Ella Pamfilova Foto: AFP PHOTO / VASILY MAXIMOV
Maria Rozbaum 19. september 2016 09:11
Ühtne Venemaa võitis riigiduuma valimised. Võimupartei kindlustas endale 343 saadikukohta, teatas Vene keskvalimiskomisjoni eesistuja Ella Pamfilova.

Ühtne Venemaa sai parteinimekirjade hääletusel 140 kohta. Kommunistid said 35 ja liberaaldemokraadid 34 kohta. 

Ühemandaadilistes ringkondades sai Ühtne Venemaa 203 kohta. Nii kommunistid kui Kremli-meelne Õiglane Venemaa said seitse kohta. Liberaaldemokraadid saavad nende ringkondade arvel duumasse saata viis  saadikut, Kodanike Platvorm ja Rodina aga mõlemad ühe esindaja.

Pamfilova kinnitusel läks üks saadikukoht ka sõltumatule kandidaadile. Eesistuja kinnitas, et kuigi valimisi ei saa pidada üdini puhasteks, pole mõtet tulemusi ka tühistada.

Valimistulemusi monitooriv organisatsioon Golos sai valimispäeval enam kui 2000 kaebust valimiste protseduurireeglite rikkumist kohta.

Samal teemal

Kommentaarid  (21)

tuleb 20. september 2016 00:08
fantomas meelde aga medvedev on murelik mingi halb inf sai teatavaks
fjodorovits 19. september 2016 18:35
venemaa on neile matuska, mitte isamaa, õppige ajalugu.
19. september 2016 21:41
Täna terroristide käest vangistusest pääsenud Vladimir Žemtšugov: "Tahan tänada kõiki, kes minu vabastamise nimel võitlesid. Ma olen Donbassist pärit, rahvuselt venelane, sündinud ja üles kasvanud Donbassis, endine kaevur. Aga elu läks nii, et hakkasin mõtlema teisiti kui tavalised Donbassi inimesed, keda hakati petma rääkides, et siin on fašistid-natsistid. Aja jooksul hakkasin musta valgest eristama ja asusin vastu vene okupatsioonile. Me ei kartnud võtta kätte relva astumaks vastu vene okupantidele ja kohalikele reeturitele, kes asusid vene okupatsiooniarmee poolele. Ma usun meie võitu vene okupatsiooniarmee üle ja olen kindel, et minu kodulinnas Krasnõi Lutšis hakkavad inimesed elama normaalselt.
Ei ole vaja mind vaadata, et olen raskelt vigastada saanud, nii palju kannatanud. Sõda on sõda. Inimesi tapetakse, vigastatakse. Aga alati järgneb sõjale võit."
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS