Rootsi pikendas Julian Assange’i vahistamismäärust.Foto: Reuters / Scanpix
Õhtuleht.ee 17. september 2016 04:00
Rootsi pikendas reedel kaheksandat korda portaali WikiLeaksi asutaja Julian Assange’i (45, pildil) vahistamismäärust, vahendab Spiegel Online.

Vägistamises kahtlustatav Assange varjab end alates 19. juunist 2012 Londonis Ecuadori saatkonnas. Ta on süüdistusi eitanud.

Varasema kokkuleppe järgi kuulavad Rootsi uurijad Assange’i üle 17. oktoobril Ecuadori saatkonnas.

Julian Assange avaldas eile valmisolekut minna USAsse vanglakaristust kandma, kui Barack Obama annab armu WikiLeaksi informaatorile Chelsea Manningule.

Samal teemal

Kommentaarid  (9)

ätt. 18. september 2016 08:39
Kui see mida Assange`i puhul Rootsi uurimisorganid väidavad,et on vägistamine siis ...
Kui kirjutad seda mis on nii meie kui välisriikide meedias kajastatud siis sinu kommentaar ei vasta tingimustele.Kuidas Õhtuleht nimetaks naisi kes lähevad mehega kaas grupikaks ?
Must hommik 18. september 2016 09:41
Siin siis kommentaar mida algul ei tahetud avaldada.
Iga prosti tunnistus on kaheldav seega kogu protsess on kuidagi kallutatud ja ikkagi seotud ainult paljastustega jänkide vastu.Niipalju siis Rootsi demokraatlikust pugemisest 60 aastat tagasi venemaa ees andes välja sinna saabunud põgenikke ja nüüd jänkide ees !
18. september 2016 20:34
Täna terroristide käest vangistusest pääsenud Vladimir Žemtšugov: "Tahan tänada kõiki, kes minu vabastamise nimel võitlesid. Ma olen Donbassist pärit, rahvuselt venelane, sündinud ja üles kasvanud Donbassis, endine kaevur. Aga elu läks nii, et hakkasin mõtlema teisiti kui tavalised Donbassi inimesed, keda hakati petma rääkides, et siin on fašistid-natsistid. Aja jooksul hakkasin musta valgest eristama ja asusin vastu vene okupatsioonile. Me ei kartnud võtta kätte relva astumaks vastu vene okupantidele ja kohalikele reeturitele, kes asusid vene okupatsiooniarmee poolele. Ma usun meie võitu vene okupatsiooniarmee üle ja olen kindel, et minu kodulinnas Krasnõi Lutšis hakkavad inimesed elama normaalselt.
Ei ole vaja mind vaadata, et olen raskelt vigastada saanud, nii palju kannatanud. Sõda on sõda. Inimesi tapetakse, vigastatakse. Aga alati järgneb sõjale võit."
17. september 2016 13:04
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
Viikingid olid kah 17. september 2016 14:12
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS