Maailm

Ühtne Venemaa võtab parlamendivalimistel kindla võidu

Allan Espenberg, 17. september 2016 04:00

28 KOMMENTAARI

v
Vana targutaja/ 17. september 2016 22:32
Miks rahvas Venemaal ei tule opositsiooni taha? Tõesti, oma osa mängib siin opositsiooni totaalne killustatus aga ega seal pole ka kelle taha rahvas tulla tahaks, sullerid ja demogoogid kes ihkavad võimu, kaasarvatud Jašin, või kes siin mainitud oligi. Osa neist "Lääne ees lömitajad" kes Venemaa
täiega maha müüksid ja siis Iisraeli, Britanniasse või USA-sse koliksid. Ühtne Venemaa ei saa olla
otsast lõpuni Putini partei, mitte Ühtne Venemaa ei valinud Putinit taaskord presidendiks, see oli
ikkagi vene rahva valik ja hääli sai ta ka opositsioonilistelt parteidelt, ainult "oma partei" häältest
poleks kaugeltki piisanud. Sama olukord on Duumas. Putini tegemised ei läheks läbi ilma teiste
parteide toetuseta, kaasarvatud Venemaa kommunistid. Kogu see artikkel on tegelikult üles ehitatud
"ilmselgetele faktidele" - iseenesest mõistetav, kaalumisele ei kuulu, Putin on diktaator, Venemaa
agressor, rahvas näljas ja paljas jne,jne. Euroopa viimane diktaator pidada ikka olema Valgevene
president, et kuidas sellega ongi? Venelastel võib ju raske olla aga samas on nad kogenud asjade pidevat paranemist ja just see on Putini ja Ühtse Venemaa võimulpüsimise garandiks. Riigipööre Venemaal tähendaks kaost ja seda vene rahvas kardab, kardab Jeltsini Venemaa näitel.
Kui nüüd edasi targutada - Venemaa peaks taastama monarhia, siis oleks valitseja, valitsejate järjepidevus tagatud. Monarhia muidugi tänase Euroopa monarhiate eeskujul, parlamentaarse monarhia. Ma usun, et Venemaal läheks see käik läbi. Muide - just parlamentaarset monarhiat viljelevad Euroopa riigid on üldjuhul need kõige stabiilsemad heaoluriigid, eesotsas Britanniaga, Rootsiga, Taaniga, teised riburadu järgi. Mis Eestilgi viga kui meil oleks oma kuningakoda, vähemalt jääks see suur presidendivalimiste jant ära ja egas monarhil suurt suuremat võimu pole õieti kusagil kui Eesti presidendil. Tõsijutt, see põle mette naljaks.
t
18. september 2016 04:52
Täna terroristide käest vangistusest pääsenud Vladimir Žemtšugov: "Tahan tänada kõiki, kes minu vabastamise nimel võitlesid. Ma olen Donbassist pärit, rahvuselt venelane, sündinud ja üles kasvanud Donbassis, endine kaevur. Aga elu läks nii, et hakkasin mõtlema teisiti kui tavalised Donbassi inimesed, keda hakati petma rääkides, et siin on fašistid-natsistid. Aja jooksul hakkasin musta valgest eristama ja asusin vastu vene okupatsioonile. Me ei kartnud võtta kätte relva astumaks vastu vene okupantidele ja kohalikele reeturitele, kes asusid vene okupatsiooniarmee poolele. Ma usun meie võitu vene okupatsiooniarmee üle ja olen kindel, et minu kodulinnas Krasnõi Lutšis hakkavad inimesed elama normaalselt.
Ei ole vaja mind vaadata, et olen raskelt vigastada saanud, nii palju kannatanud. Sõda on sõda. Inimesi tapetakse, vigastatakse. Aga alati järgneb sõjale võit."
t
täpselt nagu/ 17. september 2016 21:34
need õiged eestlasedki - kindlalt teerulliga edasi!
m
maamiiz/ 17. september 2016 19:39
Huvitav on see, et isegi riigi kehv majanduslik olukord ja ka inimeste virelemine sandikopikatega pole suutnud panna valijaid Ühtsele Venemaale ja Putinile selga pöörama.Huvitav meil sama seis,aga ikka rahvas valib ja armastab oma KINDLALT EDASI
a
A.H./ 17. september 2016 21:27
Kuda võtta talinas valib ikka TEEME TEISITI/TEHTUD/KES SIIS VEEL/RAHU AINULT RAHU/TÖÖTAB jms.;)
s
sõimake/ 17. september 2016 17:33
nii palju kui jaksate,ainult tagaselja,näkku ei julge keegi midagi ütelda.vaadake millisest mülkast toodi venemaa välja,venemaa kasvab ja kosub,aga meie hakkame mülkasse kukkuma.kui ei oleks piima ja liha ületootmist,oleks meil hinnad laes,me penskarid ei jaksaks siis oma pinsi eest midagi osta.nüüd ma olen putinist,hakake sõimama.
a
A.H./ 17. september 2016 21:32
Mina ei sõima, ainult küsin. Miks sa selles mülkas istud? Miks sa huilo juurde ei lähe? Teine pakkus ju võimalust, et tulge, maksis pappi kah peale , tervet 200.000 rutsi, piima jõed ja pudrumäed ootamas, suurest pinsist rääkimata. Nii, et oma hädas oled küll praegu ise süüdi, kui võimalust ei kasutanud.
2
21.32 A.H/ 17. september 2016 21:43
Venemaa venemaaks aga küsimus on selles miks eesti on sellisesse mülkasse juhitud ja piimamäed ja pudrujõed ootavad ainult sisseveetavaid "pagulasi", mitte eestlasi kes on eluaeg siia panustanud? Ainus mida suudetakse öelda,et kui ei meeldi ,minge venemaale.
a
A.H. t0 21:43/ 17. september 2016 23:46
Mina ei üle kellelegi, et kui ei meeldi siis mine venemaale, sest endale kah pabulassaasta ja valitsevate parasiitide nuumamine ei meeldi. Vaid ma ütlen, et kui VENEMAAL MEELDIB, siis mine venemaale. Teed vahet? Või oled viimased ajuraasud ära joonud, mis?
m
mis/ 17. september 2016 17:24
jutt see on. Kriminaalse minevikuga ja ilma kõrgharituseta ei pääse keegi Duumasse. Jälgige ikka uudiseid. Neid on juba eemaldatud kes on andnud valeandmeid.
v
veel/ 17. september 2016 16:50
Jašini sõnul on igatahes nüüd siililegi selge, et Ühtne Venemaa on tõepoolest "sulide ja varaste partei" ning peaks tegelikkuses kandma nime Kriminaalne Venemaa.
2004 aastal sõlmis Edgar Savisaare juhitud keskerakond koostööpakti Putini FSB/KGB-laste võimuparteiga Ühtne Venemaa, mis kehtib kuni tänaseni.
Pakti sisu on keskerakond igaveseks SALASTANUD.
Koostöö leppele kirjutasid alla Keskerakonna praegune presidendikandidaat ehk KE välissekretär Mailis Reps ja nõukaaja endine kohtunik ja süütute Eesti poiste vangipanija, hiljem keskerakonna riigikogu fraktsiooni aseesimees ja veel hiljem KE-st lahkunud Ain Seppik.
Mailis Reps rääkigu presidendikandidaadina nüüd Eesti rahvale seda ka, kuidas ja kui sujuvalt toimub keskerakonna koostöö Putini FSB/KGB-laste võimuparteiga Ühtne Venemaa /jedinaja rossijaga/?
Jah ja kui küsida, mis on Eesti Vabariigi aja suurim ebaõnnestumine, siis saab kindlalt sellele vastata - keskerakond + sellele lisandunud ja nüüd ka Eesti riigi õõnestamise eesmärgil keskerakonnaga koostööd tegev - ekre.
a
anekdoot/ 17. september 2016 16:39
Venemaa ja valimised?
Naljanumber ehk anekdoot.
v
võtame/ 17. september 2016 15:24
venemaast eeskuju - 140 milli elaniku kohta on 450 saadikut, st. u. 3 miljoni kohta 1 saadik.
meile piisab seega poolest saadikust kes hakkab sekretäriks ja valimistel tehakse otse kindlaks valitsuskoosseis.

V
!!!/ 17. september 2016 12:52
Venemaal on olnud alati suur puudus ise mõtelda oskavast inelligentsist. Lihtne proletaarlane Vanja annab alati oma hääle mitte targutajale, vaid kõva käega isakesele. Jõudu seal mail austatakse. Venemaal on juba ammustest aegadest olnud au sees see, kes teistel lõiad lõunasse ning nina veriseks lööb. Vanasti näiteks lihavõtete ajal korraldati linnades ja asulates sageli suuri rusikavõitlusi, kus kümned noored mehed rivi rivi vastu üksteisel nägusid üles tagusid. Vene kirjandusele, kus sellest juttu, polemul vist mõtet viidata. Romaanide, eriti vene autorite lugejaid leidub tänapäeval juba aruharva. Aga ehk on vahest enamik näinud mõne aasta tagust menufilmi "Siberi habemeaja"? Muuseas, Venemaa enda filmitoodang, mitte mõni lääne laim.
t
to, "Venemaal on olnud alati..."./ 17. september 2016 13:49
Kas Eestis teisiti on? Kas siin oskab rahvas loogiliselt mõelda, keda ja KUIDAS valida? Nina päriselt veriseks löömise asemel on eestlane arg. "Lööb kõvasti" vaid interneti kommentaariumis, anonüümsena.
k
Ka eestis/ 17. september 2016 14:19
sama viga, et mõtelda oskavatest inimestest puudus ja nii me jõlgumegi ühest liidust teise ja ootame käske "intelligentsetelt " käskijatelt küll brüsselist ja jänkimaalt. Artikli autori väide venemaa kohta sobib ka eesti puhul, majanduse põhja ligi oleva riigi ja sandikopikaid saava rahva valik on ikka e-valitute oravate pukki tõstmine. Järelikult on eesti rahvas väga sarnane venelastega.
t
to ka Eestis/ 17. september 2016 16:36
sina tahaksid muidugi hoopis Maskva käske vastu võtta...
Mis sa vingud,
mine Venemaale, siis pole sul ei Eesti riigi valitsuse ega Brüsseli käskudega enam mingit probleemi.
Davai, mine kibekiiresti Moskva rongile!
i
Iroonman./ 17. september 2016 22:45
Ise mõtelda oskavat intelligente on Venemaal alati jagunud ja jagub nüüd ja edaspidi. Isegi stalinistlikud repressioonid ei suutnud vene intelligente välja juurida, et küül püüti "luua" uut, Nõukogude intelligentsi aga ei tulnud välja. Intelligente tapeti kui seitsmepealist lohet, lõi Stalin pea maha, kohe kasvas uus asemele. Muide, Stalin vihkas venelasi, vihkas ja kartis. Egas muidu pannud ta just venelasi enim kommunistliku režiimi all kannatama. Maarahvale ei andnud isegi passe mitte, sest "mine sa tea mis veel ette võtavad" Lõpuks siiski võtsid - läbustatagu mis tahes, et Eesti purustas Nõukogude Liidu jne´. aga just Venemaa rahvas oli see kes N Liidule otsa peale tegi. Poleks venelased Putši ajal Jeltsinit toetanud, "õitseks ja õilmitseks N Liit edasi ja meie "vabadusvõitlejad" hakkasid nüüd vast, pealt kahekümne viie aasta Siberist tasapisi tagasi saabuma, keda ülepea saabumas oleks.
k
kolla/ 17. september 2016 10:47
Vahel on ju mõni julgenud putsini vastu hääletada aga siis hakkavad neil vennikestel juuksed välja langema ja kaugel see surmgi enam on.Ilmselt kogub ühtne venemaa 101,03% häältest.
n
Nagu eestiski,/ 17. september 2016 14:11
et mõni kukub "õigel" ajal end trepist surnuks.
m
maamiiz/ 17. september 2016 21:53
või leitakse hotellist surnuna või uputas end ära enne kohut sest oli ainuke tunnistaja
j
Jeesti filiaal annab oma panuse../ 17. september 2016 10:34
Jälgige 5-nda kolonni sabasid. valimispunktides.
p
17. september 2016 09:49
j
jajah/ 17. september 2016 10:12
sa läbu pole isegi gavnjuki nime väärt.
k
17. september 2016 10:30
Kae läbu ka juba sanitaride käest plehku saanud.
t
17. september 2016 08:07
Tõesti imedemaa see Venemaa.
n
no imedemaa/ 17. september 2016 09:48
on kindlasti palju lähemal.
i
17. september 2016 16:40