Migrandid Saksamaal Bautzenis 14. septembril 2016, mil puhkes kohalike elanikega kokkupõrge. Foto: AFP / Scanpix
Toimetas Kristin Aasma 15. september 2016 14:16
Saksamaa idaosas Bautzenis põrkasid äärmusparempoolselt meelestatud elanikud kokku varjupaigataotlejatega. 

Eile hilisõhtul tekkis umbes 80 mehe ja naise ning paarikümne migrandi ja pagulase vahel Bautzenis kokkupõrge. Varjupaigataotlejad põgenesid elanike eest oma hostelisse politseipatrullide kaitse alla, vahendas BBC.

Tänavu on migrantidevastased pinged Bautzenis kasvanud. Veebruaris tervitasid kohalikud seda, kui migrantide majutamiseks mõeldud maja põlema pandi.

Bautzenis ja selle lähistel asuvas Niedergurigi linnas on neli pagulaskeskust. Umbes 60 kilomeetri kaugusel asub Dresdeni linn, kus sai alguse islamiseerimisvastane Pegida liikumine.

Saksamaa föderaalpolitsei andmetel on sel aastal varjupaigataotlejate keskustele toimunud 700 rünnakut, sh 57 kuritahtlikku süütamist.

Bautzenis puhkes kokkupõrge selle peale, kui 32aastast elanikku visati pudeliga. Elanikud süüdistasid varjupaigataotlejaid, et nad olid hõivanud väljaku suure kaubanduskeskuse juures. Pealtnägijate sõnul palus politsei migrante lahkuda, kuid need vastasid nõudmisele pudelite ja puutoigaste pildumisega. Kui migrandid hakkasid laiali minema, asus osa kohalikke neid taga ajama.

Kiirabiautot, mis püüdis lahinguväljalt haiglasse viia 18aastast marokolast, tabas äärmusparempoolsete elanike kivirahe.