AfD kandidaat Georg Pazderski hääletamasFoto: FABRIZIO BENSCH
Toimetas Piret Pappel 19. september 2016 09:43
Berliini liidumaa kohalikel valimistel kordus Mecklenburg-Vorpommerni liidumaal toimunu. Liidukantsler Merkeli erakond Saksamaa Kristlik-Demokraatlik Liit (Christlich Demokratische Union Deutschlands, CDU) kaotas valijate toetust. Erakond peab koos sotsiaaldemokraatidega püsinud valitsuskoalitsioonist lahkuma, vahendas Deutsche Welle.

CDU kogus 17,6 protsenti valijate häältest, mis on läbi ajaloo kõige kehvem tulemus. Valimised võitsid sotsiaaldemokraadid, kes kaotasid küll ligi 7 protsenti oma toetajatest, kuid suutsid siiski koguda 22 protsendi valijate hääled. 

Pagulasvastane Alternative für Deutschland (AfD) kogus piisavalt hääli, et esimest korda liidumaa parlamenti pääseda. 14-protsendiline toetus lubab head tulemust loota ka järgmisel aastal toimuvatel Bundestagi (Liidupäeva) valimistel. AfD kaasesimees Jörg Meuthen kinnitas, et partei loodab riiklikeks valimisteks oma toetust kahekordistada. AfD esindus on nüüd olemas 10 liidumaa parlamendis.

Kaks nädalat tagasi sai CDU sotsidelt ja AfD-lt lüüa Mecklenburg-Vorpommerni liidumaal. Merkeli parteikaaslased peavad valijate toetuse vähenemise peapõhjuseks liidukantsleri pagulaspoliitikat ja lahket kutset, et Saksamaa võtab kõik põgenikud vastu.

Samal teemal

Kommentaarid  (21)

!!! 19. september 2016 18:24
Kui need demokraadid on tõesti KRISTLIKUD, siis oleks neil aeg oma read puhastada islamiagentidest.
19. september 2016 21:42
Täna terroristide käest vangistusest pääsenud Vladimir Žemtšugov: "Tahan tänada kõiki, kes minu vabastamise nimel võitlesid. Ma olen Donbassist pärit, rahvuselt venelane, sündinud ja üles kasvanud Donbassis, endine kaevur. Aga elu läks nii, et hakkasin mõtlema teisiti kui tavalised Donbassi inimesed, keda hakati petma rääkides, et siin on fašistid-natsistid. Aja jooksul hakkasin musta valgest eristama ja asusin vastu vene okupatsioonile. Me ei kartnud võtta kätte relva astumaks vastu vene okupantidele ja kohalikele reeturitele, kes asusid vene okupatsiooniarmee poolele. Ma usun meie võitu vene okupatsiooniarmee üle ja olen kindel, et minu kodulinnas Krasnõi Lutšis hakkavad inimesed elama normaalselt.
Ei ole vaja mind vaadata, et olen raskelt vigastada saanud, nii palju kannatanud. Sõda on sõda. Inimesi tapetakse, vigastatakse. Aga alati järgneb sõjale võit."
!!! 19. september 2016 17:59
KRISTLIKEL demokraatidel oleks vist päramine aeg üks teatav salajane moslem enda ridadest välja visata. Vastasel korral keedab ta sellise pilaffi või lukumi kokku, et partei saab lõplikult lüüa.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS