2013... Kui TERVISHOIUTÖÖTAJAD teevad iga natukese aja tagant streike loosungi all
Me ei nõua luksust, vaid inimabi, kerkib küsimus, k e l l e l e ja kellelt nad üldse abi
nõuavad? Patsientide-le või hooldusõdede-lt? Eestis pole ju ametiühinguid. Järelikult?
a
aiai/ 20. september 2016, 16:24
Kutsun üles järgmisel korral kui medtöötajad uuesti streigi korraldavad ka patsiente appi streikima.
ä
ära sa märgile/ 20. september 2016, 15:39
Austatud tohtrid ja õpetajad, te elate Eesti riigis ja seepärast peaks haritud inimesed nagu te olete aru saama,et te ei saa eesti riigist oma töötasuga väljuda. Tahame ju kõik elamisväärsemat elu,nii Maali maalt,kui dr.Juku ja rumal on mingit tööd teisest tähtsamaks pidada. Nii palju,kui dr Juku on püksitagumikku koolipingis kulutanud on ta kõvasti juba tasustatud. Paljud töölised teevad piiramatu tööajaga tööd (kaasa arvatud laup.ja pühapäevad), sellel lihtsal põhjusel,et eluga toime tulla. AUSTATUD TOHTRID JA ÕPETAJAD, OODAKE IKKA ÜLEJÄÄNUD EESTI RAHVAS KA JÄRELE ! Kuhu ka ei vaata kõikjalt vaatavad hambutud,lonkavad ja väsinud inimesed vastu. Nende hulgas on vanu ja verinoori. Nende inimeste palgad on nõnda väikesed,et tohtrid ja õpetajad ei elaks sellega nädalatki. OLGEM INIMESED JA NÄHKEM KA TEISI ENDA KÕRVAL !
õ
Õige/ 20. september 2016, 16:23
Seda peaks ikka valitsus nägema ja asja parandama.
r
ruu/ 20. september 2016, 18:11
Ma ei saa aru,mis arusaamatuks jäi ? Kas palgatõusu on keegi nõudnud ? Tervishoiu rahastamine EI ole sama mis palgatõus!
t
to ruu/ 20. september 2016, 18:35
aga
kuna palga üle otsustavad kohapeal, siis kui raha saadakse, tõstetakse vaikselt ka palkasid. või lisatasusid. mida iganes, nii et me arugi ei saa. aga nende sissetulek tõuseb igal juhul.
s
seltskond/ 20. september 2016, 18:33
no ma ei tea, elan tallinnas ja ei vaata mulle kuskilt hambutuid vastu, kõigil hambad suus, keegi ei lonka ka. lähen poodi, kõigil kärud punnis. lähen spaasse, inimesi üleliia, kuigi spaasid meil inimeste arvu kohta tohutult. istun autosse, kõikidel ümberringi on uued ja ilusad autod, lähen kooli, lastel uhkematest uhkemad märgirõivad seljas ja uusimad nutid pihus, vaatan aknast, lapsed sõidavad mingite kalliste elektriliste "ruladega" ringi.. lähen sünnipäevale, kingiks tuuakse ikka väga kalleid asju.. laud on lookas.. lähen teatrisse.. aa, linnateatrisse ei lähegi, sest seal on kõik kallid piletid kogu aeg välja müüdud, lähen kohvikusse, menüüs kallid toidud, kõikidel taldrikud ees, kus kaks võrset taldrikul risti ja pisut mingit vahtu ja a la kitsejuustutükike, lähen erakliinikusse, järjekord, lähen hambaarstile, järjekord, lähen stockmanni, rahvast punnis... jne, kuhu ma ka ei lähe, vastu vaatab rikas rahvas. uudiseid ei julge lugedagi, sealt alles selgub, kui rikkad oleme - miljonid kreekale, miljonid mudakoonudele, miljonid presidendile ja riigikogule, miljonid siia ja sinna. rikas rahvas, pole midagi öelda.
j
just/ 21. september 2016, 08:37
aga haiglatele ei jätku ja haigekassa ka 33 milliga miinuses
t
teab/ 20. september 2016, 15:33
Täidu hinnad on metsikult tõusnud ja ka riiete hinnad. Ligikaudu 36% selle aastaga, 2016 aastasega. Palgad on tõusnud 6% ainult! Toidu ja tarbete hinnad on Eestis enim kasvanud kogu baldiriikides. Kuna sellega tegeleb REF ja IRL!
y
yyyttt/ 20. september 2016, 15:56
Rahvas ei mõista et inflatsioon on valuutamassi kasv mitte tarbija hinna indeks. Hinnatõus on selle tulemuseks.
t
televaataja/ 20. september 2016, 17:39
Mesasi see valuutamassi kasv sul om, yy-tt? Import vä? Kust otsast? Kirjuta kaine peaga, eesti keeles ja ilma ortograafiavigadeta, kui end mõistetavaks tahad teha.
t
to teab/ 20. september 2016, 18:37
no mida? kus need toidu hinnad tõusnud on? turul mõni ahne küsib liiga palju, ega see veel tähenda, et hiinad tõusnud on. 36 %? no puhas vale, alatu vale isegi. too välja ka mõni konkreetne võrdlus, hind 2015 ja 2016, kohe terve rivi too välja, vaatame siis, kas ikka on nii. ma kraabin raamatupidamise välja ja saan tšekkidelt siis võrrelda, kui õige on.
k
küsimus/ 20. september 2016, 15:30
Kelle vastu see streik suunatud on mitte ei saa aru ??? Valitsuse meestel omad arstid ja nad naeravad ainult selle streigi peale.
t
Tervishoid saaks vahendeid/ 20. september 2016, 14:53
kui sots maks ei langeks ja kui patsiendil oleks ka väike omarahastus.Mitte nii nagu tänases hambaravis,kus me maksame 100%,vaid leebem-näit. 15-20.Täna me kogume hamba implantaadi tarbeks,miks mitte puusaliigeseks jne.Kiirabi ja laste tervis loomulikult 100% riigi,ehk maksumaksja kulul

k
konsa/ 20. september 2016, 14:44
GALERII JA VIDEO | Tervishoiutöötajate streik | Regionaalhaigla õendusjuht Ulvi Tasane: "Me ei taha mingit luksust, tahame, et inimesed saaksid abi"
.-.-.-
austet kommijad,
kas keegi oskab viidata, kui palju raha kulub MEDITSIINILISE BÜROKRAATIA ülalpidamiseks
ö
ölla/ 20. september 2016, 18:33
Tõepoolest, kui palju kulutatakse meditsiinisinfotehnoloogiale ja kas need lõputud andmed, mida näiteks minu tubli perearst arvutisse taob nii, et patsiendile õieti otsagi vaadata ei saa, on ikka vajalikud, teisel meedikul kiiresti ja vajadusel leitavad või hoopis tohutu bürokraatide armee leivatükk. Küll annab haigusjuhtu menetleda, arsti kohtusse kaevata kui mõni rida aruandes tühjaks jäänud jne
a
A/ 20. september 2016, 14:33
Inimesed omakorda ei soovi ka mingit kallist luksusarstiabi ,vaid töölkäijale ja pensionärile kättesaadavat lihtsat jakindlat arstiabi . Samuti ei sobi selline riik, kes ei suuda tagada ,et vanur ei tule oma pensionist hooldekodu koha eest makstes välja, isegi seap...e !
k
ka meedik/ 20. september 2016, 14:26
meditssinis hakkaks muutuma midagi siis,kui patsiendid hakkaksid aru saana,et on meedikutega ühes paadis ja kui paat kummuli,siis upuvad mõlemad Niikaua kui meie täissöönud valitsusel koos karja ministeeriumite muidusööjate ja ka raviasutuste nõukogude ja haiglate liidu juhiga õnnestub rahvast lollitada ja löögirusikas endilt vaeste meedikute peale suunata,ei muutu midagi . rahvas järjest invaliidistud ja sureb,meedikud lahkuvad ja surevad koos patsientidega .Aga sulelised muretsevad elektriliste kärukonksude pärast .
t
tomm/ 20. september 2016, 16:02
Katsun ennast ise hoida tervena ja hädade korral käin tasulises vastuvõtus. Enda tervist hoian ikka ise, mitte riiklik tervishoiusüsteem. Viimast kui sotsialistlikku moodustist oma maksuraha ei toeta.
a
Arvamus/ 20. september 2016, 14:24
Minule jääb mulje, arstid-õed-sanitarid streigivad kohe kuidagi omaette, aga kus siis on meie suured valitsuse juhid, poliitikud ja teised sellised tegelased ei tea sellest midagi - neil on omad arstid. Kas maksumaksja elab või sureb, ei koti see kedagi ja kui liigapalju räuskad siis tuleb kapukas ja koristab su mõneks ajaks ära.
t
tttt/ 20. september 2016, 14:18
Riikliku tervishoiu lõbu. Alati peab bürokraatiat üleval hoidma ja ei luba arstidel saada otse makseid teenuse eest, hävitab konkurentsi ja heategevuse.
g
gjhgjhg/ 20. september 2016, 14:48
Kui isegi riikliku teenuse ostmine käib rahvale üle jõi siis erameditsiin jätab 2/3 üldse arstiabita.
t
ttt/ 20. september 2016, 15:02
Riiklik on alati kõige kallim sest keegi ei suuda riigiga konkureerida peale selle kalli segmendi ja riigi juures peab alati riigibürokraate üleval pidama. Kui ei peaks bürokraate üleval pidama, siis jääks rohkem üle arstile. Aga meil ju haigla juhtkonnas natsionaal-sotsiaalsed töökohad parteiliikmetele.
v
Vaatleja/ 20. september 2016, 14:08
Ma ei olegi oma kommis süüdistanud arste ja õdesid. Kala hakkab mädanema peast ja see mädanev pea tulekski amputeerida. Mis aga arstidesse ja õdedesse (sanitarid vist ei kuulu teema juurde) puutub, siis peaks nad olema haritud inimesed ja aru saama, et nende töötasu saab tõsta vaid omavahenditest ehk siis patsiendi arvelt. See olukord on täna eestis ja kui te seda muuta tahate, siis on tore, aga lootusetu. Seniks peaks haigla olemasolevate vahenditega selle eest hoolitsema, et patsienti ei saadeta kinni õmblemata kõhuga koju.
ä
ära sa märgi/ 20. september 2016, 13:57
või nemad tahavad,et haiged saaks abi.Saate rohkem raha ja palgad tõusevad,aga patsiendid viskate endiselt kasvõi keset ööd tänavale.Palgad teil tõusevad aga ravijärjekorrad pikenevad.
ä
ära sa märgile/ 20. september 2016, 14:19
Palgad peavadki med.töötajatel kõrged olema. Näed sa kuskil välja puhanud või värsket nägu pildil? Inimene peab palka saama täpselt niipalju, kui ta oma tervist rikub. Ja arstide stress on kirjeldamatu... juba kooliajal (ja ülikoolis) näevad tulevased arstid rohkem vaeva kui paljud teised. Aga see vaev tuleb millegi arvelt: magamata tunnid, ülekoormatud aju, pere jne. Mina ei ole arst, aga võin kinnitada, et see töö on tohutult raske ja mitte nagu Grey Anatoomias näidatakse. Ja pole neil arstidel ka suurt aega kuskil netis kommenteerimas käia nagu sina või mina. Mõtle edasi.
ä
ära sa märgi,/ 20. september 2016, 15:48
panin sulle plussi, aga näo järgi nüüd palka ikka ka ei saa plaanida. Nõus, et med. töötajatel on stressi ja vastutusrohke töö, aga ärgu end ikka üle tähtsustagu. Õpitud sai Eestis ja riigi kulul, ole siis realist ja ära nõua Soome palka. Täna saavad arstid juba miinimumpalgast ja tavapensionist kordades rohkem palka, aga ikka vähe. Inetu on kuulata arsti suust sõnu, et Soomes teeniksid rohkem. Kahju!
s
Solei/ 20. september 2016, 13:32
Arstid ja õed on ometigi inimesed, kes julgevad üheskoos tiigi lolluste vastu hakata ja streikima.Kõik me ülejäänud haugume siis kommentaariumites, aga , kui oleks vaja minna tänavale, siis on vaid käputäis inimesi.Ja vabanduseks on see, et ega meist mitte miski ei sõltu.ja kellest siis miski sõltub, kui mitte meist endist?
n
nn/ 20. september 2016, 14:53
Eelmise streigi järel muutus mis? Ravijärjekorrad ainult pikenesid, sama juhtub nüüd, kui rebitakse juurde palgaraha raviteenuste eelarve arvelt.
k
Kohe oleks muutunud/ 20. september 2016, 15:30
kui kõik see rahvas Toomeal, õigust nõudnud oleks. Nii aga jäämegi netti irisema.
m
Mis / 20. september 2016, 18:14
õigus see siis selline on, et niigi ennast paksuks söönule peab veel kõik see rahvas õigust nõudma?
n
nähh/ 21. september 2016, 08:42
/kui oleks vaja minna tänavale/-eks puutja käsualused ole vahel üritanud siitnurgast ja sealtnurgast massse peedistada aga peale pronksiööd pole nagu tõesti õnnestud. Lihulas ka peaaegu õnnestus ja arvata on, et niikaua kui puutja pukis, üritamised ei lõpe

k
KOKKU tuleb hoida!/ 20. september 2016, 13:19
LOLLAKAD! Haigekassa on niigi juba MILJONEID ÜLE KULUTANUD! Ja IKKA tahavad veel RAHA juurde!
e
Eksid !/ 20. september 2016, 14:52
seekord ei nõuta palka, vaid seda ,et ka teiesugune rumalavõitu inimene saaks ravi
i
Ise eksid/ 20. september 2016, 15:35
Palka tahetakse ka juurde
ä
Ära siin põrka midagi/ 20. september 2016, 18:10
Rumalavõitu inimene ei lähegi nüüdselajal elu sees arsti juurde ja ravibki ennast ise.
r
Ruu/ 20. september 2016, 18:13
Ei taheta. Tahetakse kollektiivlepingut, mis on täiesti teine teema.
v
vaadake/ 20. september 2016, 11:41
milline kari inimesi töötab haigekassas. tuhandeid ja kõik, kes on juhatuses omavad väga kallist autot.
j
Ja rahvas/ 20. september 2016, 12:38
haugub vale puu all. Arstid ravivad, haigekassa ja nõukogude bossid aga kühveldavad raha. Oh teid, vaesed arusaamatud! Oravate propaganda on võimas.
v
Vaatleja/ 20. september 2016, 13:15
Päris vale puu all ka ei hauguta. Igal haiglal on juhtkond, kes saaks ratsionaalselt vahendeid kasutada, rahumeelselt haigekassale ettepanekuid teha jne..
Aga ei, lollitavad oma streikidega, millel positiivset tagajärge (raha) ei ole, lisanduvad vaid patsientide kannatused.
Tervishoiu rahastamine on tõesti nigel, aga kus seda üleliigset raha vedeleb.
Seal, kus seda on, sealt kohe kindlasti midagi ära ei anta (valitsusaparaat ja kaitsekulud).
t
to Vaatleja./ 20. september 2016, 13:33
Kas arvad, et juhtkond streigib? Eksid. Streigivad need, kes tööd teevad. Juhtkond, kes tegelikult süüdi, ei anna näolegi. Aga rahvas süüdistab ju arste. Nemad üritavad ravida võimalust mööda. Arste läheb meile ikka tarvis. Kui keegi arste lollideks sõimab, on ju see tema probleem? Miks ta ise ennast ei diagnoosi ja ei ravi kui arst temast lollim on? Nii oli eelmise streigi ajal. Ja jätkub suuremal osal ka nüüd. Rahvas ju ei mõtle, kus tegelik süü on.
t
Tramvai/ 20. september 2016, 15:33
Iga kepp on kahe otsaga.Rahavoog tuleb leida ja järjekorrad peavad saama mõistlikuks mitte lõpuks, kui arsti juurde otsesele ravile pääseb on andmete kogumisest möödunud 7 kuud
k
Kullake/ 20. september 2016, 14:51
haigekassas ei tööta tuhandeid

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee

;