Eesti uudised

Lisatud tervishoiutöötajate avalduse tekst.

BLOGI, VIDEO JA GALERII TARTUST | Eesti arstid ja õed streikisid tervishoiu rahastamise parandamise nimel

Toimetas Piret Pappel, 20. september 2016 09:11

59 KOMMENTAARI

h
hambaravi kõigile tasuta / 20. september 2016 15:22
hambaraviarstid küll suplevad kullaaugus.Tehku valitsus hambaravi kõigile kättesaadavaks 2.a. jooksul tasuta,küll siis vähenevad ka teised haigused.
i
imestaja/ 20. september 2016 13:49
Haiglad,(Suured kolossiumid) on korda tehtud,kuid milleks siis,kui enam ei jätku raha.Kas siis peame aitama Kreekat ja teisi riike,kui omal nii nadi seis.Tundub ,et valitsuses puuduvad spetsialistid,vastava ala inimesed,kes oskavad natuke ettepoole näha.Miks me koolitame Soomele oma rahade eest spetsialiste,miks mina kui maksumaksja pean neid koolitama.See on ju ülekohus.Kes tahab mujale tööle,koolitagu end ise.
a
arste/ 20. september 2016 13:28
pole vaja ja edaspidi hakatakse Superministeeriumist rahva tervist parandama!
t
Tegelikult ei saa paljud aru,/ 20. september 2016 12:25
miks arstid streigivad. Kõik sõimavad arste, justkui arstid peaksid kalleid aparaate ja ravimeid ostma. Tegelikku põhjust tatikraed ei näe. Tavaarstid teevad tööd, mis nende võimuses. Suured rahad kaovad haigekassast juhtide tasudeks, uhkete maasturite tarbeks, väljamaa "koolitusteks". Mõelge, rahvas, keda te sõimate? Loomulikult on suurim süü valitsuse tegemata töös. Selle asemel, et aste sõimata, tuleks seljad kokku lüüa ja arstide poolele minna. Ja see teema ei puuduta üksnes arste. Kogu Eesti majandus on allapoole arvestust. Nii päästjad, õpetajad, kuni penskariteni välja. Kõik see tavarahvas vireleb. Aga milles asi, kallis tavarahvas?
p
Põhiline vaesuse põhjus/ 20. september 2016 13:35
s
sm.Mao/ 20. september 2016 12:23
Lammasrahvas,mis te nutate foorumites-Toompeale minna ja plats puhtaks lyya-pole mune!
o
Olen seal palju käinud./ 20. september 2016 12:40
Siiani pole eriti väge kokku saadud. Eks näis. Mina jaksan veel minna. Aga kas rahvas hakkab juba taipama, et tõesti teisiti enam ei saa?
e
Elektriline kärukonks/ 20. september 2016 12:19
Eelmine aasta ma kohtusin kahe huvitava asjaga kroonu tervishoiu süsteemis. Eriarsti, sama eriarsti vastuvõtule erakliinikus saab samal nädala, kroonutööl on saba 3 kuud ja siis kui sinna saad näed hoopis, et ta istub tundide kaupa niisama - vastuvõtuaegu ei panda täis, miks on niisama istumine odavam kui töö ma aru ei taha saada, ma olen ise it-spets ja minu kuupalk ei sõltu töö iseloomust, kas vahin porri, kirjutan õhtalehte või hooldan kliendi süsteem, tunnitasu on sama e kasulikum on mul töötunnid tööga täita. Teine asi mis ma kogesin oli et üks eriarst suunas mind teise eriarsti juurde, sest tema luges analüüsidest välja midagi, mis indikeeris, et tuleb konsulteerida teise eriarstiga, kuna see polnud surmatõbi, siis ootasin see 3 kuud uuesti eriarsti vastuvõttu - tulemus oli et kogu meie kalli it-süsteemide juures ma viisin paberil analüüsid teise eriarstile, kes vaatas neid korra ja ütles, et ei, eelmine eriarst ekisis ei ole tema keiss - kas ilma elektrilise kärukonksuta ei saaks kiiremini kui 3 kuu jooksul visata 5 minutiks pilt oma e-tervise süsteemi, vaid tuleb mängida lolli järjekorra mängu ? arvestades kui palju ma kulutangi erakliinikutele kaldun ma arvama, et meil on parem pidada üleval EMO, taastusravi ja südameatakkide osakondi. nohu-köha, hambad, nahk, allergia jne tuleb nagunii endal kõrvalt osta.
s
Sina vaata porri/ 20. september 2016 13:40
kui sulle selle eest makstakse! Arst aga, kes haigekassast raha ei saa, ei pea sind, tunnipalgalist ravima. Sest temale ei maksta tunnipalka. Kui kutsun sind koju, oma arvutit korrastama, kas tuled oma firmast makstava tunnipalge eest? Minult raha küsimata? Vaevalt, et sa tasuta töötad.
K
?/ 20. september 2016 14:48
Kui Sa soovid oma arvutile hooldust, siis Sa tellid selle mu firmast. kõrvaltööd on haltuura seda ma ei harrasta, ma pole nõuka aegne nähtus, porri väljend oli lihtsustav, ma ei tarbi seda kindlasti töö ajal ma lähen parem ära koju või sportima kui aega üle on. Kui Sa tead, siis palun vasta - miks istub eriarst tunde kaupa oma köetud ja valgustatud klabinetis patsiente vastu võtmata ? oma lõbuks siis või. MIks ? See et istub on fakt ja see, et sama arst võtab vastu erakliinikutes on ka fakt.
?/ 20. september 2016 14:51
"Arst aga, kes haigekassast raha ei saa, ei pea sind, tunnipalgalist ravima."
Kas Te ise saate aru, kuidas siis avalik tervishoid töötab ? ITK vms arsti istub oma kabinetis ja ei võta vastu - sest talle makstakse istumise, mitte töö eest ? Kuidas ?
a
AADU/ 20. september 2016 12:08
LOpetades dubleerimise jääb ka palju raha ule.
õ
Õde/ 20. september 2016 11:51
Riigikogu esindustasudest, autode liisingutest ja kuluhüvitistest saaks päris märkimisväärse summa kokku, mida Eesti tervishoidu panustada! Miks peaks nemad oma pintsaku ja lakkkingad tasuta saama, meedik aga ise ostma? Miks meedikul soovitatakse kasutada ühistransporti (sest nii on globaalselt õige), aga nemad sõidavad 3,0 mootoriga toruta tangiga?
k
kusjuures/ 20. september 2016 12:20
neid hüvitisi jagatakse lahkesti ka muudele bossidele, näiteks isegi ladudes töötavatele. Tasuta nn. välisreisid, igasugu nn, harivad üritused, tasuta nutitelefonid, auti kompensatsioonid jne. jne. Hoidke kokku ja lõpetage see laristamine.

j
ja kulla patsiendid/ 20. september 2016 11:39
mingeaga ikka kohe jooksuga valima oravaid ja sotse!
j
Ja ärge mitte unustage/ 20. september 2016 12:27
seda teha e-hääletuse kaudu!
a
asumisele/ 20. september 2016 11:38
Konksuga Pärbu Haiglajuht tuleb päevapealt kõrvaldada Eesti ühiskonnast. Saata Putini juurde asumisele.
r
Raha ju on/ 20. september 2016 11:31
Miks nad ei nõua Pärnu erivarustuse ja elektrilise haakekonksuga auto soovija töölt kõrvaldamist.
Ega ta ainuke pole. Ja ega selline auto ainuke kuluartikkel pole. Kui palju sellistele raha kulub?
m
../ 20. september 2016 11:24
meditsiin on jub´a ammu allapoole mõistusega võetavat, kui nikak sõidutaud on aastakümneid patsiente nagu karjakoeri edasi-tagasi, lõpuks ikka ilma diagnoosita ja õige ravita jäetud krooniliste haiguste tekkeni, siis ida siin muliseda veel, mõtetu jura, loeme aastakümneid ja kuuleme inimeste endi käest igasugu lugusid, polikliinikutes järjekordi koridorides vähe, kui aga arstiaega pole, siis on ju rahaliste teenuste suund esirinnas.Toidu ja toidulisandite suund hakkab suurenema, inimesed ikka ise hakkavad otsima midagi muud.
j
Jürgen/ 20. september 2016 11:48
Ilmselt sa ei ole tuttav muu Euroopa tervishoiuga. Mul tuttav ootas Saksamaal nii kaua järjekorras kuniks vähk oli arenenud 3ndasse staadiumisse. Rootsis ja Soomes oh issand, kui sa teaksid lugusid, kui suva on neil laste tervisest... ühel lapsel oli lööve ja kirjutati ilma uurimata antibiotsid välja ja siis tuli välja, et oli vaja vaid naha lööbeks kreemi. Sõbrannal oli vähk elas Itaalias ja need ei lõiganud korralikult midagi ära ja paari kuuga.oli ta läinud... jne.
h
heas lootuses / 20. september 2016 20:27
Minagi pean ootama k a k s kuud ,et saaksin oma kehale ilmunud meoomid arst - spetsilistile ette näidata ... on see siis normaalne ???Kahe kuu pärast võib olla polegi enam arsti ukse taha asja ??
k
.../ 20. september 2016 11:09
n
no/ 20. september 2016 11:59
Dr.Ellamaa ütles siin lehes, et raha on läinud Kreekasse ja pagulastele.
t
Tirts/ 20. september 2016 11:00
Siin riigis on puhta mäda olukord, jõuludel kogutakse tavainimeselt annetusi med.aparaatide jaoks...ja siis kui inimesel on endal mingit medabi vaja..maigutatakse suud ja öeldakse,et me ei saa midagi teha..järjekorrad ongi pikad. Emo vaatab sind kui lolli, mine homme perearstile! Lähed perearstile, teeb analüüsid ja selgubki, et kiiremas korras vaja eriarstile minna. Mis siis edasi saab? Perearst helistab tuttavale eriarstile-eriarst pakub järgmiseks päevaks tasulist vastuvõttu, 25-50 eurot. Lähed käidki ära- saad rohud naeratava näo saatel, oled jälle natuke vaesem ja süda paha sellest poliitikast.
r
20. september 2016 11:00
s
saategi/ 20. september 2016 11:03
a
anna/ 20. september 2016 12:45
anna seda raha palju annad ikka on haigekassale vähe.
v
Vast/ 20. september 2016 12:47
ikka mõistust oleks vaja juurde. Raha oskab iga loll (vabandust) kulutada.
m
Maxx/ 20. september 2016 10:37
No mis siin enam streikida, riigirahakott on ju tühi. Ainus võimalus on maksude ja teenushindade tõstmine.

