Eesti uudised

Lasse Lehis: kuluhüvitisi ei tohi kasutada presidendivalimiste kampaania finantseerimiseks (15)

Teet Teder, 16. september 2016 18:31
Lasse Lehis - Maksumaksjate Liidu juhatuse liige.Foto: Tiina Kõrtsini
Tänases Õhtulehes kirjutasime, kuidas presidendikandidaadid Mart Helme ja Mailis Reps on kasutanud oma riigikogulasele tööülesannete täitmiseks mõeldud kuluhüvitisi presidendivalimisteks. Helme ütles otse, et vahe tegemine tema kui riigikogulase ja tema kui presidendikandidaadi vahel oleks absurd. Lasse Lehis Maksumaksjate Liidust nii ei arva.

Kas riigikogulane peab tegema rahakottidel vahet, kui ta kandideerib presidendiks? Kas kuluhüvitisi tohib kasutada ka riigikokku kandideerides ehk parteipropagandat tehes või on hüvitised siiski puhtalt töö jaoks riigikogus ja parteipropaganda levitamiseks seda kasutada ei tohi?

Samal teemal

Vastab Lasse Lehis Eesti Maksumaksjate Liidust: "Seaduse järgi hüvitatakse Riigikogu liikme tööga seotud kulud. Seda mõistet annab kindlasti üsna laialt tõlgendada (nt igasugune poliitiline tegevus, mh järgmisse koosseisu kandideerimine), aga meie arvates ei saa siiski teistesse ametitesse kandideerimist (näiteks ka kohalik volikogu, Euroopa Parlament jne) lugeda Riigikogu liikme tööks. Mis puudutab erakonna propagandat, siis selle jaoks on olema erakondade finantseerimine riigieelarvest. Seega jah, meie arvates ei tohiks kuluhüvitisi kasutada presidendivalimiste kampaania finantseerimiseks.
Seda peaks tegema kandidaati toetav erakond, kandidaat ise või muud teda toetavad organisatsioonid, sponsorid jne."

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee