Juhtkiri

Juhtkiri | Teine pensionisammas osutuski surnult sündinuks?

Õhtuleht.ee, 15. september 2016 18:55

16 KOMMENTAARI

n
Nii taibu olen küll,/ 16. september 2016 19:13
et kas rahvas tõstab mässu või ei, kukub Eesti (ongi juba kukkunud) allapoole muru. Kui restarti ei osata teha, on varsti uued mõisnikud väljamaalt platsis. 1991. a. saati, on Eesti majandus-, sots.- ja maksusüsteem täies vastuolus teiste arenenumate riikidega. Mõelge kasvõi seda, et sots. rahadest, 33%, peab Eestis jätkuma, santidele, kodututele, töötutele ja pensionäridele. Põhjamaades aga on progresseeruv tulumaks, mis ei tähenda ainult protsendilist tõusu. Pensionäre ei pea noored üleval pidama, sest neil on kogumispension. Mis omakorda ei kuulu riigikassasse. Mis teenitud, see raudselt sinu. Ah, mis ma vingun. Ise juba veerand Eesti ja kolmveerand Soome penskar. Ise elan ära. Aga noored, teid ma küll aidata ei saa. Sest aidata saab seda, kes abi oskab tahta. Teie, noored, aga ei taipa veel, kuidas Eesti valitsus teid kotib. Lausa avalikult sülitab näkku. Kasvõi lause Rõivaselt: "Ennem läheb siga sõjaväkke kui minu valitsuse ajal astmeline tulumaks tuleb". Ja nii jääb see seniks, kuni rahvas pole õppinud selgasid kokku lööma ja ennast kaitsma õppima. Mitte internetis vihkama, vaid Toompeal, otse näkku vastu sülitades.
t
Tegelikult on seda taibut ikka vähevõitu/ 18. september 2016 07:48
Mis sa sest astmelisest tulumaksust saaksid? Kari vaeseid tõstaks vaesust ühest taskust teise. Palju meil neid rikkaid on kelle käest rohkem koorida - sada või paarsada? Kas sellest saaks ülejäänud vaesed söönuks? Muidugi ei saaks.
v
Vähe tolku/ 16. september 2016 11:50
tagantjäreletarkusest. Väike riik,vananev rahvas ja sedagi vähe. Selline tsentraliseeritud maksusüsteem ei toimi. Riik ei saa ei koguda ega ka jagada seda, mida ei ole. Õnnetuseks on,et suur osa pensionäridest on oma parimad tööaastad panustanud N-Liidu rajamisse. N-Liidu lagunemist ei põhjustanud mitte vabadusvõitlus,laulupeod ja rahvakogunemised, vaid kommunismiideoloogiale rajatud majanduse kokkukukkumine. Ideoloogia oli ju ilus, nagu muinasjutt,aga see oli teostamatu. Praegu on häda selles,et riigitüüri juurde pääsenud noor põlvkond tahab jälle teha oma ideaalidele vastavat riiki. Selleks on vaja kõik rahad kokku koguda,neid kontrollida, oma arusaamiisele vastavalt jagada ja kui puudu tuleb,siis mõelda uusi makse,mida oleks veel võimalik koguda. Kas ja kui kaua saab kesta sellise tsentraalse juhtimisega väikeriik?
l
lugeja/ 16. september 2016 10:07
II sambasse ei panustanud 2% mitte riik, vaid võttis selle praeguste pensionäride pensionifondist! Hr Nestor on ka selle vist unustanud, rääkimata Sesterist!
k
Kuuuurija/ 15. september 2016 23:56
Mart Laari kingitus oma sõpradele!
t
T.Mets/ 15. september 2016 23:36
Selline pikk mõtlemine paneb imestama, kas tõesti alles nüüd jõdis kohale nende sammaste mõttetus. Pensinisammas omab mõtet vaid juhul, kui fondi tulusus ületab mitme protsendiga inflatsiooni. See on eriline nõmedus luua olukord, kus fond oma tulususe eest mingitki vastutust ei kanna
k
Kuuuurija/ 15. september 2016 23:27
Ütlesin seda juba siis, kui teist sammast alles sünnitati. Oi, kui palju oli mitteuskujaid ja kuidas mulle pahasti öeldi!
s
15. september 2016 21:12

k
Kui II sammas tuli/ 15. september 2016 21:05
Kiideldi sellega, kui ilmaimega kõigi päästjaga. Ka meie töö juures käis ajupesutegija. Kui küsisin, et nooremees kui palju Te palka saate, vastus oli 2000 EEKi, minu inseneri palk oli siis vaevalt 500, siis oli mulle kohe asi selge, et vaja on 200 idiooti, et see tola oma palga saaks ja asi kaotas minu jaoks hetkega mõtte. Valitsus aga kiitis takka, et lääne pangad tulevad ja päästavad meid.
a
A/ 16. september 2016 06:54
Õige arusaam sellistest libedikkudest -minu jaoks kaotas kindlustuse tegemine mõtte ,kui ma diileri kallist autot nägin !
i
ilmaime ja päästja/ 16. september 2016 10:25
Nii ongi:
Alguses leiutati jeesus, kes lubas sind peale surma paradiisi. Kommunistid lubasid paradiisi maa peale tuua. Nüüdse rahausu ajal peadki ostma omale unistust helgest tulevikust. Nii et, pole midagi uut siin ilmas.
o
on/ 17. september 2016 00:20
paradiis teises dimensioonis 364 km. kõrgusel ja ei tule seda maa peale, Jeesusega kohtud peale surma kui sa kedagi tapnud pole, siis just paradiisis aga pankurid ja rikkurid saavad põrgus õpetust. Need sambad on lollitamiste jaoks-kes maksab, jääb lolliks...küll keegi sealt raha üles korjab.
f
fondid maksku raha tagasi/ 15. september 2016 20:53
koos protsentidega,täname nestorit
9
15. september 2016 19:52
90-ndatel näidati jaapanlastele Eesti lipuvärvides sini-must valget ikebanat e. lilleseadet,mille peale japsid tõsiseks jäid ja ütlesid et see värvikombinatsioon pidavat nende maal tähendama surnult sündinud last.
i
15. september 2016 17:30
II sammas ongi nurisünnitis aga kahju peavad kandma inimesed kes sinna sisse taovad. Millal tulu tulema hakkab? Tulu ei tulegi sest pangad on kogu selle raha lihtsalt "ära söönud".
m
mitte ainult/ 16. september 2016 09:06
Lisaks kandis sinna raha ka riik sotsmaksu arvelt. Fondid on hästi nuumatud.