Eesti uudised

Aivar Sõerd: Kallase plaanitud kinnisvaramaksu võiks arutada, kuid maksukoormust tõsta ei tohi

Siim Randla, 19. september 2016 04:00

22 KOMMENTAARI

n
Nipik/ 19. september 2016 14:19
Pigem astmeline tulumaks, kui kinnisvaramaks. Kinnisvara võib ju olla, aga raha ei pruugi olla, et selle pealt maksu maksta. Näiteks pensionärist majaomanik Nõmmelt...
M
!!!/ 19. september 2016 10:56
Muidugi ei tohi, sest kinnisvaramaks käiks tasku pihta kinnisvaraomanikele, eriti suuromanikele, kellel seda hästi palju on.
Pigem maksustame riigikassa täitmiseks hoopiski suhkru. Vahest ka rasvained. Las siis pensionärimutikesed maksavad. Need kes toidu pealt kokku hoiavad ja ise jahu, õli ning suhkrut ostavad, muffineid küpstavad ja sedasi suht odavalt kõhu täis ning oma kalorid kätte saavad.
a
Arwaja/ 19. september 2016 10:53
Sõerd pole asjast aru saanud - maamaksuga maksustatakse ressurssi. Kui meil on planeeringuga lubatud ehitada ärikeskus, aga maaomanik pole seda teinud vaid hoiab seal uberikku või kasutab platsi parkimiseks, siis maksuga sunnitakse maad sihipäraselt kasutama. Sõerd soovib aga ressursi asemel tööd maksustada. Kinnisvara koosneb kahest poolest - maast, mille loomiseks maa omanik midagi teinud ei ole (on selle maa kas saanud esivanematelt või ostnud) ja hoonetest (on siis ise ehitanud või samuti ostnud). Seega, hoonetes on sees töö, maa hinnas seda pole.
t
tomm/ 19. september 2016 13:57
Väljamõõdetud ja kinnistatud maa pole (loodus-)ressurss, vaid vara. Vara maksustamine iseenesest on täiesti OK. Kuid varad võidakse muuta kapitaliks, st kaasata need tootmisse. Sedasi oleks tulemuseks tootmise maksustamine.
Samas, kui näha maa- või kinnisvaramaksu ainult ressursimaksuna, siis selle me ka saame. Ehk olukorra, kus suure tarbijahulgaga suurlinnade läheduses hakkab maa liikuma selliste omanike kätte, kes ehitavad sinna suurt tulu tootvaid rajatisi - kasiinosid, kaubakeskusi, kontorihooneid jms. Lõpuks toimub polariseerumine, kus vaesed on maal ja rikkad linnades. Nii inimesed kui ettevõtted.
m
maksukoormus/ 19. september 2016 10:42
makse tõstetakse, aga tegelikult ei tõuse midagi, milleks siis?
k
kes siis valetab/ 19. september 2016 10:30
sest maailmapangal pole mingit põhjust ja andmed andsid meie bürokraadid ise.Praeguseks on see protsent ilmselt kõrgem ja tuleviku tõuseb veel? http://www.eesti.ca/eesti-madal-maksukoormus-on-maailmapanga-aruande-kohaselt-muut/article38074
m
Maksustage köigepealt/ 19. september 2016 10:47
need välismaised pangad!Miljonites läheb rahva teenitud raha välja.Ja tuleb kehtestada astmeline tulumaks.Kes rohkem teenib,see rohkem ka maksku. Muidu peavad ainult madalapalgalised riigikassat täitma,nüüd Kallas tahab neilt veel viimased püksid jalast tömmata.Ei,kindel ei sellisele presidendikandidaadile,kes pole veel presidendiks saanudki,teeb uusi rahvavaenulikke seadusi.Kes on Kallase poolt,see on eesti rahva vaenlane.Ei,ei,ei Siim Kallasele presidendiks.
m
Maailmapanga andmetel/ 19. september 2016 11:24
On eestis maksukoormus 67,3% ja Euroopa kõigist riikidest on ainult Itaalias see suurem (68,3%).
t
TBH/ 19. september 2016 10:27
Aga ta ise halises, et on väsinud!
e
Endel/ 19. september 2016 09:55
Kallas on enda arvates jube kaval - maamaksu ju nagunii maksavad vaid vähesed, sest kodualune maa on maksust valdavalt vabastatud. Nüüd siis tuleb saamata jäävate tulude kompenseerimiseks uue maksuga välja. Kas kodualuse kinnisvara maksu vabastus ka tuleb?
e
et siis/ 19. september 2016 09:37
Kuidagi huvitavad protsendid. Inimeste töötasu on otse maksustatud 36,6%-ga. Lisaks tulevad muud maksud. Käibemaksu maksame igalt ostult 20%, seega 56,6%. Lisaks on iga tarbija koormatud eri maksudega mida nimetame aktsiisideks. Mismoodi saadakse maksukoormuseks 34,8% on küll imede ime.
h
Halloo, lammasrahvas!/ 19. september 2016 09:45
On olemas kahte sorti töötuid, registreeritud töötud ja pikaajalised töötud. Meie kasutame statistikas reg.töötuid. Protsent väiksem. On olemas avalikud maksud ja varjatud maksud. Meie kasutame mõlemaid. Kokku teeb see 100%. Valige meid! Kindlalt edasi!