k
küsimus/ 20. september 2016 10:32
Kõik nii naerusuised. Mis neile nalja teeb?
Mul on mitmeid tuttavaid med.töötajaid, kõik tõsised ja asjalikud spetsialistid.
Need naerusuised streikijad tekitavad kõhklusi.
p
Patsient/ 20. september 2016 10:21
n
no ei ole/ 20. september 2016 10:44
töö asemel teevad tsirkust
t
to no ei ole/ 20. september 2016 11:42
kuii sa nii rumal oled ja aru ei saa, milleks nad seda "tsirkust" teevad, siis on kahju
n
no ei ole jah!!!/ 20. september 2016 10:57
Teadagi kuhu see juurde saadud raha suunatakse! Ikka palkadeks. Aga kas haiged ka ravi saavad, see on küll puhta ükskõik. Mina arvan, et arstid peaks raha saama kvalifikatsiooni järgi. Nii nagu oli "Pealtnägijas" Tõstamaa arst. Vot see oli ARST ja temal poleks kahju palka tõsta.
a
Arst/ 20. september 2016 12:24
Tõstamaa perearst on tõesti Arst suure algustähega, eks neid ole teisigi, kahjuks aga on siiski väga palju ka vastupidiseid näiteid. Öeldakse, et tilk tõrva rikub meepüti aga kui tilga asemel on suur loik? Pole lootustki, et kõik perearstid jõuaks oma Tõstamaa kolleegi tasemele aga teeksid nad kasvõi pool sellest, siis oleks ka pressing eriarstidele väiksem. Eriarstidest tahaks enda kogemuste põhjal esile tuua Vallo Volket. Olen 15 aasta jooksul kokku puutund kolm korda ja alati on jätnud unustamatu üllatuse suhtumisse patsientidesse. Eks tublisid tohtreid ole palju.
Tõsiasi on ka see, et mure HK rahastuse pärast on paratamatult seotud ka arstide palkadega.
j
ja juttu jätkub terveks päevaks / 20. september 2016 10:20
Ja ,,haiglariietega,, tänaval tolmu ja bakterite meelevallas !? Pole oluline , peaasi ,et loosung käes näo katteks ...
k
Kas on ikka vaja raha ja ainult raha?/ 20. september 2016 10:15
Kas lisaraha toob kaasa ka arstiabi teenuse kvaliteedi tõusu ja parandab ka selle kättesaadavust ning tagab patsientide rahulolu?
s
Sa oled arusaamatu?!/ 20. september 2016 10:51
Selleks ju streigitaksegi! Palgatõus on väike osa ainult sellest!
h
ha-haa/ 20. september 2016 13:21
Lisaks palgatõusule ka koormuse vähendamine? Et jääks rohkem aega erapraksist pidada.
o
ohh!/ 20. september 2016 12:39
jätku ometi need suured klaasist ja betoonist tulevased polikliinikud ehitamata.Kes seal töötama hakkavad ja haigel inimesel sinna asja ju pole.
k
Kas arvad,/ 20. september 2016 13:43
et arstid neid ehitavad? Kah arusaam?!
a
Alar1/ 20. september 2016 10:14
Kõige parem viis on tervishoidu parandada streikides ja patsiente mitte teenindades?!
Ah et rahapuudus ei lase inimest maidata? Aga Hippokratese vanne? Kas seda rikutakse ka rahapuudusel?
x
xx/ 20. september 2016 11:30
Ega Hippokratese vanne ei toida kõhtu ka! Igal asjal on piirid
t
to Alar1/ 20. september 2016 11:38
Kus sa elanud oled? Ega EV tervishoiusüsteem pole patsientide jaoks loodud.
r
Rahvas arvab/ 20. september 2016 10:13
Tööandjad käsivad alluvatel streikida et raha oma tasku panna.
n
nojah/ 20. september 2016 10:10
ega tänapäeval nagu eriti enam arstiabi ei saa. Ei saagi aru, kas arstid on ükskõiksed või rumalad. Raha korjatakse aparatuuri ostmiseks, kuid abi ei saa, kui on kohe väga vaja. Pagulased aga peavad saama kohe abi.
k
koleegidele/ 20. september 2016 10:07
Täna ajakirjanduses ründavad meid eelkõige valitseva valitsuse poliitikud ja nende sabarakud.
Nad teadlikult suunavad probleemis oleva rahanappuse palkadele, mis pole tegelikult teema.
k
Kui raha / 20. september 2016 10:17
pole teema...
ja ravijaid tänu rahapuudusele pole,kes järjekordi vähendaks...milles siis teema??

