Eesti uudised

Kas kuluhüvitisi tohib kasutada presidendivalimiste kampaaniaks? (30)

Teet Teder, 17. september 2016 04:00
KALLIS MAITSE: Mart ja Martin Helme ei hoia söögivalikutel tagasi – mõlemad on kandnud kuluhüvitiste alla kallid külaskäigud restoranidesse.Foto: Teet Malsroos
Eilses Õhtulehes kirjutasime, kuidas presidendikandidaadid Mart Helme ja Mailis Reps on kasutanud riigikogulasele tööülesannete täitmiseks mõeldud kuluhüvitisi presidendivalimisteks.

Helme ütles otse, et vahetegemine tema kui riigikogulase ja tema kui presidendikandidaadi vahel oleks absurd. Lasse Lehis Eesti Maksumaksjate Liidust ei arva nii. Kas riigikogulane peab tegema rahakottidel vahet, kui ta kandideerib presidendiks?

Samal teemal

Kas kuluhüvitisi tohib kasutada ka riigikokku kandideerides ehk parteipropagandat tehes või on need siiski puhtalt töö jaoks riigikogus ja seda ei tohi parteipropaganda levitamiseks kasutada?

Vastab Lehis: "Seaduse järgi hüvitatakse riigikogu liikme tööga seotud kulud. Seda mõistet annab kindlasti üsna laialt tõlgendada (nt igasugune poliitiline tegevus, mh järgmisse koosseisu kandideerimine), aga meie arvates ei saa siiski teistesse ametitesse kandideerimist (näiteks kohalik volikogu, Euroopa Parlament jne) lugeda riigikogu liikme tööks.

Mis puudutab erakonna propagandat, siis selle jaoks on olema erakondade finantseerimine riigieelarvest. Seega jah, meie arvates ei tohiks kuluhüvitisi kasutada presidendivalimiste kampaania finantseerimiseks.

Seda peaks tegema kandidaati toetav erakond, kandidaat ise või teda toetavad organisatsioonid, sponsorid jne."

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee