Eesti uudised

"PEALTNÄGIJA": dubleerimise vähendamine aitaks tervishoius säästa miljoneid (16)

LISA KOMMENTAAR

xyz 15. september 2016 10:55
Võrdlesin Tõstamaa perearsti oma perearstiga (Viljandi) - nagu öö ja päev. Minu perearst piirdub kuulamisega ja arvutis mingite paberite täitmisega, mingit aparatuuri tal pole ja ühtegi lisaliigutust ei tee.
Aniita 15. september 2016 09:50
Mardna ütles seal väga õigesti, et kui taolisi perearste, nagu loo peategelane (kes SÜDAME ja HINGEGA oma töösse suhtuvad eelkõige) oleks Eestis vähemalt 100, siis me ei seisaks selle probleemi ees, et hiigelpikad järjekorrad ja mõttetud saatekirjad eriarstidele, mida ootad 3-4 kuud! Üka kolmandik lihtsamaid kaebusi saaks ju perearsti poolt ravitud ja edasi suunatakse vaid tõsisemate terviseriketega patsiendid. Täielik idiootsus oli tema aparaadid seal keelustada ja kinnipitseerida- ei TOHI riigiisade raha sedasi raisata ju. Haige ja mäda on see tervishoid meil Eestis! Jõudu ja jaksu Tõstamaa perearstile ja hoian pöialt, et see läbinisti mäda tervishoiu"süsteem" saab kord lõpu!
nii 15. september 2016 09:33
Väga tubli arst Tõstamaal! Jõudu ja edu talle!
- 15. september 2016 09:22
See on aastaid juba nii olnud, et haigele antakse Tallinnasse, Tartusse minekul kaasa korralikud rõntgenülesvõtted, nüüd küll arvutist vaadatavad, aga ikka lastakse seal uued teha. Nii teenitakse oma haiglale Haigekassa käest raha.
Teise 15. september 2016 13:24
arsti juurde minnes tuleb öelda, et röntgen on tehtud - siis ei tehta uuesti, kui võtted sobivad!
Nips 15. september 2016 09:20
Minge PERHi haigekombinaati ja vaadake, kui palju kitlilisi seal ringi loivab, pealtnäha tegevuseta. Parem võiks selle asemel kohtadel rohkem olla nn ülevaatuspunkte, EMOsid ja PERH oleks vaid eriarstiabi haigla, remonditöökoda. Kogu see perearstiabisüsteem on peapaitamise ja käehoidmise süsteem. Enamasti pole perearstidel sellist kompleksabi võimalust, nagu Tõstamaa mehel. Tubli mees, see Tõstamaa perearst!
Mart 15. september 2016 12:21
Lihtsustatud arusaam sellest, kuidas tänapäeva meditsiin töötab. Et paneme aga niisama istuvad arstid tööle. Kui kõik arstid hakkaksid 7 tundi päevas töötama, siis oleks haigekassa juba tõeliselt pankrotis.
Saage ükskord aru – kui te ootate arsti järjekorras, siis ei oota te inimese (arsti, õe) aja vabanemist vaid haigekassa raha. Iga töö tuleb kinni maksta ja haigekassal pole raha, sest eesti inimesed (maksumaksjad) ei tee midagi niisugust, mis Eestile tegelikult raha sisse tooks.
Nips 15. september 2016 13:21
Aga see ei pruugiks nii olla! Ehk on praegune arstiabi süsteem vale. Miks patsient peab oma aega niipalju kulutama, kui ta kord juba arstiabi reele on saanud - teda jooksutatakse analüüsist analüüsi ja vaatlusest vaatlusesse selle asemel, et võtta statsionaari ja uuring kiiresti lõpule viia. Esmatasand peaks saama rohkem ära teha, siis saaksid spetsialistid rohkem oma asjadega tegelda. Ja ehk on arstikulutused liiga kallid? Või on Haigekassa ülesehitus vale? Haigekassa võiks tegelda ainult ravi rahastamisega ja haigustoetused võiksid olla muu kindlustuse teema!
kogemus 15. september 2016 09:16
perearst tegi kõik uuringud,maakonna haigla tegi kõik uuringud,tallinnas tehti kõik uuringud kolme nädala jooksul.
Sündinud Rassist. 15. september 2016 09:25
Ja oh imet.Kõik uuringud näitasid ise haigust.Komisiooni otsus;Kuidas on võimalik,et patsient veel elab.Ravida,või las elab edasi?
Roggweller 15. september 2016 08:59
Arstiabi, kui ebatõhus pilootprojekt tuleb lugeda lõppenuks.
Jätta alles esmaabi ja vanadekodud ja ülejäänud punt saata Soome metsa langetama.

Huvitav, 15. september 2016 08:37
kas ministrihärral on ka midagi asjakohast öelda?
jj 15. september 2016 07:19
las ikka perearstid jäävad oma liistude juurde. Määravad diagnoosi ja annavad tabletid, Nad oskavad küll. Ja igasuguste saatekirjade andmine on mõttetu, diagnoos juba nagunii olemas.
ja ongi 15. september 2016 07:03
ammu selge,et see haigekassa on tekitatud teatud kambale,kes keelab ,kaseb teadmata mis on oige mis vale ja rahad muudkui lendavad,siis tarvis makse tosta ja jarjekordi pikendada, ei moelda tegelikele abivajajatele.Abivajajaid peavad joudma on hadadega ikka suurlinna ,palju odavam oleks keskustes pakkuda voimalust inimesi aidata.Miks ometi vetakse meil vastu nii inimvaenulikke seadusi takistatakse neid kes suudavad ravida ja oskavad,teevad sudamega.Nii vaike rahvas ,kui me oleme ,siis teatud seadused teevad elamise vaga raskeks.Kas oleks moni nutikam ,kes suudaks peatada allakaigu,et rahad jouaks ukskord ometi sinna kuhu vaja.
Mart 15. september 2016 12:25
Ma võin sulle öelda, miks võetakse "pahasid" seaduseid vastu. Inimesi on maailmas liiga palju ja loodusressrusid vähenevad kohutava kiirusega. Raha riigile ja haigekassale tuleb sellest, et firmad kasutavad väärtuste loomiseks loodusvarasid. Peamiselt naftat, maagaasi ja kivisütt mis on taastumatud. Mida rohkem koeri kausi ümber, seda lahjemaks jääb lobi.