n
Nii arstid/ 20. september 2016 10:07
lõpetage dokumentide võltsimine. Ravi ei anta sihikult. Koostöö korrumpeerunud õigussüsteemiga.
o
"Tervis/ 20. september 2016 10:01
on kallis! Kõik muu on ostetav!" Vabandage streikijad, ka arstid on kallid ja ostetavad! Raha eest saab teilt kordades kiirema ja parema teeninduse! Miks siis nii, kui te niiväga rahva tervise pärast muretsete?! Miks endiselt tuleb kvaliteetse teenuse saamiseks tulla teie juurde ümbriku või muu nänniga?! Miks tasulise vastuvõtuga (sama arsti juures muide!) on number juba homme saadaval, aga aitäh eest pead nädalaid ootama? Miks vastuvõtule tulles haigutab koridorides tühjus, kui numbreid väidetavalt pole? Miks?Miks?Miks?
a
aga nii saab kiiremini/ 20. september 2016 10:11
vaestest lahti, rahameestel pole probleemi. Kuidas me siis sinu arust 5 rikkama hulka saame, kui vaeseid on enamuses?
s
20. september 2016 10:57
Sest neid "numbreid" saab anda täpselt niipalju kui haigekassa on ette kirjutanud. See ei sõltu arstidest. Tasulise numbri saad, sest see ei lähe haigekassa alla.
j
jah/ 20. september 2016 14:59
ja siis istub kallis arst niisama on kabinetis. teeb istumise tööd. olen näinud, selle nimi on osakoormusega töö
m
maamiis/ 20. september 2016 10:01
Toetan, erivarustuse ja elektrilise haakekonksuga auto igale med töötajale, et ka põllumees saaks põllul vajalikku arstiabi, eeskuju on Pärnust võtta.
o
On/ 20. september 2016 10:01
vist aeg pood kinni panna. Mis seal enam streikida.
r
Rahvas arvab/ 20. september 2016 10:00
Haigla soovib vaid allkirja patsiendilt et raha kätte saada, ravi neid ei huvitagi. Palka küsigu tööandjalt.
ä
20. september 2016 11:45
Ära päris segast ka aja, kuskilt läheb isegi lollusel piir.
t
Toetan spetsialiste/ 20. september 2016 09:43
Rahapuudud on aga igal pool, välja arvatud pankades. Ja tänama peab selle eest teadagi keda!?
e
ei toeta/ 20. september 2016 10:05
streikijaid enam,ega seda maksumaksja lüpsmist.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee