Ametiühingud: reform tekitab palju rahahädas pensionieelikuid
Ametiühingujuhtide sõnul on juba praegu inimeste tegelik tööturult väljumise vanus neli aastat madalam kui ametlik pensioniiga. "See tähendab tuhandeid ja tuhandeid sissetulekuga kimpus olevaid pensionieelikuid," ütles ametiühingute keskliidu esimees Peep Peterson.
Samal teemal
"Pensionisüsteem lekib kahest otsast – suurenevad väljamaksed ja vähenevad sissetulekud. Lappides ainult väljamaksetega seotud poolt, jätame piisava tähelepanuta suure hulga tööealisi, kelle panusest sotsiaalmaksu näol võiks katta arvestatava osa prognoositud puudujäägist," seisab ühispöördumises, millele kirjutasid alla seitse ametiühinguorganisatsiooni ja Eesti ametiühingute keskliit.
Ametiühingud on seisukohal, et pensionireformi, elukestva õppe reformi ja töötervishoiu- ja ohutuse reformi tuleks käsitleda koos, kuna need täiendavad ja tasakaalustavad üksteist.
Eilsel valitsuse pressikonverentsil ütles peaminister Taavi Rõivas, et inimestele tuleb pakkuda kindlustunnet vanaduspõlveks ja otsus peab olema läbi kaalutud.
Rõivas kahtles vajaduses tõsta pensioniiga 70 aastale. "Ma ei tea Euroopas riike, kus pensioniiga oleks 70 aastat," lausus peaminister. "Kas see peaks just olema 70. aastast, selles ma julgeks kahelda!"