k
kodanik/ 19. september 2016 09:25
Inimesed on kümmekond aastat oma käterammu ja energia , kogu vaba aja ja puhkused kodu rajamiseks hakkama pannud. Selleks kasutatud rahalistelt vahenditelt on juba kõikvõimalikud maksud makstud. Mitu korda peab riigi arvates on´ma pesa välja ostma?
t
tomm/ 19. september 2016 14:01
Küsimus on selles, kas riigi/valla tasandil tekivad ühiskondlikud kulud, et sa oma maalapil elada saaksid. Näiteks on vaja kommunikatsioonid rajada, teed teha, neid hooldada jms. Neid kulusid peaks katma kinnisvara omanik, mitte maksumaksja tervikuna.
k
kodanik/ 19. september 2016 09:20
Halloo,
inimesed on kümmekond aastat oma käterammu ja energia vabadel päevadel ja puhkuse ajal kodu rajamiseks hakkama pannud, ka on selleks kasutatud rahalised vahendid juba kõikvõimalikult maksustatud. Mitu korda tuleb oma pesa riigi arvates kinni maksta?
m
maksuanarhia eesti vabariigis/ 19. september 2016 09:11
maksustage neid keda pole veel maksustatud! pangad ja miljõnär"ärimehed" peaks samasuguse kontrolli alla saama nagu eraisik või fie. maksud tuleks ikkagi maksta esimesest kroonist alates ja eesti vabariigile!
a
ain/ 19. september 2016 08:49
ei tea kuhu riik jõuab nii.
a
alf/ 19. september 2016 08:07
Tundub , et Kallas maksudega tõmbas omale vee peale.
t
tomm/ 19. september 2016 14:05
Senini on keskvalitsus tentraliseerimisega omavalitsused rahast tühjaks lüpsnud ja neile aina uusi koormisi peale pannud. Osalt on siin süüdi rikkad omavalitsused, kes hakkasid liigse rikkusega lollulisi tegema.
Siimul on tuline õigus, et omavalitsused peaksid tulubaasi tagasi saama. Samas tuleks seda tulubaasi hakata ümber jaotama. Näiteks Tallinn tõmbab tugevalt ligi tööjõudu jms kuni 50km raadiuses, lisaks on Tallinnas keskvalitsuse (maksumaksja doteeritavad) teenuseüksused. Seega Tallinn peaks palju tagasi andma, aga praegu seda ei toimu.
u
Urrr/ 19. september 2016 08:00
Kõigepealt kinnisvaramaks, siis automaks jne jne. Maksad makse, et elada.
s
siimu unistus - sandipealik/ 19. september 2016 10:12
Elad selleks, et maksta makse, st. pead ülal siimukest.
Uku Masing: "... kes orje kogub, ess kuningas EI ole!" Hoopis SANDIPEALIK!
v
vada kus moraalijünger kargas välja/ 19. september 2016 07:18
Riigil rahakotis suur auk aga siin keegi ei kavatsegi rahva rahakotist lisa nõuda.
Maksudega reffid ei mängi ja neid tuleb pidevalt tõsta. See loob baasi valitsuse ja riigikogu külluslikuks ja muretuks eluks.